Wpis z mikrobloga

#wyznanie #programowanie #polaczkowatosc

Stackoverflow -> jagody -> kisiel -> chleb ze smalcem -> gunwno -> polski fora pseudo #!$%@? ekspertów i wielkich znaffcuw

Zadasz pytanie i 'there is no dick in the forest' ze nie znajdzie się ktoś kto na nie w końcu odpowie, przy łatwiejszych i banalnych błędach do których ciężko się przyznać, ale się zdarzają... człowiek czuje się na stacku jak na jakimś interaktywnym czacie. Wszyscy mili, nie naśmiewają się z jakichś głupich błędów, pomagają. Normalnie jakby mieli za to płacone.

Na trudniejsze pytania zawsze znajdzie się jakiś ultra nerd.

Polaczkowate fora -> "hehe, ale z ciebie debil. Pchasz się do programowania a nie umiesz takich prostych rzeczy."

"Co ? Pewnie jesteś kolejnym z tych którzy śnią o pracy 10K na miesiąc, heheh co za frajer"

"#!$%@?, jak można być taką #!$%@?ą i tego nie wiedzieć, nie pomogę przeczytaj całe #!$%@? google #!$%@?"

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trb: LEL, nigdy mi się to nie zdarzyło. Natomiast na polacztkowatych forach w szczególności 4programmers przy banalnych błędach, pomyłkach od razu było plucie jadem i wyrzucanie frustracji. A jak zadałem z 2 razy jakieś trudniejsze pytanie to skończyło się na jakichś guwno wartych podpowiedziach i praktycznie tylko jeden facet miał zielone pojęcie na temat poruszanego problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pies_dogeee: trzeba jeszcze znaleźć forum, gdzie ludzię są normalni. Kiedy ja się uczyłem #php, bardzo pomocne okazało się forum.php.pl gdzie był nawet dział dla początkujących. Nie wiem w czym piszesz, ale na pewno jest gdzieś forum, gdzie ludzie są mili i pomagają nawet jak zgubisz średnik w kodzie ;-)
  • Odpowiedz
@sierzchula: pewnie że takowe są, ale z własnego doświadczenia wiem że tylko w zasobach Internetu które są anglojęzyczne. Jak to się mówi: "zły ptak co własne gniazdo kala", ale chciałem pokazać mentalność polskich forumowiczów w szczególności tych wielkich programistów z zadartym nosem, co to uważają wszystkich za podludzi i bez kija lepiej do nich nie podchodzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@apm450: Jako moderator na forum.4programmers.net poczułem się urażony :>. Uważam, że o wiele większe zjawisko kółka wzajemnej adoracji występuje na mirko niż na 4p (ale tak, czasem sami mamy te problemy i zdarzało nam się wielokrotnie upominać userów z top5). Wątków zamykanych za poruszenie problemu, który został już kiedyś przewałkowany też właściwie nie zamykamy i częściej się to dzieje na stacku. Odsyłanie do google z podaniem dobrych keywordów jest jak
  • Odpowiedz
@pies_dogeee: akurat 4programmers to jedno z normalniejszych "mainstremowych" for.

z kolei na stackoverflow nigdy nie otrzymałem odpowiedzi (zadałem tylko dwa pytania, raczej nietrudne, ale trudniejsze niż typowe błędy programisty, które codziennie wyszukuje się w google 9001 razy)
  • Odpowiedz
@Rev: daj spokój. Nawet jeśli odnajdę sprzed kilku lat swoje wątki z podstaw to niby coś z tym zrobisz ? Idę o zakład że pewnie ich już nie ma, bo Wasza baza nie mieści takich skamielin.

Pamiętam takie sytuacje w których po prostu jak każdy początkujący nie potrafiłem pojąć np. struktur danych albo jakichś operacji na tablicach, gubiłem jakieś typy zmiennych itd. -> typowe błędy adepta. Miałem do zrobienia jakieś zadanie, gdzie sam wyszedłem ze swoją propozycją, cóż... odbiegała trochę od poprawnego rozwiązania, ale to nie był powód do tego by się ze mnie naśmiewać i szydzić - komentarz jednego bufona po kolejnej próbie poprawienia kodu dzięki zajebistym wskazówkom które kończyły się na typowym, popatrz sobie w google; google nie gryzie; przeciez praktycznie to samo masz tutaj (#!$%@? ze to zupelnie co innego...): "mi już ręce opadają... niech ktoś inny się z nim męczy" i przyklaskiwanie takiemu bufonowi który myśli że boga za nogi złapał skoro opanował podstawy...

No bardzo #!$%@? fajnie, tym bardziej że bardziej lakonicznie tych wskazówek nie mogliście mi dać + odwieczny tekst, takie przykłady są w każdym kursie dla początkujących, popatrz i dopiero się za to zabieraj ( ͡°
  • Odpowiedz
@pies_dogeee: Ciężko się do tego odnieść gdy rzucasz tylko takimi ogólnikami i nie pokazujesz żadnych konkretnych sytuacji. Tak, zdarzają się takie sytuacje, na szczęście jest ich coraz mniej, bo i tacy bufoni również spotykają się już z ostracyzmem wśród reszty userów.

Posty w 'newbie' kiedyś były usuwane automatycznie po jakimś czasie, od 4 lat wszystkie są zachowywane.
  • Odpowiedz
@Rev: > Ciężko się do tego odnieść gdy rzucasz tylko takimi ogólnikami i nie pokazujesz żadnych konkretnych sytuacji.

Wybacz, ale to nie ja jestem moderatorem na tym forum ( ͡° ͜ʖ ͡°) i to nie jest moje zadanie żeby grzebać w tysiącach wątków. Mówię jaki jest trend; zbywające odpowiedzi, forumowicze którzy czepiają się adeptów - to na prawdę zniechęca jak się takie forum czyta. Zamiast czegoś
  • Odpowiedz