Wpis z mikrobloga

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomasz_mazur:

tbh stracić pół bańki i robić w kołchozie za minimalną to los gorszy niż śmierć, nigdy bym sobie tego nie wybaczył, ale znając tag to pewnie trolling


Pół bańki to nie są pieniądze, które pozwalają do końca życia nie pracować. Wystarczy (w zależności od trybu życia) na ok. kilka lat więc chłop i tak by musiał gdzieś pracować.
  • Odpowiedz
Pół bańki to nie są pieniądze, które pozwalają do końca życia nie pracować. Wystarczy (w zależności od trybu życia) na ok. kilka lat więc chłop i tak by musiał gdzieś pracować.


@koniecswiatajestbliski: albo 1700 zł miesięcznie na 30 lat albo i do końca życia zakładając inwestycje i oczywiście zasadę wypłat 4%. Wystarczy tylko zakładając że żyje super skromnie i ma już mieszkanie (jak na przykład niektórzy emeryci), lub nawet 3k
  • Odpowiedz
daj spokój nie rozumiesz nawet co to jest inflacja i jak działa. Odsetki z takiej kwoty nie wystarcza nawet na jedzenie


@murinius: ty daj sobie spokój jak nie wiesz co to inwestycja na giełdzie i legendarna wręcz zasada 4%, jeżeli to nic ci nie mówię to szkoda gadać
  • Odpowiedz
@murinius: przy skromnym 3k wystarczy na 25 lat, zakładając inwestycję o stopie zwrotu 10% przed podatkiem, oczywiście giełda nie zawsze daje 10% czasem -5% czasem +20 ale średnia koło 10% wyjdzie. Ale można też samemu sterować wypłatami i w chudszych latach wypłacać mniej (co przy 3k będzie ciężkie). Natomiast gadanie że to nie starczy nawet na jedzenie to bzdura totalna.
pepe998 - @murinius: przy skromnym 3k wystarczy na 25 lat, zakładając inwestycję o st...

źródło: no

Pobierz
  • Odpowiedz