Wpis z mikrobloga

@luke-mat gdyby każdy chciałby być kierowcą TIRa i ludzie pchaliby się jak muchy do gówna to w branży transportowej podobna patologia by była
  • Odpowiedz
@Kalwi tak, ale w branży transportowej są inne patologie jak łamanie przepisów czasu pracy kierowcy, umowy na minimalnej, janusze ruchają pracowników na dietach, płacze że za duże spalanie, obciążanie za szkody itd. więc kwestie rekrutacyjne nie umniejszają patologii tej branży
  • Odpowiedz
Możesz mi nie wierzyć, ale naprawdę zawsze zganiaja winę na korporacje, na managera, na kierownika, na to, ze to nie dało sie inaczej. Programista ma w dupie "nie da sie". Ma działać i to jak najlepiej, bo taki typ wie, ze on zaraz sobie wyślę kilka cv i zaraz bedzie mial lepsze warunki.


@uriel_ck: Pracuję w korporacji, po godzinach pisze kod FOSS (Free an Open Source Software). W projekcie FOSS:
- mamy
  • Odpowiedz
gdyby każdy chciałby być kierowcą TIRa i ludzie pchaliby się jak muchy do gówna to w branży transportowej podobna patologia by była


@Kalwi: tylko, że zrobienie uprawnień trochę kosztuje. A do programowania nie potrzebujesz studiów.
  • Odpowiedz
@mirekzwirek8 czasu nikt nie łamie bo firma więcej płaci kary za to niż kiero a będąc PL firma zatrzymana w DE rekwirują ci auto dopóki nie zapłacisz kary, to jedno. Nie spotkałem firmy która obciąża za szkody ale wszystko przede mną, za spalanie ostatnia miała w------e a jak już to masz premię za spalarnie a nie notę. Minimalne już są bardzo rzadkie, częściej 7k brutto na umowie a reszta do łapy
  • Odpowiedz