Wpis z mikrobloga

Mam prawko od 17 lat. Często jeżdżę po moim mieście (gdzie rzeczywiście jest problem z parkowaniem w godzinach szczytu), często jeszcze po Warszawie (ba, nawet nie raz byłem w miejscu ze zdjęcia), często jeżdżę na różne masowe imprezy, odbieram dziecko z przedszkola, jadę na zakupy itp itd.

ANI RAZU przez te lata nie zdażyło mi się zaparkować w taki sposób jak na zdjęciu. Ani razu nie zdarzyło mi się zastawić chodnika, stanąć na trawie, na ścieżce rowerowej, na miejscu dla niepełnosprawnych czy dla rodzin (zanim mi się dzieci urodziły). I piszę to z pełnym przekonaniem, bo nawet by mi do głowy nie przeszło odwalenie czegoś takiego.

Nie mam problemu z krążeniem kilkanaście minut po okolicy w poszukiwaniu legalnego miejsca, nie mam problemu z przejściem kilka minut jak takowego nie znajdę pod drzwiami.

Czy ja jestem jakiś ewenementem? Patrzę na te filmy w necie, patrzę na swoję okolice i mam wrażenie, że każdy ma w dupie przepisy, pieszych, infrastrukturę i zostawia auto gdzie chce, gdzie wygodnie.
Wydaje mi się, że z roku na rok robi się co raz większa samowolka na naszych drogach i przeświadczenie, że przepisy to jedynie zbiór sugestii dotyczących jazdy.

#polskiedrogi #kierowcy #samochody #gownowpis #zalesie #samochodoza #polscykierowcy
ATAT-2 - Mam prawko od 17 lat. Często jeżdżę po moim mieście (gdzie rzeczywiście jest...

źródło: image

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PodniebnyMurzyn: niestety jest to większość ludzi. To wszędzie widać. Idziesz po chodniku, z naprzeciwka idzie para i za nic się nie przesuną byś mógł przejść, tylko musisz włazić na trawnik, bo wielmożne Państwo Ciebie nie widzi przecież
  • Odpowiedz
@ATAT-2: ja ostatnio staremu januszowi powiedziałem "ale beznadziejnie pan zaparkował" (a zaparkował na wjeździe, na miejscu wyłączonym z ruchu) to usłyszałem żebym się nie interesował XD Siwy pan z wąsem, auto bmw, więc jemu wszystko wolno, jest ponad prawem. Ludzie to głupki, a jak zwrócisz uwagę to zdecydowana większość ma jeszcze do ciebie pretensje, że się p------------z. Niekiedy faktycznie pomoże i ktoś zauważy swój błąd i odjedzie. Niestety to rzadkość.
  • Odpowiedz
  • 3
, na takich możesz parkować bez konsekwencji


@Wormditt: wiem, ale tego nie robiłem z czystej przyzwoitości

Tak samo jak koperta dla niepełnosprawnych nie jest pomalowana na niebiesko to i tak nie zaparkuje, chociazbym mógł bez konsekwencji
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Najbardziej mi się podobał tekst typa, na filmie Konfitury, który na do widzenia wyjechał z: a co, pan rowerem jeździ?

Kvrwa, polactwo mentalnie w PRLu, myślą że jak mają samochód to w ogóle wygrali życie, są jakąś elitą, a typ na rowerze to człowiek drugiej, bądź trzeciej kategori, przegryw, frajer, któremu w życiu nie wyszło xddd
  • Odpowiedz
@ATAT-2:
Miasto robi tak żeby parkingów było jak najmniej, bo trzeba przecież deweloperom sprzedać każdy cal ziemi który pozostał, to potem każdy parkuje na pałę gdzie popadnie, bo infrastruktury nie ma, są tylko kolejne mikrokawalerki, i biurowce z zamkniętymi z zewnątrz parkingami. Z kolei mandatów za nieprawidłowe parkowanie nikt nie wystawia, bo wtedy ludzie by się zaczęli domagać sensownej infrastruktury, a miasto ma od samego początku w nosie jej zapewnienie,
  • Odpowiedz
nie ma czegoś takiego w przepisach, na takich możesz parkować bez konsekwencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Wormditt: i przez takie podejście nie będziemy nigdy mieć ładnych rzeczy. Niektórzy potrzebują bata nad głową żeby zachowywać się przyzwoicie.
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn jeszcze zobacz jakimi klocami jeżdżą (nie tylko) ci z nagrania. Mnóstwo ludzi wozi się jakimiś karawanami nie wiadomo po hooy tak wielkimi a w dodatku wożą się jak ostatnie flaki bo ojoj nie zmieszczę się moim białym suwem na miejscu, na którym zmiescilbym się kompaktem i dlatego zastawie innych bo muszę pilnie zawieźć wyłącznie własną dupę po pilne zakupy gówna w sklepie. Jeszcze każdy oczywiście wielkim wozem wielki pan jedzie
  • Odpowiedz
Patrzę na te filmy w necie


@ATAT-2: To jest podstawowy problem, patrzysz na filmy gdzie kilku zawodnikow wyczulo piniondz, wiec musi robic zadymy i wyolbrzymiac kazda taka akcje zeby miec z tego hajsik i pchac swoja narracje.
Pozastawiam droge busowi ktory przyjechal pod klatke zapakowac rzeczy do przeprowadzki, bo przeciez na tym spoleczenstwo strasznie cierpi, i w ciagu tej godziny tysiac niepelnosprawnych musialo zmienic tor jazdy wozka o pol metra,
  • Odpowiedz
@ATAT-2: @PodniebnyMurzyn @czemuztak:
Dzięki OPie, ześ to napisał, bo mam 100% taką samą rozkminę ostatnio, jak oglądam ostatnio filmy Samochodozy czy innych. Ja naprawdę zanim gdzies zaparkuje to się upewnię, że jest git, że nie wystaję za bardzo, że chodnika zostawiłem 1,5m... albo tak jak Ty, wolę zaparkować dalej, ale legalnie. Natomiast wydaje mi się, że jestem frajerem - tak, frajerem, Polska dzieli się na zaradnych cwaniaków
  • Odpowiedz
  • 0
To jest podstawowy problem, patrzysz na filmy gdzie kilku zawodnikow wyczulo piniondz, wiec musi robic zadymy i wyolbrzymiac kazda taka akcje zeby miec z tego hajsik i pchac swoja narracje.


@harrame: no dobra to zacytuj dalszą część wypowiedzi - na mieście widzę to samo.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Same hier.

I masz rację że jest większa samowola - bo służby mają to w dupie. Jedyne normalne miejsca to te osłupkowane, inaczej nie da rady w tym kraju z taką policja i niedofinansowaną strażą miejską i brakiem woli politycznej żeby coś z tym zrobić. Mandaty (kontrowersyjna opinia) też powinny wzrosnąć za coś takiego (teoretycznie jest 1500 zł za jazdę po chodniku, ale to rzadko raczej jest egzekwowane i
  • Odpowiedz
@ATAT-2: bo powinien byc zakaz parkowania na chodnikach. I tyle, jak dostawa chce parkowac to niech stoi na jezdni, jak ktos chce miec samochod to niech ma pieniadze na miejsce parkingowe.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Fajnie, że wrzuciłeś tego posta. Policja w Warszawie nie działa, ponieważ nie mają etatów i to są tego skutki ( ͠° °). Było to nawet powiedziane na filmie Konfitury, z którego sreena wrzuciłeś.
trzynastka - @ATAT-2: Fajnie, że wrzuciłeś tego posta. Policja w Warszawie nie działa...
  • Odpowiedz
  • 8
@trzynastka: ale trochę tego nie rozumiem. Wystarczyło by wydelegować jeden patrol i w dzień mógłļy bez większego wysiłku wkleić dziesiątki mandatów tym samym generując dziesiątki tysięcy dochodu dla formacji.
Lub zaangażować straż miejską w tym celu
  • Odpowiedz
@ATAT-2 U mnie w mieście byłem świadkiem, jak gość w centrum handlowym zaparkował w garażu podziemnym pod samymi drzwiami wejściowymi do galerii, pod zakazem parkowania, a jak mu inny pan zwrócił uwagę to zaczął go wyzywać i prawie się pobili. W garażu, w którym jest zawsze mnóstwo miejsc. Tak jak piszesz, serio często miejsca nie są problemem wcale.
  • Odpowiedz