Wpis z mikrobloga

Mam prawko od 17 lat. Często jeżdżę po moim mieście (gdzie rzeczywiście jest problem z parkowaniem w godzinach szczytu), często jeszcze po Warszawie (ba, nawet nie raz byłem w miejscu ze zdjęcia), często jeżdżę na różne masowe imprezy, odbieram dziecko z przedszkola, jadę na zakupy itp itd.

ANI RAZU przez te lata nie zdażyło mi się zaparkować w taki sposób jak na zdjęciu. Ani razu nie zdarzyło mi się zastawić chodnika, stanąć na trawie, na ścieżce rowerowej, na miejscu dla niepełnosprawnych czy dla rodzin (zanim mi się dzieci urodziły). I piszę to z pełnym przekonaniem, bo nawet by mi do głowy nie przeszło odwalenie czegoś takiego.

Nie mam problemu z krążeniem kilkanaście minut po okolicy w poszukiwaniu legalnego miejsca, nie mam problemu z przejściem kilka minut jak takowego nie znajdę pod drzwiami.

Czy ja jestem jakiś ewenementem? Patrzę na te filmy w necie, patrzę na swoję okolice i mam wrażenie, że każdy ma w dupie przepisy, pieszych, infrastrukturę i zostawia auto gdzie chce, gdzie wygodnie.
Wydaje mi się, że z roku na rok robi się co raz większa samowolka na naszych drogach i przeświadczenie, że przepisy to jedynie zbiór sugestii dotyczących jazdy.

#polskiedrogi #kierowcy #samochody #gownowpis #zalesie #samochodoza #polscykierowcy
ATAT-2 - Mam prawko od 17 lat. Często jeżdżę po moim mieście (gdzie rzeczywiście jest...

źródło: image

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ATAT-2: Dodaję obowiązkowe zasady parkowania ;)
I ktoś tu chyba dobrze stwierdził - tacy ludzie to niby mniejszość, ale niestety widoczna ;/

Gdyby ludzie srali tak, jak parkują:

- Sram na chodniku, bo miasto nie zapewniło szaletów

- No musiałem nasrać na tym trawniku, bo do szaletu jest daleko, przecież nie będę chodził
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Tez tak mam, ze ide sobie z psem i widzac zaparkowane auta w debilny sposob blokujace w 100% chodnik np. to mysle, jakim ulomnym trzeba byc. Ja kraze po kilka razy aby zaparkowac jak czlowiek, a taki kretyn za nic ma sobie, ze komus utrudni zycie.
  • Odpowiedz