Wpis z mikrobloga

  • 7
@Hmrogrz: Chciałem w tym memie ująć kontrasty w IT. Ukazać, że wielu mężczyzn od małego często spowiada się przed kobietami. Zaczyna się już w przedszkolu (przedszkolanka), potem w podstawówce (pani nauczycielka jako wychowawczyni), w liceum tak samo, potem na studiach masz Panie z dziekanatu. Tak samo potem w robocie Julka Scrum Masterka Cię przepytuje. To nie kończący się cykl, gdzie można powiedzieć trochę w żartach, że kobiety rządzą światem :D
  • Odpowiedz
@Ksiega_dusz: Przecież julki scrum tłumacza się potem innym osobą. A na końcu i tak wszyscy tłumaczą się finansistom i zwykle na końcu hierarchi są faceci.
programiści to takie zwykłe robole jak na produkcji tylko pracujecie przed komputerkiem więc nie ma co się dziwic że macie się spowiadać.
  • Odpowiedz
@Ksiega_dusz: No dobra, to w sumie śmieszne.

Po prostu już mnie trochę w-----a że mamy prawie najlżejszą pracę na świecie, a kierowcy ciężarówek po 30h w trasie czy jacyś magazynierzy po 12h z-----------a z kartonami czytają jak nam źle bo trzeba wykonywać swoje obowiązki.
  • Odpowiedz
@krdewra: Właśnie źle odpowiedział, bo zadeklarował termin oddania tasku do końca dnia - i Julka zaloguje deadline w jirze na dzisiaj.

Dobrze to powiedzieć coś jak: "bug jest bardziej złożony niż się wydawało i potrzeba kilka dni na naprawę"/
  • Odpowiedz
@cyk21: taki c--j! Powiedział, że się postara a nie, że zrobi. No ale fakt, SMki to zazwyczaj głupiutkie są, więc Julka mogła nie zrozumieć
  • Odpowiedz
  • 22
@Ksiega_dusz przecież nie pytała "kiedy skończy" tylko "jak progress". Sami na siebie bata kręcicie.

Można było odpowiedzieć "sprawdziłem x i y, dobrze idzie" albo "próbowałem x i y, nie zadziałało, będę próbował z".

Kto was pyta kiedy skończycie?! To nie jest układanie płytek, że możesz dokładnie wyliczyć. Jak wpadniesz na pomysł i rozwiążesz to będzie gotowe.
  • Odpowiedz
@cyk21: idealna właśnie. Bo na jakikolwiek zarzut ze strony Julki, Kamilek wypali, że po c--j Juleczko organizujesz to daily jak nie słuchasz co mówimy? Po to tu jesteś. Żeby nas słuchać i rozwiązywać problemy. Jeżeli nie słuchasz to nie bardzo rozumiem, co tu robisz...
No i tak dalej. Niech się Juleczka tłumaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@junik_login chyba w jakiś trzyosobowych Januszsoftach, gdzie sam sobie jesteś analitykiem, programistą, testerem, devopsem, adminem i menadżerem. Normalnie programista robi taska i zanim będzie wdrożony na produkcję, to musi przejść całą procedurę. Menadżera mało obchodzi kiedy task będzie skończony przez programistę, bo nie ma to znaczenia w kontekście deadline'u. Musiałby o każdego taska pytać też testera "kiedy przetestujesz", devopsa "kiedy wdrożysz", admina/po "kiedy udostępnisz featura na produkcji tzn. kiedy przełączysz feature
  • Odpowiedz
@Rysiowata żeby wywierać presję, żebyś szybciej robił, a najlepiej nadgodziny, a co?

Znaczy się, oficjalnie, po to, żeby rozwiązywać problemy zespołu i każdy miał aktualną wiedzę o tym co reszta zespołu robi..
  • Odpowiedz