Wpis z mikrobloga

Post z cyklu odbija mi na stare lata - mam swój ciepły k--------k, mój szef mnie lubi, potrafię nie tylko programować, ale mam również wiedzę domenową, ogarniam nawet matematykę na przyzwoitym poziomie.

No ale myślę nad zmianą kariery, chciałbym zostać maszynistą. W skali od 1 do 10, jak bardzo głupi to jest pomysł?

#programowanie #programista15k #programista25k #pracait #kolej
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Życie po to jest, by je przeżyć. Lepiej być szczęśliwym maszynistą niż znudzonym programistą. Ja bym tego nie zrobił, ale marzenie jest bezcenne.
  • Odpowiedz
  • 10
@groman43 na maszynistę masz bardzo długie szkolenie z masą egzaminów. Jednego nie zdasz i adios. Jak już przebrniesz przez to piekło, to potem masz tone stresu, bo jestes odpowiedzialny za cały skład ludzi i Ty odpowiadasz za wszystko, nawet jak Ci źle zwrotnice ustawia.
Radze przemyśleć karierę maszynisty
  • Odpowiedz
No ale myślę nad zmianą kariery, chciałbym zostać maszynistą. W skali od 1 do 10, jak bardzo głupi to jest pomysł?


@groman43: nie przejdziesz badań medycznych
  • Odpowiedz
@groman43: Znam kobietę, księgową. Miała własne biuro, kasę też nie najgorszą zarabiała. Pewnego dnia stwierdziła, że jest wypalona zawodowo i chce zmian. Postanowiła hodować ekologiczne warzywa. Zajęło jej to ze trzy lata aby uświadomić sobie, ze miała jak pączek w maśle, a warzywa wymagają fizycznego wysiłku, nakładów finansowych i czasu. Rzuciła "biznes" warzywny i wróciła do starego zawodu, bo wiedze jednak miała. Ty też zrób tak, by w razie co
  • Odpowiedz
@groman43: jesli Cie to kręci i nie potrzebujesz już wysokich dochodów to dobry pomysł. Z minusów to na pewno zarobki dużo mniejsze niż teraz, 6k bez nadgodzin?? Nocki, dojazdy 100km do twojego pociagu, lub spanie w delegacjach po Polsce.
  • Odpowiedz
@groman43: a nie lepiej motorniczym zostać? #mpkwroclaw wzywa
- konkurencyjne zarobki
- nieograniczone możliwości użycia dzwonka w mieście
- jeździsz tylko po mieście (omijasz patologiczne osiedla typu Jagodno)
- miła kadra i pasażerowie
  • Odpowiedz