Wpis z mikrobloga

  • 122
@JanDzbanPL: przypominam, ze Walduś Buda rok temu mowil, ze przez beke 2% nie wzrosną ceny nieruchomości, ceny wzrosły, a on w nagrode za taka dokladna analize został wysłany do Parlamentu Europejskiego. Czyli Jacuś za rok też zaliczy awans ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@matti-nn:

Po tym jak zostałem właścicielem nieruchomości nie jest w moim interesie żeby ceny spadły.


jest, bo chcesz żyć w kraju równości społecznych. w twoim interesie daleko bardziej jest to, żeby pielęgniarka, nauczyciel czy pracownik pobliskiego marketu miał blisko i niedrogo mieszkanie, niż żeby twoje było na papierze drogie
  • Odpowiedz
  • 3
@matti-nn większości nie szanuję i nie popieram ale rozumiem. Z punktu widzenia osoby inwestującej w beton masz rację.

Ale tego to już nie rozumiem i mam bekę ( ͡º ͜ʖ͡º)

w jaki sposób wpływa to na moje życie?
  • Odpowiedz
  • 3
@matti-nn

@JanDzbanPL: ale prawdę powiedział. Po tym jak zostałem właścicielem nieruchomości nie jest w moim interesie żeby ceny spadły.


Jeżeli masz tylko jedną nieruchomość w której sam mieszkasz to wzrost jej ceny jest dla ciebie najwyżej neutralny - wszystkie inne nieruchomości też drożeją więc jakbyś chciał zmienić mieszkanie to wychodzisz na zero.
Wzrost cen jest pozytywny jeżeli inwestujesz w mieszkania.
  • Odpowiedz
@quizonmyface: @Byter traktuje swoją nieruchomość jako zabezpieczenie na emeryturę. W przyszłości je pewnie sprzedam lub zacznę wynajmować. Także nie chce żeby ceny spadły bo na tym stracę.
  • Odpowiedz
@matti-nn łaaaaał k---a prawdę powiedział, ale super!!!!!

"Ziemia jest okrągła" - proszę, masz kolejne prawdziwe stwierdzenie.

C--j mnie boli ile jeszcze gościu prawd stwerdzi. G---o mnie obchodzi kto ile zainwestował w mieszkanie. Kredyt 0% to pompowanie kieszeni deweloperuchów i koniec. Gościa powinno się w--------ć do więzienia za jawne dymanie obywateli w dupę.
  • Odpowiedz
@matti-nn

@quizonmyface: @Byter traktuje swoją nieruchomość jako zabezpieczenie na emeryturę. W przyszłości je pewnie sprzedam lub zacznę wynajmować. Także nie chce żeby ceny spadły bo na tym stracę.


I oczywiście wszyscy mamy się składać na to żebyś Ty nie stracił :) ok!
  • Odpowiedz
@matti-nn: na emeryturę, tylko nie wiem w jakiej perspektywie czasu to proponuję dywersyfikować gdzie lokujesz kapitał. Przecież od lat mówi się że w Polsce na rynku nieruchomości jest banka spekulacyjna i rynek "dziwnie" się zachowuje. Przy tak dużych stopach zwrotu co ostatnie kilka lat, ciężko jest oczekiwać niskiego ryzyka długofalowo..

Zresztą, "zabezpieczenie na emeryturę" to inny motyw niż nazywanie rynku nieruchomości środkami pierwszej potrzeby, do czego nawiązałem
  • Odpowiedz
Mam nadzieję że bierzesz pod uwagę interesy obecnych emerytów?


@quizonmyface: tzn? Czemu miałbym brać. Nikomu w portfel nie zaglądam. Co mają ich interesy do mojej nieruchomości?
  • Odpowiedz