Wpis z mikrobloga

Podatek od pustostanów byłby wybitnie efektywny i ściągalny. Tak, może w latach 90 przechodziłby jakieś przekręty z fikcyjnym najmem na szwagra, ale dzisiaj to będzie margines. Wszystko jest zelektronizowane, przepływ informacji błyskawiczny. Urzędy zaraz miałby patenty typowania oszustów po pomiarach liczników wody czy czymś w tym stylu.

Efekt wprowadzenia oceniam na mrożący. Ceny najmu by poleciały iście na pysk, a coś takiego jak rentierka by się w Polsce zwyczajnie skończyło.

#nieruchomosci
  • 109
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@revoolution: no tak, ale skoro teraz będą właścicielkami, to nikt nie każe im płacić podatku od pustostanu od pierwszego posiadanego mieszkania. Ty jako właściciel kilku zapłaciłbyś taki podatek. Btw zmartwie cię, ale też jesteś wykopkiem ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@ArnoldZboczek: zupełnie minąłem się ze zrozumieniem twojego wpisu, wybacz, o tym o czym piszesz nawet nie pomyślałem, wydaje się rozwiązaniem, więc jeżeli jest to legalne obejście/rozwiązanie, to niech sobie robią co chcą z tym podatkiem
  • Odpowiedz
@revoolution

Wyobraź sobie że ilość żyznej ziemi jest ograniczona. Ty i Twoje córki macie te kilkanascie hektarów ale nic na nich nie uprawiacie bo nie i c--j. Reszta nie ma ziemi przez co głoduje albo żre gruz. Między innymi dzięki tobie

Porównanie nie jest z d--y, bo podobnie jak zrec musisz gdzieś mieszkać. Dlatego powinni Ci d-----c takie podatki żebyś się zesrał
  • Odpowiedz
@revoolution A potem wielki zonk, ze twoje wnuki będą robiły na setkę emerytów, bo tacy jak ty przyczynili się do z------a rynku mieszkaniowego, demografii, wzrostu występowania chorób psychicznych w społeczeństwie, bo przeciętni ludzie nie mogą zaspokoić tak podstawowej potrzeby jak własne lokum i/lub wyprowadzić się z przeludnionego mieszkania rodziców, gdzie się najczęściej ludzie żrą cały czas itd. Będzie jeszcze większy zonk, jak ktoś taki przeorany życiem w takich warunkach, z dysfunkcyjną
  • Odpowiedz
@katuluu: jestem pasożytem takim, że w ciągu miesiąca oddaję państwu takie podatki/cła/opłaty jakich ty nie oddasz przez całe swoje życie ¯\(ツ)/¯ kogo nazywasz pasożytem pasożycie?

@ameneos: ale odloty xD kupiłem mieszkania i zaraz ktoś z chorobą psychiczną (też z mojej winy) ma czychać na moją córkę, co ty bredzisz człowieku, a najlepiej bierz tego mniej

wy serio powariowaliście
  • Odpowiedz
@revoolution żyjesz po prostu w bańce. Społeczeństwo to system naczyń połączonych i swoimi decyzjami wpływasz na los innych ludzi i całego społeczeństwa. Tak samo twoi znajomi porównują się do ciebie i będą robić tak samo jak ty. Ci mniej zamozni, ale dalej bogatsi od większości społeczeństwa, będą brać kredyty, które będą próbować spłacać samym najmem.

Jak społeczeństwo nie spełnia podstaw jednostki, to ta się wypisuje ze społeczeństwa, ale ten eskapizm może
  • Odpowiedz
@mickpl: to nie zapłacił podatków kupując mieszkania i nie płaci co roku podatku od nieruchomości? To jest właśnie kolejny dobry pomysł do walki z developerami i fliperami, który się kończy tym, którzy za swoje oszczędności kupili mieszkanie jako inwestycje dla siebie lub dzieci. Czyli jak zwykle w Polsce, dojechać 10 procent ludzi mających mieszkanie dla potomnych, a fliperzy sobie poradzą bo obejdą przepisy
  • Odpowiedz