Wpis z mikrobloga

Podatek od pustostanów byłby wybitnie efektywny i ściągalny. Tak, może w latach 90 przechodziłby jakieś przekręty z fikcyjnym najmem na szwagra, ale dzisiaj to będzie margines. Wszystko jest zelektronizowane, przepływ informacji błyskawiczny. Urzędy zaraz miałby patenty typowania oszustów po pomiarach liczników wody czy czymś w tym stylu.

Efekt wprowadzenia oceniam na mrożący. Ceny najmu by poleciały iście na pysk, a coś takiego jak rentierka by się w Polsce zwyczajnie skończyło.

#nieruchomosci
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mickpl: mam 3 mieszkania które stoją puste (kupiłem dla córek) nie chcę ich wynajmować, dlaczego ktoś w ogóle wpadł na taki pomysł z przymusem wynajmowania mieszkania, co to za bzdury
  • Odpowiedz
  • 226
mam 3 mieszkania które stoją puste (kupiłem dla córek) nie chcę ich wynajmować


@OddajButa123: No to wynajmij, a jak córki będą potrzebowały zakończysz najem. Albo płać podatki.
  • Odpowiedz
@revoolution: jaki przymus? Po prostu podatek jak nie wynajmujesz ani nikt tam nie mieszka, q jak byś 10 samochodów nakupił i zaparkował pod blokiem to parkometry i szlabany na podwórko byłyby lewackim wymysłem czy kagańcem na dziki kapitalizm?
  • Odpowiedz
  • 18
@revoolution

@mickpl: mam 3 mieszkania które stoją puste (kupiłem dla córek) nie chcę ich wynajmować, dlaczego ktoś w ogóle wpadł na taki pomysł z przymusem wynajmowania mieszkania, co to za bzdury


Bzdura to przymus wynajmowania, nikt do tego nie zmusza, możesz sprzedać, ulokować kasę w obligacje, akcje, inwestycje i dać corkom kasę jak im będzie potrzebna a nie szukać wymowek
  • Odpowiedz
@bn1776: k---a dorobiłem się ciężką pracą, było mnie stać na zakup tego i tamtego, a jakiś bieda wykopek będzie mi za uchem krzyczał : ALE JAKTOOOO DOROBIŁ SIĘ OPODATKOWAĆ!!!! debile
  • Odpowiedz
@revoolution: lubię poshitpostować i co z tego, co to ma do rzeczy. Wielcy geniusze też miewali swoje dziwactwa. Rozumiem, że w tym temacie twoje posty to też trollowanie i shitposting, wtedy również przepraszam
  • Odpowiedz
  • 36
@revoolution

@bn1776: k---a dorobiłem się ciężką pracą, było mnie stać na zakup tego i tamtego, a jakiś bieda wykopek będzie mi za uchem krzyczał : ALE JAKTOOOO DOROBIŁ SIĘ OPODATKOWAĆ!!!! debile


To trzeba było kupić coś innego, może kurs dobrego wychowania,
Mieszkania są aby w nich mieszkać jak nazwa wskazuje, jeśli kupiłeś je do trzymania kapitału to należy je traktować jako inwestycje i opodatkować jak inwestycje, a kiedy twoje
  • Odpowiedz
@revoolution: to wrzuć na lokatę, zainwestuj na giełdzie, kup obligacje, a nie marnuj OGRANICZONEJ przestrzeni miejskiej na trzymanie tam powietrza.
  • Odpowiedz
@bn1776: @slkt może zaróbcie swój hajs najpierw a nie mówcie co inni mają ze swoim majątkiem robić, no masakra.
"Mieszkania są aby w nich mieszkać", to sobie kup mieszkanie i w nim mieszkaj. Nie mogę mieć w każdym mieście lokalu i sobie w nim mieszkać po kilka dni w tygodniu? Bo wykopkowi się to nie podoba.
  • Odpowiedz
via Android
  • 13
@revoolution

@bn1776: @slkt może zaróbcie swój hajs najpierw a nie mówcie co inni mają ze swoim majątkiem robić, no masakra.


Zarabiam swój hajs i staram się inwestować tak jak uważam za słuszne,
To ty narzekasz, że zrobiłeś jakaś inwestycje i będziesz musiał płacić
  • Odpowiedz