Wpis z mikrobloga

Podatek od pustostanów byłby wybitnie efektywny i ściągalny. Tak, może w latach 90 przechodziłby jakieś przekręty z fikcyjnym najmem na szwagra, ale dzisiaj to będzie margines. Wszystko jest zelektronizowane, przepływ informacji błyskawiczny. Urzędy zaraz miałby patenty typowania oszustów po pomiarach liczników wody czy czymś w tym stylu.

Efekt wprowadzenia oceniam na mrożący. Ceny najmu by poleciały iście na pysk, a coś takiego jak rentierka by się w Polsce zwyczajnie skończyło.

#nieruchomosci
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@revoolution: możesz, ale zapłacisz podatek, z którego dobrze gdyby sfinansowano w każdym z tych miast lokale socjalne dla fryzjerów, pielęgniarek, nauczycieli i innych osób których praca nie ma takiej marży lub tatusiowie się tyle nie nachapali xD, jeszcze wykup wszystkie bilety w kinie i sprzedawaj drożej przed wejściem, do czasu aż nikt nie złamie Twojego monopolu na podaż towaru, na którego ustawiają się kolejki, będzież królem tej branży, którą opanowałeś
  • Odpowiedz
@revoolution nowe podatki to pomysł bez sensu bo prędzej czy później rozszerza to dla wszystkich. Ciekaw jestem jak argumentowali jak procedowali ustawę zakazującą odsprzedaż biletów np na koncert. Z jednej strony każdy ma prawo kupić sobie 1k biletów ale z drugiej strony coś tu jest nie tak
  • Odpowiedz
@revoolution podejrzewam, że trollujesz bo ktoś taki kogo byłoby stać na 4 (3 puste + 1 zamieszkane jak rozumiem) mieszkania nie siedziałby na wykopie i nie przechwalałby się tym na portalu dla s--------n ( ͡º ͜ʖ͡º) Ale nawet zakładając, że faktycznie masz te chaty, gratulacje - jaki jest powód tego, że ich nie wynajmiesz? Przecież czynsz tak czy siak trzeba płacić. W zimie nie zostawisz bez
  • Odpowiedz
@Borysko_88: chodzi o to, że np mieszkania są w różnych częściach Polski i korzystam z nich od czasu do czasu, gdy je wynajmę, nie będę mógł tego robić. Jadę nad morze korzystam z mieszkania w Gdańsku, jadę do Krakowa to korzystam z krakowskiego, dlaczego posiadając własne mieszkanie mam je wynajmować i płacić za hotele? Proszenie rządu o nowy podatek, bo ktoś ma lepiej niż "ja" jest czystym s------------m.

Remont wynajmowanego
  • Odpowiedz
@revoolution no dla mnie to totalne frajerstwo i wolałbym mieć ten pasywny zysk niż płacić darmo na 3 spółdzielnie po to żeby raz na ruski rok sobie parę dni pomieszkać. Nie znasz takiej instytucji jak hotel? Znam trochę ludzi, którzy w mieszkania zainwestowali, sam mam 2 (jedno aktualnie zamieszkane przeze mnie i rodzinę oraz drugie z czasów kawalerskich, aktualnie wynajęte) i nikt nawet nie myślał żeby z tych mieszkań nie wyciągać
  • Odpowiedz
@revoolution ej no nie przesadzajmy remont (odświeżanie) to max 10k jak nie dotkniesz palcem roboty. Jeśli najmujący ci zniszczy to do tego masz kaucje i sądy jeśli tej kaucji niestarczy.
  • Odpowiedz
@LosB: 10k to chyba za pomalowanie ścian, jeżeli po 10 latach miałyby się do nich wprowadzić moje dzieci, to jest to remont kompleksowy - zrywanie paneli, płytek, nowe meble - przecież nie przekażę im zużytego mieszkania
  • Odpowiedz
Ci którzy nie będą chcieli dalej wynajmować i to tak nie będą wynajmować, rząd d-----e im podatek i c---a z tego będziecie mieć, a deweloperzy tylko będą się śmiać, że normalnym ludziom podnieśliście opłaty w tym i tak już zje*anym kraju z podatkami na lewo i prawo
  • Odpowiedz
@revoolution

@Borysko_88: chodzi o to, że np mieszkania są w różnych częściach Polski i korzystam z nich od czasu do czasu, gdy je wynajmę, nie będę mógł tego robić. Jadę nad morze korzystam z mieszkania w Gdańsku, jadę do Krakowa to korzystam z krakowskiego, dlaczego posiadając własne mieszkanie mam je wynajmować i płacić za hotele?


Czyli masz je nie wykończone i niedoczekanie nasz aż ktoś, cie zmusi do wykończenia,
bn1776 - @revoolution
@Borysko_88: chodzi o to, że np mieszkania są w różnych częścia...

źródło: temp_file766881124796799949

Pobierz
  • Odpowiedz
@bn1776: przecież to wyżej to są przykłady, a nie to jak sytuacja wygląda u mnie - przykładowa odpowiedź na zadane wyżej pytanie, detektyw za dychę

chodzi o to, że np


moje mieszkania stoją od 3 lat niewykończone, bo za 6-7 lat zapewne będą przez nie używane i nie będę po tym czasie robił dla nich remontu "po kimś", wiem trudne do zrozumienia dla wykopka, ale miło że się o mnie
  • Odpowiedz
@mickpl: "No to wynajmij" Przy przepisach chroniących ordynarnych przestępców zajmujących i rujnujących lokale bez płacenia i możliwości eksmisji to chyba najdurniejszy pomysł jaki można zrobić. Najpierw poprawa przepisów wynajmu, z opcją natychmiastowej eksmisji z mieszkania na bruk pasożytów, a dopiero później katastry.
  • Odpowiedz
@bn1776: typ się pytał o powody nie wynajmowania mieszkania, więc podałem pierwszy lepszy jaki mi przyszedł do głowy, a gdybym miał mieszkanie w Gdańsku z którego bym korzystał tylko na wakacje to pewnie znaczyłoby że po to je kupowałem i nie powinno cię to obchodzić ¯\(ツ)/¯ do czego się jeszcze p------------z

jestem przykładem, że wprowadzenie takiego podatku niczego nie zmieni a jedynie d--------i mi kolejne opłaty, bo miałem czelność moje
  • Odpowiedz
mam 3 mieszkania które stoją puste (kupiłem dla córek)


@revoolution: gorzka pigułka: stawiam dolary przeciw orzechom, że te twoje córki nigdy tam nie zamieszkają, ewentualnie na bardzo krótko, a te mieszkania staną się kością niezgody między wami. Scenariusz jest zawsze taki sam: zaborczy, kontrolujący stary kupuje dzieciakowi kwadrat, dzieciak dorasta i chce żyć po swojemu w miejscu, które sobie wybrał, ojciec oczywiście odmawia sprzedaży i przekazania gotówki, bo straci wtedy
  • Odpowiedz
@Romska_Palo_Ul_Laputa: ty się p------------z do mnie, że jako ojciec chcę żeby miały lepszy start w życie od ciebie? Zawistny gnojek, nie moja wina że masz jakieś traumy z dzieciństwa, a jedyne co odziedziczyłeś po ojcu to kredyty ¯\(ツ)/¯

nie będą chciały tam mieszkać tylko gdzieś indziej, to sobie je sprzedadzą i kupią tam gdzie będą chciały jaki problem
  • Odpowiedz