Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jakie są najlepsze style walki do samoobrony?
Zastanawiałem się nad jujitsu, ale zdaje się, że skupia się głównie na dźwigniach, duszeniach i rzutach. Chociaż jest to skuteczna technika, obawiam się jej ograniczeń, zwłaszcza z patusami, którzy mogą nie przestrzegać zasad fair play.

Zależy mi na nauce sztuk walki, które będą praktyczne i efektywne w samoobronie, a nie tylko w sportowych ringach, gdzie wszystko jest nadzorowane. Taki sebastian po mefedronie po prostu mnie może użreć zębami, kiedy będę go przyciskał do ziemi, w celu uspokojenia. To chyba główny powód, którego się obawiam. Oglądałem wiele walk, w tym te z udziałem zawodowców z UFC, i zauważyłem, że ugryzienie wydaje się być wyjątkowo łatwe ''w zasięgu ręki'' i skuteczne. Jednak jedynym czynnikiem, który powstrzymuje ludzi przed używaniem tej techniki, są zasady oraz obecność sędziego. W przypadku patologii z ulicy (tych charakternych xdd), zasady te nie będą miały znaczenia.

Głównie zależy mi na ochronie przed patologią, tak jak napisałem wyżej. Jest coś naprawdę skutecznego, co sprawdzi się na takiego typu osoby? ja nie chce trenować na jakieś zawody, tylko coś co przyda się w prawdziwym życiu.

#walka #walki #mma #sztukiwalki #ufc #jujitsu #sportywalki #sztukiwalki #samoobrona #mirkokoksy #mikrokoksy


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jakie są najlepsze style walki do samoobrony?...

źródło: 1439340605.0

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 5
@mirko_anonim sprint.
A tak b serio to jakieś uderzane, boks obstawiam, kopania na ulicy nie polecam łatwo przechwycić i stracić równowagę.
Słyszałem też opowieści że Judo na bramkę dobrze się nadaje ale trzeba chyba więcej włożyć niż w boks by było skutecznie
  • Odpowiedz
Paradoks Kano – polega na tym, że w walce wręcz techniki mniej niebezpieczne dla zdrowia (na przykład chwyty) są w praktyce skuteczniejsze od technik bardziej destrukcyjnych czy brutalnych (na przykład wbijanie palców w oczy), ponieważ można je wielokrotnie przećwiczyć na żywym, stawiającym opór przeciwniku (sparingpartnerze), bez wyrządzenia mu krzywdy. Bardziej niebezpieczne techniki stwarzają natomiast zagrożenie dla ćwiczących, przez co wymuszają takie sposoby ich trenowania, które są mniej zbliżone do rzeczywistych warunków walki
  • Odpowiedz
  • 1
@mirko_anonim Boks. Walka na ulicy trwa krótko. Kto pierwszy wyprowadzi celne i silne uderzenie wygrywa. Większość osób nie ma wydolności i nie potrafi oddychać żeby walka trwała długo. Zazwyczaj uderzenia idą z bliskiej odległości i z zaskoczenia. Zobacz filmy gdzie bokserzy są zaatakowani. W większości przypadków jedno dwa uderzenia i koniec.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Tak jak kolega @2MSR: Boks. Najszybciej się nauczysz bo bo raptem sześć ciosów i parę obron, a że powtarzasz to do u...nej śmierci to szybko wchodzi automatyzm. W ulicznej walce w kilka sekund załatwiasz sprawę i uciekasz. Chyba że trafisz na zawodnika sportów walki, wtedy jest gorzej. Trenuje ten sport już długo, wiem o czym piszę.

@M3fjuu: Z krav magą jest ten problem, że jeśli
  • Odpowiedz
@klefonafide: to znaczy,ze jak masz gaz to umiec sie nim poslugiwac a jak masz biegac to rowniez sprinty. fakt posiadania czegos nie oznacza,ze w stresie bedziesz umial tego poprawnie uzyc
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: na ulicę i w codziennych sytuacjach tylko boks + dobra kondycja do ucieczki.

Uczysz się orientować w przestrzeni, zachowywać dystans, balansować głową / ciałem itp.
Większość akcji wykonuje się szybko, stojąc - więc nie ma ryzyka, że kumple przeciwnika zaczną Cię kopać jak go położysz (bjj, zapasy, judo)

Do tego - żeby wykorzystać arsenał bokserski nie musisz być w ciągłym treningu (nie musisz być np rozciągnięty, żeby wykonywać kopnięcia), bo bazuje na rękach i jest
Stgx - @mirkoanonim: na ulicę i w codziennych sytuacjach tylko boks + dobra kondycja ...
  • Odpowiedz
w codziennych sytuacjach tylko boks +

video z tier lista


@Stgx: Ty polecasz boks, podczas gdy youtuber ocenia ten sport jedynie na kategorię „C”. Dlaczego uważasz, że kickboxing nie jest lepszą alternatywą? W końcu obejmuje on także techniki wykorzystujące nogi. W prawdziwym życiu ma to zdecydowanie więcej sensu, ponieważ ludzie naturalnie sięgają po kopnięcia, na przykład w j---a. W boksie natomiast nie musisz martwić się o ataki poniżej pasa, co sprawia, że jest on nieco ograniczony w kontekście realnych zagrożeń.
@
  • Odpowiedz
  • 0
@doliczanie Dla tego że w większości sytuacji wszystko dzieje się w bardzo bliskim dystansie typu jakieś łapaniem za ubranie, odpychanie itd. Nie ma tam miejsca na wyprowadzenie niskiego kopnięcia o wysokim nie wspominając. Boks sprawdza się tu idealnie plus jest szybszy do nauki. Można by się pokusić o jakieś muaythai z uderzeniami łokciami ale o szkołę boksu znacznie łatwiej.
  • Odpowiedz
@d.....e: ja po prostu się z nimi nie zgadzam w tym temacie, co nie znaczy, że miałbym uważać ich materiał za mało wartościowy - bo sama analiza jest bardzo interesująca i ciekawa.

Jak już ktoś zaznaczył wcześniej - kopanie zawsze stwarza ryzyko utraty równowagi + musisz być rozciągnięty / mieć wygodne spodnie itp itd.

Używanie pięści jest moim zadaniem najbezpieczniejsze w wypadku bójki ulicznej, gdzie wystarczą dwa celne uderzenia i
  • Odpowiedz