Wpis z mikrobloga

Samorządy miejskie powinny dokręcić śrubę psiarzom w postaci większych podatków, te marne 150 zł rocznie (które płaci pewnie 1/4 posiadaczy) nie są w stanie zniwelować kosztów sprzątania i naprawy zniszczeń jakie wyrządzają te czteronogie, jakby tu nie patrzeć szkodniki w mieście. Ulice obsrane, śmietniki wypełnione workami z gównem, bramy, płoty i znaki drogowe skorodowane od szczochów, a na osiedlach wydaje się, że do mieszkania czy domu psa dają w gratisie z kredytem hipotecznym.

#psy #takaprawda #patologiazmiasta
Iskaryota - Samorządy miejskie powinny dokręcić śrubę psiarzom w postaci większych po...

źródło: IMG_1567

Pobierz
  • 177
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@broker: papierosy powinny byc tylko w aptece, kupujesz na receptę i od razu twoja składka zdrowotna x4, jak cię złapią z papierosami bez akcyzy 2 lata więzienia
  • Odpowiedz
@Iskaryota: Bo pies to takie zwierze dla plebsu, drze ryja, robi wokół siebie dużo szumu, tarza się w gównie, sam się nie potrafi umyć a na dodatek nie daje nic w zamian (specjalnie nie liczę walorów obronnych bo w takim mieszkaniu w mieście to może bronić co najwyżej drzwi do kibla a nie posesji, poza tym większość ludzi w mieście ma takie mikrony że nawet dziecko załatwi tego psa jednym
  • Odpowiedz
@pirones: praktycznie nie da się tego stwierdzić, bo ilość bezpańskich kotów jest ogromna, w porównaniu do psów, których już praktycznie nie ma wolno żyjących.
  • Odpowiedz
@Iskaryota: #!$%@? najlepiej całą faunę z miast i niech tylko beton będzie, bo przeszkadza mi hałas czy rdza na znakach drogowych. Najlepiej niech ludzie też wyjadą z miast to wtedy będziemy mieli porządek
  • Odpowiedz
a weź daj spokój, mieszkam na osiedlu gdzie działki są około 800m każdy musi mieć psa tylko, że mieszkają tutaj ludzie w wieku 50-60lat i świadomość potrzeb psa żadna. Jeszcze parę lat temu psy na łańcuchach to była norma. Teraz albo latają przy płocie jak przejeżdża auto(jedyną rozrywka dla tych psów) albo kojce, ale nikt z tym psem nie wyjdzie na spacer, nie pobawi się, bo przecież ma działkę do wybiegania. Jedni
  • Odpowiedz
Nie jestem w stanie zrozumieć jak ludziom posiadającym psy, takie całodzienne i nocne #!$%@? szczekacza pod oknem nie przeszkadza, skoro ja parę działek dalej wszystko słyszę


@EpicKris: Podpytaj wykopków. Niemal każdy z nich powie ci że psy nie powinny być w miastach, a domkach z ogrodem, a później ci piszą że pies jak ma ogród to jest szczęśliwy i nie potrzebuje spacerów. No ciekawe czemu wtedy pies drze #!$%@?ę? xD
  • Odpowiedz
Dlatego, ze wlasciciele psow zaczeli byc nieodpowiedzialni (wczesniej byli odpowiedzialni) i psy staja sie problemem, którym nie były jeszcze 20 czy 10 lat temu.


@Dentka7: Jest dokładnie odwrotnie.
  • Odpowiedz
@Iskaryota: dużym argumentem za ograniczeniem psów jest również cierpienie zwierząt hodowlanych. Karmą składa się w większości z mięsa i wiadomo jak traktowane są zwierzęta hodowane na mięso. Nie ma poważnego powodu żeby posiadać psy a krowy nie są gorszymi zwierzętami żeby cierpieć przez hobby psiarzy
  • Odpowiedz
Jest dokładnie odwrotnie.


@kazal: No a ludzie którzy podnosza raban (w tym ja) maja zupelnie inne zdanie. Pytasz, masz odpowiedz.

Psy zaczynaja byc problemem. 20 lat temu w moim boku psy byly 3, teraz jest ich ponad
  • Odpowiedz
@MaddieBaddie: po pierwsze ważne jest miejsce gdzie pies sika. Chyba nie muszę tłumaczyć, że chodnik, elewacja, koło samochodu czy rośliny na osiedlu są absolutnie zabronione. Po drugie jak już znajdziesz kawałek trawnika czy łąki to po sikaniu polewasz miejsce wodą z butelki. Nie takie trudne jak się wydaje
  • Odpowiedz
@lukaschels: obowiązek czipowania już istnieje, po za tym ja nie widzę w Polsce problemu z bezpańskimi psami.
Dziko biegającej hordy psów nigdy w Polsce nie widziałem, a kundelki biegające po wioskach to już praktycznie rzadkość.
  • Odpowiedz