Wpis z mikrobloga

Samorządy miejskie powinny dokręcić śrubę psiarzom w postaci większych podatków, te marne 150 zł rocznie (które płaci pewnie 1/4 posiadaczy) nie są w stanie zniwelować kosztów sprzątania i naprawy zniszczeń jakie wyrządzają te czteronogie, jakby tu nie patrzeć szkodniki w mieście. Ulice obsrane, śmietniki wypełnione workami z gównem, bramy, płoty i znaki drogowe skorodowane od szczochów, a na osiedlach wydaje się, że do mieszkania czy domu psa dają w gratisie z kredytem hipotecznym.

#psy #takaprawda #patologiazmiasta
Iskaryota - Samorządy miejskie powinny dokręcić śrubę psiarzom w postaci większych po...

źródło: IMG_1567

Pobierz
  • 177
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LeonL blokuje to sądy. A przynajmniej to by miało miejsce w PL. W uk wszyscy sraja na te ich “mandaty” o zaśmiecanie i przeklinanie. Każdy olewa tych kondonów na kształt świadków jehowy xd
  • Odpowiedz
Znajomi mają wielkiego bydlaka z lękiem separacyjnym i jak oboje muszą wyjść do roboty, to trwa 8 godzinny festiwal darcia pyska.

@camelinthejungle: I problemem jest pies czy głupi właściciel, który nic z tym nie robi? Jakby mieli dziecko z lękiem separacyjnym, to też zostawialiby go, żeby płakał cały dzień? Mają zarówno w dupie tego psa jak i ludzi dookoła, byle swój interes spełnić.


@XpedobearX problemem jest głupi właściciel, który postanowił sobie wziąć na głowę wielkiego głupiego psa. Znajomi robią bardzo dużo. Wydali kupę kasy na szkoły dla psów, behawiorystów, spędzają masę czasu na treningach, starają się nie wychodzić równocześnie z mieszkania. Dosłownie stali się zakładnikiem psa. No i jest poprawa: w stylu teraz jak muszą wyjść, to nie ujada codziennie przez 8 godzin, tylko co drugi raz przez 4. A no i był agresywny wobec innych psów. Teraz dzięki długim miesiącom treningów jest agresywny tylko wobec małych samców xd.

Pies za grube tysiące
  • Odpowiedz
@Iskaryota a wystarczy zakazać reprodukcję i karać mandatami na poziomie jazdy po alko.
Mioty usypiać. Psy czipować pod groźbą wysokiej kary.
Zmienić prawo, że smycz ma dotyczyć każdego psa w kraju, karać mandatami po 5k za ugryzienie.
Zakazać ras niebezpiecznych, również tych mieszanych bez papieru.
Zrobić nowy dział w urzędach zajmujący się wyłapywaniem rozmnażaczy (bo oni są najgorsi).
Populacja w ciągu 10-20 lat spadłaby pewnie gigantyczne, jeśli wyżej wymienione czynności byłyby wykonywane ze
  • Odpowiedz
@Iskaryota: do psów dorzucić wszy autora, zawodowe matki oraz straż miejską. Też niszczą infrastrukturę, zużywają tlen i miejsce a pożytek z nich żaden.
  • Odpowiedz
Po prostu, biorąc na utrzymanie zwierzę, trzeba się liczyć z tym, że będzie źle funkcjonować, co oznacza katorgę dla właścicieli (pies ich trącał, sami sobie wyrządzili tę krzywdę), ale może też przeszkadzać otoczeniu.


@camelinthejungle: Pewnie, ze tak. To jest obowiazek i spory klopot jak nie wypali.

Druga kwestia: porównywanie dziecka do psa jest niesmaczne. Kompletne pomieszanie porządków. A znajomi odłożyli swoją drogą plany zajścia w ciążę, bo z kundlem by nie dali rady
  • Odpowiedz
@Iskaryota wszytko opodatkować. Jak już pisałem: plebs potrzebuje chleba i igrzysk. Musi mieć co do mordy wsadzić i dzielić społeczeństwo, bo z tego są komentarze, a czytając komentarze plebs czuje podniecanie, można zwyzywać, obrazić rodzinę.
  • Odpowiedz
@XpedobearX niesmaczne, bo posiadanie dzieci jest absolutnym fundamentem przetrwania cywilizacji (i oczywiście w ogóle zaistnienia unikalnego człowieka, którego życie jest wartością najwyższą w kręgu cywilizacji zachodniej). Życie zwierzęcia jest ważne (ale nieporównywalnie mniej ważne od życia i zdrowia człowieka), zapewnianie mu dobrostanu jest ważne, ale posiadanie zwierzęcia domowego jest w obecnych czasach jedynie zachcianką.

Jeśli ktoś porównuje posiadanie psa do wychowywania dziecka, np. zestawiając ze sobą koszty, uciążliwość dla otoczenia czy
  • Odpowiedz
@camelinthejungle: Fundament przetrwania cywilizacji jest fajny, dopoki ty nie jestes ta jednostka, ktora zostala sprowadzona na swiat i chcac nie chcac twoje zycie zostalo na starcie spaprane, bo indywidualizm spelnienia zachcianki przez rodzica byl wazniejszy, niz odpowiedzialne rodzicielstwo przez kolejne lata. To samo jest z byciem wlascicielem psa. Oczywiscie, ze zwierze to jest jedynie zachcianka. Dlatego jestem przeciwny hodowaniu kolejnych psow, gdy mamy ich tysiace po schroniskach. Te zwierzeta cierpia
  • Odpowiedz
nawet gdyby, nie oznacza to, że można olać prawa mniejszości do świętego spokoju i nie wchodzenia w kontakt z obcymi kundlami.


@camelinthejungle: Można, można. Demokracja kolego.

I teraz w przepisach gminnych musisz szukać, jakie są regulacje dotyczące wyprowadzania psów. W mojej gminie np. obowiązkowe jest wyprowadzanie na smyczy, a spuszczanie psa możliwe jest jedynie w miejscach mało uczęszczanych i WYŁĄCZNIE W KAGAŃCU pod bezpośrednią kontrolą właściciela. Podobne regulacje obowiązują w wielu
  • Odpowiedz
@Xuzoun: pies ci zęby leczy? a moze ci prace dał? czy chcesz czy nei ten sebix pracuje na jakimś magazynie i ci paczki dochodzą na czas, a to ze ty r00chasz sowjego kundla w 4 scianach społeczeństwo nci nie ma
ludzie zeby przetrwać msuza sie rozmnażac, a nie lizac jaja psom jak tacy jak ty
  • Odpowiedz
  • 0
3. Przeznaczać większe środki na sprzątanie


@Iudex: Moment. Hola, hola!
Z powietrza się wezmą te pieniądze? Te "większe" środki?

Spory podatek za psa i kota - niech mają je tylko ludzie, których faktycznie na to stać plus psy pracujące i lecimy dalej. Tu nie ma
  • Odpowiedz
@Iskaryota: łączny koszt posiadania psa w Szwajcarii to roczny wydatek rzędu 1000 chf czyli 4500 zł sprawdziłem bo mnie zdziwiła niska liczba posiadaczy psów. Sam mam psa i uważam że im wyższy podatek od zwierząt domowych tym lepiej.
  • Odpowiedz
@Iskaryota nie wiem czemu miałbym płacić choćby nawet grosz za mojego psa, po którym sprzątam i który nie wydaje z siebie żadnego dźwięku. oprócz cichego pisku, gdy prosi o wyjście na siku na smyczy i z dala od ludzi.
Idąc tym tropem wprowadźmy podatek każdemu, kto głosował na partię popierające migrację, bo przecież za nasze podatki są lokowani, dostają żarcie czy opiekę lekarską.

Plucie jadem to wasza specjalizacja wykopki. Albo na
  • Odpowiedz