Wpis z mikrobloga

#rosja #ukraina Co wam zrobiła Rosja personalnie? Zapraszam do dyskusji ;). Chciałbym przeczytać choć jeden komentarz, gdzie ktoś poczuł się skrzywdzony przez Rosjan.
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 7
@Menosas wywiezli mi dziadka na Kamczatke do lagru, a pozniej znowu go wiezli przez cala Syberie do Kandalakszy pod finska granica, zeby kopali rude aluminium. Jak on to przezyl, to ja nie wiem, bo mialem 4 lata jak zmarl, a nie mowil o tym.
  • Odpowiedz
Co wam zrobiła Rosja personalnie?


@Menosas: Przez Rosję moja ojczyzna miała o kilkadziesiąt lat opóźniony rozwój.
O osobistych skutkach dorastania moich rodziców w sowieckim gównie i tego jak to wpłynęło na moje wychowanie nawet nie będę zaczynał.
  • Odpowiedz
@Menosas zabili mi pradziadka w Katyniu a dziadka zabrali z podwórka i pobili na śmierć za działalność opozycyjną. Nienawiść do tych śmieci mam we krwi i z dumą przekażę ją kolejnym pokoleniom
  • Odpowiedz
@Menosas: ruskie ścierwo wprowadziło komunizm i trzymało Polskę za mordę przez lata czego skutkiem jest obecna bieda w kraju z której powoli wychodzimy. Gdybyśmy po 45 byli w pełni wolnym narodem bez ruskich łańcuchów na ryju to by się żylo o wiele lepiej tutaj.
  • Odpowiedz
@Menosas: dla mnie czy Rosja czy Ukraina to jest to samo. Co wschód to wschód…Babcia zawsze mówiła że wschód gwalcil i był bardziej pełen zwyroli niż Niemcy.
  • Odpowiedz
@Menosas Aresztowali moją 19 letnia babcie za działalność w AK, wysłali do więzienia w Mińsku, skąd jak ruszyl front z Niemcami przegonili ją i tysiące innych jeńców pod karabinami w stronę Czerwieni, mając za cel po drodze ich "wytracic". Babcia uratowała się cudem a traumy wywołane przez te wydarzenia spowodowały że swojej rodzinie powiedziała o tym i grypsy z więzienia w Mińsku sprowadziła z ukrycia dopiero w latach 90. Jak tu
  • Odpowiedz
@Menosas: jak Ruskie weszły do wsi babci to dla zabawy gonili młode dziewczyny na koniach, a jak upadła i koń podeptał, no cóż. Gwałcili. Kulminacją ich pobytu było rozerwanie (!) młodej dziewczyny poprzez przywiązanie nóg do dwóch naciągniętych drzew. Także tego...
  • Odpowiedz
@Menosas: Personalnie? Chciałem odwiedzić Ukrainę, Rosję i Białoruś, ale przez najbliższe kilka lat będzie to niewykonalne bo jakiś pajac zamiast inwestować w turystykę wolał wywołać wojnę.

A w skali krajowej, sprawili że do polski napływają tłumy imigrantów z Afryki, oraz że już tu są tłumy ludzi z Ukrainy. Przez co mamy wiele różnych problemów których wcześniej nie mieliśmy.
  • Odpowiedz
@Menosas: Personalnie każdemu z nas zrobiła. Jak kiedyś dorośniesz i będziesz sam opłacał rachunki, to może sam na to wpadniesz. Podpowiem tylko, że przez ich trzydniową operację wojskową zaczął się spory kryzys gospodarczy w całej Europie (i nie tylko), który finansowo odczuli już wszyscy z tobą włącznie. Ja wiem, że tu trzeba mieć trochę więcej wyobraźni, niż przy ogładaniu patogali mma, ale kiedyś może ogarniesz.
  • Odpowiedz
Co wam zrobiła Rosja personalnie? Zapraszam do dyskusji ;). Chciałbym przeczytać choć jeden komentarz, gdzie ktoś poczuł się skrzywdzony przez Rosjan.


@Menosas: 45 lat wasalizacji tego kraju. Z tego powodu cale dziecinstwo żyłem w biedzie. Wszystko musiałem sobie wypracować. 5 lat studiów, 15 lat pracy i jestem w gorszej pozycji majatkowej, jak osoba która jeszcze nie przepracowała dnia a urodziła sie w kraju którego nie wasalizował ten gówno kraj.
Do
  • Odpowiedz
Zabrali pradziadka na sybir i tyle go widzieli.
Od rodziny sąsiadki ich jednak wrócił z wycieczki. Szedł dwa lata z syberii czy innych psich ziem, wrócił zimą. Z szczęścia i przemęczenia podczas wichury stanął przy płocie własnego domu. Znaleźli go następnego dnia, uśmiechniętego, patrzącego na dom.
Jjjjbać ruskich.
  • Odpowiedz
Co wam zrobiła Rosja personalnie?


@Menosas: Marksizm kulturowy i ideowy niszczący świat, bolszewia, Katyń, "wyzwolenie" i 40 lat komuny w Polsce niszczącej powoli społeczeństwo i gospodarkę i kolejne dziesiątki lat socjalistycznych rządów przyspawanych do stołków komuchów po dziś dzień czego skutkiem jest to, że żyjemy w tak obsranym gównem kraju z dykty. Wystarczy? Czy zgłębiać się bardziej?
  • Odpowiedz