Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem czasem trochę tego odchudzania. Ostatnie dni -300g, -200g, a dzisiaj +600g, mimo deficytu 300 kcal i liczenia kalorii. Nic dziwnego, że wagę trzymam, bo zatacza koło, tak jest nie od dziś. Wiem, żeby wyciągać średnią z tygodnia wag, ważąc się każdego dnia, ale jak można jechać na pustym baku i fakt, że waga poszła do góry, jedząc mniej, niż się potrzebujez. Też o tyle

#mikrokoksy #odchudzanie #dieta #silownia
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomwick55:

Codziennie masz inne zapotrzebowanie, dlatego takie małe deficyty często na takim poziomie są nietrafne
Są też nietrafne bo są gdybaniem
Oprócz tego fluktuacja wody w organizmie czy treści żołądkowej i jelitowej
  • Odpowiedz
@tomwick55: To chyba ta magiczna retencja wody :P Za mało się nawodniłeś, zjadłeś za dużo soli, źle policzyłeś swoje kcal/węgle i #!$%@?łeś glikogenu, miałeś inną niż zazwyczaj aktywność, blablabla.

Ja osobiście praktykuję "ważenie życzeniowe". Ważę się codziennie rano i wbijam w fitatu tylko spadki i tylko o 0,2kg. Jak wzrośnie? To tego dnia nie wpisuję. Jak spadnie o pół kilo względem poprzedniego wpisu? To i tak wpiszę spadek 0,2. Bo
  • Odpowiedz
  • 1
@Kasahara Robię 10 tysięcy kroków dziennie, obecnie wakacje. Też brak pracy. Robię 3 treningi siłowe na tydzień. Cardio zero. Pod to było obliczone zapotrzebowanie. Więc aktywność jest taka sama generalnie. Czasem cóż zrobię na ogrodzie, to fakt, ale to na korzyść redukcji idzie. Może mały deficyt. Aczkolwiek nie jestem grubą osobą, aby mogła robić ostre redukcje i z deficytem dużym. Niemniej fakt, jak robiłem przed 2020 rokiem redukcję, to waga szła
  • Odpowiedz
@tomwick55: ale 500 kcal, to nie jest duży deficyt xD
To normalny i ogolnie akceptowalny na redukcji. O ile nie jest się na jakimś bardzo wysokim poziomie aktywności (a 10k kroków dziennie i 3x w tygodniu trening siłowy z pewnością takim nie jest), gdzie samo niedojadanie już wiąże się z utratą wagi, to nie ma co tu kombinować z jakimś 300 kcal na minusie.
Więc albo robisz jak człowiek przynajmniej
  • Odpowiedz