Wpis z mikrobloga

Chcę odstawić kawę z rana na jakiś czas i zamienić czymś innym. Między innymi matcha. Są sobie takie dwa produkty - ten z lewej zielony jest dwa razy tańszy za kg i napisane że do latte, smoothie itp, a ten czarny jest do "ceremonii parzenia matcha Tee". Czym to się może różnic w składzie, bo nic tam nie widzę, a może oni tego nie sprawdzają i z tej zielonej też mogę zrobić herbatkę a nie tylko latte? #zdrowie #jedzenie #japonia
johny-kowalski - Chcę odstawić kawę z rana na jakiś czas i zamienić czymś innym. Międ...

źródło: image_picker_027B8250-3661-43EC-8056-C492A6336071-70613-00000C9E4CCD0B01

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@johny-kowalski: z matcha jest problem ze każdy może sobie napisać że sprzedaje ceremonial grade matcha, nikt tego nie sprawdza!

Z matcha jest tak, że im bardziej zielona i słodka tym lepszej jakości. Większość matcha jakąś kupisz będzie przypominała lekko zgniły kolor, i może być nawet gorzka - takie nadają się lepiej do wypieków czy smoothie itp. Te lepsze bardziej zielone lepiej smakują wtedy używa ich się do napojów ciepłych.

W
  • Odpowiedz
@andale @DrGreen_2 zamówiłem najpierw tą kulinarną i jak mi się skończy to zamówię ceremonial, będę mógł wtedy porównać. Edit ta w zielonym opakowaniu jest numer 1 w sprzedawanych matcha na amazon i 18 tys opinii więc może nie będzie zła.
  • Odpowiedz