Wpis z mikrobloga

Moi mili,

niestety to znów ja i niestety znów z pytaniami nowicjusza.

Obecnie posiadam z twardego tworzywa zamykany "pojemnik?" na ramę oraz beczkę na kierownicy - fotka dla zobrazowania.

Potrzebuję dokupić coś jeszcze, bo nie wyobrażam sobie dalej jeździć z plecakiem (a przynajmniej nie w trasy rzędu do ok.250km).

W beczce z przodu trzymam: powerbanka 20000mah, dętkę, pompkę, zapasowe spinki, oliwkę do łańcucha, łyżki, wentyl do pompki (gdybym miał bliżej stację benzynową).

I teraz pytanie, co według Was lepiej kupić.
Jakaś sakwę pod ramę? Ale wtedy będzie kombinowanie z bidonami bo to są 2x 750ml.
Czy może taki ala bidon techniczny, którego umiejscowiłbym pod ramą obok korby - tu akurat zajebista opcja bo kross esker 6.0 gen 2 ma niewyobrażalnie dużo możliwości mocowań .


Istnieje też opcja wykorzystania przednich widelców/ miejsca za siodełkiem - ale tu musialbym kombinować z lampką, czego wolałbym uniknąć.

Co polecicie?

#rower #gravel
Estetykatopodstawa - Moi mili,

niestety to znów ja i niestety znów z pytaniami nowic...

źródło: 437a248dac4ffe0ead3c13d404e20fddec99e162447ea7b9c19d99a070eb18ae

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Torba podsiodłowa zwijana. Jak potrzeba więcej to rozwijasz, jak mniej to zwijasz. Do tego możesz wymienić "pojemnik" na płetwę górną, którą będzie szła po całej długości ramy.
  • Odpowiedz
@Estetykatopodstawa: Zależy jak dużą podsiodłówkę kupisz. Wydaje mi się to wygodniejsze rozwiązanie od torby pod ramę, ponieważ jak sam zauważyłeś jest problem z bidonami. Kupiłem kiedyś nawet tego typu torbę, ale zwróciłem widząc, że raczej słabo wychodzi to z miejscem i komfortem użytkowania.
Mam 2 podsiodłówki - jedna mała, pod którą bez problemu na sztycy mogę zamontować tylną lampkę (jeżdżę z nią na codzień i mieści mi się tam cały
  • Odpowiedz
@Estetykatopodstawa przyczepę od TIRa najlepiej.

Jedzenie masz w kieszonkach z tyłu koszulki i w trochę w piórniku z przodu, detka, lyzki i jakieś klucze w malutkiej podsiodlowce, picia więcej jak te dwa bidony i tak nie weźmiesz.

Ja wiem, że jak się człowiek wkręca to chce wydawać pieniądze na zbędne śmieci, ale jedyne co ci dadzą dodatkowe torby to ciężar i będą tylko przeszkadzać.
  • Odpowiedz
@TeamBaza: Pamiętaj, że jeżdżę szutrowo więc to nie są warunki asfaltowe luzackie :P Spora ilość błota, piachu itd. - także wożę oliwkę i szmatkę do przetarcia gdzieś w połowie trasy napędu.

Powerbank do ładowania tel - gdyż nie mam jeszcze garmina/wahoo.

Tak na kierownicy mam full - tak naprawdę wszystko mam tam praktycznie upchnięte - prócz etui na słuchawki/kluczy i brakuje mi trochę miejsca na żarełko.
  • Odpowiedz
@Estetykatopodstawa: ale na ile ci tego jedzenia brakuje? Nie masz koszulki kolarskiej by na plecy w kieszonki włożyć żelki? Sam jeżdżę gravelem ale nigdy by mi nie przyszło masturbować się do napędu w trakcie jazdy tylko wyczyściłbym to po powrocie do domu.
A co masz w torbie na ramę? Bo wszystko co opisałeś masz na kierowniczy
Teraz nic jedzenia nie zabierałeś ze sobą czy w torbie na ramię było?
  • Odpowiedz
@TeamBaza: Koszulka kolarska przyjdzie mi dopiero za tydzień z siroko - będą 3 kieszonki więc tu trochę będzie łatwiej z tym fantem.

Z tym czyszczeniem napędu sam na to nie wpadłem, czasami jeżdżę z kumplem który robi spore trasy typu 300/400 czy nawet 600km i zalecił w przypadku sporego #!$%@? napędu jednak przetrzeć to po prostu szmatką i naoliwić - "bo po co się nadmiernie męczyć".

W tej torbie na
  • Odpowiedz
@Estetykatopodstawa: maks co potrzebujesz to i tak dwa opakowania żelków zanim zaliczysz sklep po wodę. Starczy to na 4h jedzenia i szybciej ci się woda skończy, więc sklep i tak będzie konieczny. Nie kupuj jak pisał Alaska żadnych kolejnych toreb bo szkoda kasy naprawdę.
  • Odpowiedz
@Estetykatopodstawa: ale co tam władujesz kolejne dwa opakowania żelek? Po co to targać i być tirem xd. Już lepiej ci wyjdzie trzeci bidon z wodą jak jeździsz poza terenami że sklepami. Jak jest upał czy lato to bidon na godzinę powinieneś pić. Piłeś tyle prawda? Prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Estetykatopodstawa: pojemnik na narzędzia w miejsce bidonu pod ramą. mieszczę tam dętkę, spinke, łyżki, zestaw naprawczy tubeless itd. pompkę daj na uchwycie przy bidonach. powerbanka się pozbędziesz jak kupisz nawi. w takim setupie w lato jedziesz cały dzień bez problemu. torby wtedy są tylko na jedzenie. jak chcesz jeszcze trochę miejsca zbić to dętkę zmień na TPU, ale traktuj jako dojazdówkę niż jako coś na dłużej bo różnie z nimi
  • Odpowiedz