Wpis z mikrobloga

Kiedyś nie było takich rzeczy jak #autyzm, po prostu dziadek miał swoją ulubioną łyżkę i dostawał k-----y jak nie mógł jej znaleźć przed niedzielnym rosołem.

#depresja też nie istniała, chłop się po prostu szedł wieszać za stodołą i wszyscy jakoś żyli.
zordziu - Kiedyś nie było takich rzeczy jak #autyzm, po prostu dziadek miał swoją ulu...

źródło: 1000009047

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zordziu: Moje hobby ostatnio to szukanie oznak autyzmu u starych ludzi. Mój dziadek, prosty wiejski stolarz-modelarz jest moim ulubionym, wręcz książkowym przykładem. Jeszcze jak pracował to miał niesamowitą wyobraźnię 3D, potrafił czytać rysunki techniczne modeli do odlewów i znajdować błędy tylko patrząc na arkusz, a z drugiej strony całkowicie nie rozumie ironii i jest turbopodatny na wpływy (ofiara PiSowskiej propagandy niestety).
  • Odpowiedz
@zordziu: trochę się w adwokata diabla pobawię bo wiesz ja się z Tobą całkiem zgadzam co do sedna, ale... jeżeli ktoś miał umiarkowany niezdiagnozowane autyzm to mógł być po prostu dziwakiem albo 'miec swoje odpaly'. O miał ulubiona łyżkę i uparcie nie chciał innej albo katologowal kazda przeczytana książkę - nikomu to nie szkodzi.

Taka niewidoczna niepełnosprawność. Pierwsza zasada jak masz do czynienia z niepełnosprawnymi to traktować ich jak ludzi
  • Odpowiedz
@zordziu: jeden z licznych powodow dlaczego konserwatysci to debile

/
@biceps35: Jaki to ma związek z konserwatyzmem? xddd
Kiedys był po prostu taki poziom wiedzy i czy lewicowiec czy liberał był takim samym ignorantem.
  • Odpowiedz
@K-S-: Ta, mojej babci umarł mąż, to przyszedł jego kuzyn, wypłacił dolary i powiedział, że chce się hajtać. Babcia co prawda mogła odmówić, ale co miała sama zostać na gospodarstwie ?
  • Odpowiedz
jeżeli ktoś miał umiarkowany niezdiagnozowane autyzm to mógł być po prostu dziwakiem albo 'miec swoje odpaly'.


@LifeReboot: mógł też regularnie wyłapywać w------l od rodziców, jak nie chciał jeść gotowanej marchewki bo miał wybiórczość pokarmową, jak nie chciał nosić gryzących rajstopek, jak nie rozumiał poleceń tak jak rodzice oczekiwali itd.
  • Odpowiedz
@zordziu: rozmawiałem z neurologiem i powiedział, że przewidywania są takie, że wkrótce średnio co drugie dziecko w usa będzie miało autyzm
  • Odpowiedz
@biceps35: dlaczego u amiszów, którzy mogą służyć jako grupa kontrolna, a którzy żyją w odmienny sposób od cywilizacji zachodniej dużo rzadsze są nowotwory, cukrzyce, depresje, autyzm i szereg chorób cywilizacyjnych?
  • Odpowiedz
@GOHAN: ludzie nie zdają sobie sprawy, że kiedyś beż rodziny, a nawet szerzej - wspólnoty wiejskiej nie dało się przeżyć.

Zniwa- cała wieś w nich uczestniczy, budowa domu tak samo.
Co się stanie jak ,,singielka" zachoruje? Kto nakarmi zwierzęta, kto jej poda jedzenie, co się z nią stanie na starość? Przypominam że nie było czegoś takiego jak szpitale czy emerytura xd
Zycie na wsi to ciągle taszczenie, dźwiganie, rabanie drewna z lasu.
Tutaj potrzeba siły
  • Odpowiedz