Wpis z mikrobloga

Właśnie jest mi dobrze. Jestem w USA na wakacjach. A jak w USA, to oczywiście w NYC, bo gdzie indziej?(przecież wszyscy wiedzą, że usa=nyc). Jutro mija tydzień od mojego przyjazdu, a zaiedziłem już większość z mojej listy 35 rzeczy, które powinienem tutaj odwiedzić. Dziś byłem na highline park, w zoo w central parku, odwiedziłem Roosevelt Island(gdzie będę musiał wrócić, aby zobaczyć ponoć piękny park czterech wolności, który przegapiłem, ale jak masz tygodniową kartę metra, to masz dostęp do kolejki za free). Swoją drogą odwiedzanie tutaj parków traktuję jako swojego rodzaju łapanie pokemonów "znajdź je wszystkie". No i zjadłem ramen po raz pierwszy w życiu. Nie, że pierwszy prawdziwy, tylko serio pierwszy pierwszy(weź i znajdź jakikolwiek ramen w Białymstoku). Zaraz spanko, i znów budzik na 7. W planie na jutro odwiedzić pozostałe muzea z listy, czyli: lodów, iluzji, historii amerykańskich indian, czy amerykańskie Muzeum Historii naturalnej. Te najważniejsze Muzea, czyli seksu, sztuki nowoczesnej z gwiazdzistą nocą van gogha, czy metropolitian museum of art już dawno za mną. Trochę za szybko chciałem wszystko zwiedzać, i w pierwszym dniu wyruszyłem na manhattan z buta robiąc 21km w sumie, ale teraz jestem mądrzejszy i jeżdżę jak człowiek metrem. Btw. Gość z budki chciał mnie oskubać na dolara za najgorszy sok owocowy jaki piłem, a zamawiając Hotdog za 5 dolarów dostałem samą parówę z bułką, tzn beż sosów i niczego xD. Poza tym poznałem mojego wujka i kuzynkę, z którą się w życiu nie znałem, a okazało się, że nasi starzy(bracia), zawiedli nas w roli ojca na każdym polu tak samo xD. Ciekawie jest poznawać część rodziny, o której tylko słyszałeś w przelocie. Wpis bez puenty, bo jestem nauczycielem, więc to chyba wszystko tlumaczy.
#chwalesie #oswiadczenie #usa
Castellano - Właśnie jest mi dobrze. Jestem w USA na wakacjach. A jak w USA, to oczyw...

źródło: 20240719_150615

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
  • 134
@wolepiwo: akurat właśnie niepodejrzane bo loty do NYC są najtańsze do Stanów i często można dostać w śmiesznych promocjach typu 1k w dwie strony, to nie los angeles
  • Odpowiedz
@Castellano: Jeżeli planujesz obejrzeć panoramę z wieżowca, to chyba bardziej polecam top of the rock zamiast empire state building. Nie byłem na tym pierwszym, ale z relacji znajomych wydawało się lepsze. Empire state building jest trochę przereklamowane. Ludzi dużo, panorama częściowo zasłonięta kratami na kilka metrów i chyba droższe było :p
  • Odpowiedz
to nie los angeles


@xiv7: ostatnio to i LA było poniżej 2k. Chyba nie ma już śladu po szale pocovidowym i się liniom dupy palą. I fajnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Castellano akurat w Biedastoku macie zajebisty ramen - Ram N Base, polecam gorąco. A ich frytki z dodatkami, to już w ogóle coś zajeistego, na co specjalnie zajeżdżam, jeśli mam okazję.
  • Odpowiedz