Wpis z mikrobloga

Właśnie jest mi dobrze. Jestem w USA na wakacjach. A jak w USA, to oczywiście w NYC, bo gdzie indziej?(przecież wszyscy wiedzą, że usa=nyc). Jutro mija tydzień od mojego przyjazdu, a zaiedziłem już większość z mojej listy 35 rzeczy, które powinienem tutaj odwiedzić. Dziś byłem na highline park, w zoo w central parku, odwiedziłem Roosevelt Island(gdzie będę musiał wrócić, aby zobaczyć ponoć piękny park czterech wolności, który przegapiłem, ale jak masz tygodniową kartę metra, to masz dostęp do kolejki za free). Swoją drogą odwiedzanie tutaj parków traktuję jako swojego rodzaju łapanie pokemonów "znajdź je wszystkie". No i zjadłem ramen po raz pierwszy w życiu. Nie, że pierwszy prawdziwy, tylko serio pierwszy pierwszy(weź i znajdź jakikolwiek ramen w Białymstoku). Zaraz spanko, i znów budzik na 7. W planie na jutro odwiedzić pozostałe muzea z listy, czyli: lodów, iluzji, historii amerykańskich indian, czy amerykańskie Muzeum Historii naturalnej. Te najważniejsze Muzea, czyli seksu, sztuki nowoczesnej z gwiazdzistą nocą van gogha, czy metropolitian museum of art już dawno za mną. Trochę za szybko chciałem wszystko zwiedzać, i w pierwszym dniu wyruszyłem na manhattan z buta robiąc 21km w sumie, ale teraz jestem mądrzejszy i jeżdżę jak człowiek metrem. Btw. Gość z budki chciał mnie oskubać na dolara za najgorszy sok owocowy jaki piłem, a zamawiając Hotdog za 5 dolarów dostałem samą parówę z bułką, tzn beż sosów i niczego xD. Poza tym poznałem mojego wujka i kuzynkę, z którą się w życiu nie znałem, a okazało się, że nasi starzy(bracia), zawiedli nas w roli ojca na każdym polu tak samo xD. Ciekawie jest poznawać część rodziny, o której tylko słyszałeś w przelocie. Wpis bez puenty, bo jestem nauczycielem, więc to chyba wszystko tlumaczy.
#chwalesie #oswiadczenie #usa
Castellano - Właśnie jest mi dobrze. Jestem w USA na wakacjach. A jak w USA, to oczyw...

źródło: 20240719_150615

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 8
@Castellano wszystkim, którzy lecą zwiedzać NYC, piszę żeby nie pominęli zwiedzania lotniskowca okrętu - muzeum, który jest zacumowany na Manhattanie.
Ja o nim nie wiedziałem i żałuję, a że byłem tam ostatni raz w 2008 i nie miałem okazji później to żałuję podwójnie.
Z ciekawostek to na pokładzie tego lotniskowca są MiGi z polską szachownicą. Przekazaliśmy je w latach 90. XXw.
  • Odpowiedz
@Castellano: Super wyprawa Mirku, gratuluję fajnego urlopu. Jedna darmowa porada ode mnie, Katz delicatessen jest mocno przereklamowane i niewarte swojej ceny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@mrrurek wahadlowca nie kojarzyłem, a malowania #!$%@?łem. Tak czy inaczej żałuję, że wtedy nie odwiedziłem.

PS. Dalej mi się kołacze po głowie, że MiGi dali Polacy ale już się nie upieram.
  • Odpowiedz
  • 2
@Castellano jeszcze jedno mi się przypomniało. Kiedyś była wycieczka śladami nowojorski h rodzin mafijnych np. Sparks Steak House (o ile dobrze pamiętam nazwę) gdzie na rozkaz Gotti'ego zastrzelony został boss rodziny Gambino - Paul Castelano. Inne miejsce z nim związane to Staten Island i jego Willa.
  • Odpowiedz
@Castellano: masz w planach wybrać się na jakiś musical? Polecam Króla Lwa
Z NYC można wybrać się nocnym autobusem do buffalo na Niagarę, też fajna opcja jak masz czas.
  • Odpowiedz
trochę podejrzane skąd nauczyciel z białegostoku ma kasę na lot do Stanów. Skarbówka wie?


@wolepiwo: eh te mity o źle zarabiających nauczycielach. Białystok, czy nie, podstawowa pensja nauczyciela w całym kraju jest taka sama. Jak podaje ZNP średnie wynagrodzenie nauczyciela dyplomowanego to 9 523,88 zł (średnie, czyli nie za 18h tylko sensownie pracując).
https://www.prawo.pl/oswiata/podwyzki-dla-nauczycieli-i-budzet-na-oswiate-w-2025-r,524269.html

A za 18h w tygodniu nauczyciel dyplomowany - brutto: 5915 zł/netto (na rękę): 4362,69 zł
  • Odpowiedz
@Castellano: obczaj sobie FlyNYON, za ok $299 masz 30min lot nad miastem helikopterem z otwartymi drzwiami. Leciałem w tym roku i była to jedna z fajniejszych rzeczy w moim życiu.
  • Odpowiedz
@xiv7 Chyba zatrzymałeś się na 2018 roku z tymi cenami, bo już dawno promocji za 1k w dwie strony nie ma. Teraz 2k to jest bardzo dobra cena, zazwyczaj z przesiadkami.

Nie wspominając o tym, że ceny lotów to jest kropla w morzu wydatków w NY. Łóżko w hostelu, z 10 innymi osobami w pokoju, potrafi kosztować kilka tysięcy na tydzień, atrakcje i jedzenie kolejne kilka tysięcy (i to licząc już
  • Odpowiedz
@Castellano: jak wyglądają koszty takiego wypadu na tydzień do NYC? Ile mniej więcej teraz trzeba mieć odłożone, żeby zobaczyć najwazniejsze atrakcje? Pytam o koszty na miejscu, bo ceny noclegów czy lotów to można łatwo sprawdzić
  • Odpowiedz
@pro666full

@Castellano: jak wyglądają koszty takiego wypadu na tydzień do NYC? Ile mniej więcej teraz trzeba mieć odłożone, żeby zobaczyć najwazniejsze atrakcje? Pytam o koszty na miejscu, bo ceny noclegów czy lotów to można łatwo sprawdzić


Podepnę się pod
  • Odpowiedz