Wpis z mikrobloga

Właśnie jest mi dobrze. Jestem w USA na wakacjach. A jak w USA, to oczywiście w NYC, bo gdzie indziej?(przecież wszyscy wiedzą, że usa=nyc). Jutro mija tydzień od mojego przyjazdu, a zaiedziłem już większość z mojej listy 35 rzeczy, które powinienem tutaj odwiedzić. Dziś byłem na highline park, w zoo w central parku, odwiedziłem Roosevelt Island(gdzie będę musiał wrócić, aby zobaczyć ponoć piękny park czterech wolności, który przegapiłem, ale jak masz tygodniową kartę metra, to masz dostęp do kolejki za free). Swoją drogą odwiedzanie tutaj parków traktuję jako swojego rodzaju łapanie pokemonów "znajdź je wszystkie". No i zjadłem ramen po raz pierwszy w życiu. Nie, że pierwszy prawdziwy, tylko serio pierwszy pierwszy(weź i znajdź jakikolwiek ramen w Białymstoku). Zaraz spanko, i znów budzik na 7. W planie na jutro odwiedzić pozostałe muzea z listy, czyli: lodów, iluzji, historii amerykańskich indian, czy amerykańskie Muzeum Historii naturalnej. Te najważniejsze Muzea, czyli seksu, sztuki nowoczesnej z gwiazdzistą nocą van gogha, czy metropolitian museum of art już dawno za mną. Trochę za szybko chciałem wszystko zwiedzać, i w pierwszym dniu wyruszyłem na manhattan z buta robiąc 21km w sumie, ale teraz jestem mądrzejszy i jeżdżę jak człowiek metrem. Btw. Gość z budki chciał mnie oskubać na dolara za najgorszy sok owocowy jaki piłem, a zamawiając Hotdog za 5 dolarów dostałem samą parówę z bułką, tzn beż sosów i niczego xD. Poza tym poznałem mojego wujka i kuzynkę, z którą się w życiu nie znałem, a okazało się, że nasi starzy(bracia), zawiedli nas w roli ojca na każdym polu tak samo xD. Ciekawie jest poznawać część rodziny, o której tylko słyszałeś w przelocie. Wpis bez puenty, bo jestem nauczycielem, więc to chyba wszystko tlumaczy.
#chwalesie #oswiadczenie #usa
Castellano - Właśnie jest mi dobrze. Jestem w USA na wakacjach. A jak w USA, to oczyw...

źródło: 20240719_150615

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
@defoxe: dwie sprawy. Komentarz prześmiewczy a dwa akurat wiem jak wygląda pensum nauczycielskie i 18 godzin o którym pisze w internetach to nie te 18 godzin które się kojarzą normalnym etatowcom
  • Odpowiedz
  • 0
dwie sprawy. Komentarz prześmiewczy a dwa akurat wiem jak wygląda pensum nauczycielskie i 18 godzin o którym pisze w internetach to nie te 18 godzin które się kojarzą normalnym etatowcom


@wolepiwo: tak się składa, że też wiem jak wygląda praca nauczyciela.
Dajmy na to, że uczysz geografii... Nauczyciele przeżywają jak to muszą się doszkalać, że niby co rano muszą uzupełniać swoją wiedzę o najnowsze wyniki badań, by podać je na
defoxe - >dwie sprawy. Komentarz prześmiewczy a dwa akurat wiem jak wygląda pensum na...

źródło: IMG_20240722_162546_668

Pobierz
  • Odpowiedz
@defoxe: teraz się wczytałem w kwoty które podałeś. Tragedia. Wyobraź sobie dwóch nauczycieli w domu jeden ma 9500 bruto a drugi 5600. I jak tu się nie uśmiechnąć :) druga sprawa to piszesz o podstawie - a dodatek motywacyjny jest już zróżnicowany od regionu kraju i taki nauczyciel z białegostoku nie dostanie dodatków przez rok co może dostać warszawiak
  • Odpowiedz
@wolepiwo: powiem tak. Jak się pracuje - będąc nauczycielem, da się dostać na rękę te 9 tysięcy. Na rękę. Fakt, dużo godzin trzeba przepracować, nie w każdym przedmiocie się da. Natomiast będąc ogarniętym nauczycielem matematyki, polskiego, chemii można też poza szkołą znakomicie dorobić korepetycjami, i wypłata się robi o wiele wyższa. Tylko trzeba chcieć. Naprawdę nauczyciele biedy nie zaznają, a jeśli już, to jedynie dlatego, że są niezaradni życiowo.
  • Odpowiedz
  • 1
@nobooya: no miałem zwiedzić to i to. Pierwsze padło na Empire state building, za który zapłaciłem 100 dolarów, więc nie xhce mi się wydawać nawet trochę mniej, za podobny albo trochę lepszy widok xd.
@krystekw2 mi odpadł nocleg i wyżywienie, bo zatrzymałem się u wujka. Zależy też ile wydać na lot. Ja mogę napisać ile ja na razie wydałem, 4k za bilety, i 498 dolarów(czyli jakies 2k zl); na
  • Odpowiedz
  • 0
@XireNov: tak namawiacie na ten bialostocki ramen, że oboecuje iż na pewno spróbuję po powrocie.
@typeczek byłem akurat dziś. Za kanapkę i Pepsi zapłaciłem 34dolary. Tu już została połowa. Można się najeść, ale takie na raz, jesc, przeżyć powiedzieć że spoko i nigdy nie odwiedzić xd
Castellano - @XireNov: tak namawiacie na ten bialostocki ramen, że oboecuje iż na pew...

źródło: 20240722_102658

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@GetRekt: mogę później podesłać.
@Kamar słyszałem o tym od kuzynki, ale szkoda mi tyle wydawac:(
@pro666full jeśli masz legimitymacje studencką, to płacisz taniej i tak płaciłem za wejścia 36 dolarów, museum of modern art 17 dolarow, Metropolitan Muzeum 17 dolarów, american museum of history i Muzeum o rdzennych mieszkańcach za darmo wejscie było.
Castellano - @GetRekt: mogę później podesłać.
 @Kamar słyszałem o tym od kuzynki, ale...

źródło: 20240719_172455

Pobierz
  • Odpowiedz