Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zauważyliście, że dzieci są bardzo nieporadne w dzisiejszych czasach? Spotkałam się z przyjaciółkami ostatnio i jedna śpi w jednym łóżku z 5 - letnią córką. Ja w wieku 5 lat zostawałam w domu sama z 3 - letnim bratem i musiałam się nim opiekować. Dzisiaj nie do pomyślenia.
Rodzice a w szczególności matki stały się tak nadopiekuńcze, że dzieciaki nie mogą zostać same na chwilę, bo od razu płaczą. Ja umiałam się sama bawić, a teraz dzieckiem się trzeba zajmować 24/7.
Z czego to wynika?
Widzę też, że dzieci zdecydowanie później zaczynają czytać. Moja siostrzenica skończyła 1 klasę podstawówki i niewiele dzieci umie płynnie czytać ze zrozumieniem. Ja czytałam sama książki już w zerówce, a znam dzieci, które płynnie nauczyły się czytać w przedszkolu.
Niektóre dzieci w 1 klasie podstawówki nie umieją same sobie zawiązać sznurowadeł.

Sory ale według mnie młode matki wychowują dzieci na kaleków. A gdzie jest w tym wszystkim ojciec? Nie wiem, ale widzę że ojcowie teraz i owszem, dużo zajmują się dziećmi, ale nie mają żadnego wpływu na wychowanie. Takie to "głowy rodziny".

#dzieci #zwiazki #szkola #rodzice #madki #logikarozowychpaskow #madka



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 91
  • Odpowiedz
Widzę też, że dzieci zdecydowanie później zaczynają czytać. Moja siostrzenica skończyła 1 klasę podstawówki i niewiele dzieci umie płynnie czytać ze zrozumieniem. Ja czytałam sama książki już w zerówce, a znam dzieci, które płynnie nauczyły się czytać w przedszkolu.


@mirko_anonim: Mnie np. uczyło czytać jeszcze przed pójściem do szkoły starsze rodzeństwo i mama, która nie pracowała i opiekowała się nami. Sam z resztą chciałem, bo zawsze się chce umieć to,
  • Odpowiedz
Rodzice a w szczególności matki stały się tak nadopiekuńcze, że dzieciaki nie mogą zostać same na chwilę, bo od razu płaczą. Ja umiałam się sama bawić, a teraz dzieckiem się trzeba zajmować 24/7.


@mirko_anonim: jestem z końcówki lat 70-tych
rodzice patrzeli tylko, czy jeszcze żyję
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja zauważyłem, że dzisiaj dzieci są tak dofinansowane, ze nie wiem kto w przyszłości będzie wykonywał normalne zawody jak teraz z każdego gówniaka robi się homo superior co ma znać kilka języków, masa zajęć w prywatnej szkole i po szkole itd
  • Odpowiedz
Moja siostrzenica skończyła 1 klasę podstawówki i niewiele dzieci umie płynnie czytać ze zrozumieniem


@mirko_anonim: w latach 90 w pierwszej klasie to się literki dopiero zaczynało składać, w zerówce to normalnie adaptacja była i dzieciaki 6-letnie wyły jak mamy nie było, kiedyś żłobków nie było bo nie do pomyślenia było żeby rodziców nie było przez parę godzin przy rocznym dziecku, moja mama pukała się w głowę żebyśmy córki nie posyłali
  • Odpowiedz
Ta, na pewno spanie z 5-letnim dzieckim w jednym łóżku poprawia dobrostan rodziny xD Na pewno w łóżku jest ogień xdd


@damienbudzik: tak właśnie wygląda dyskusja o wychowywaniu dzieci z wykopkiem co ma 13 lat xD
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: chcesz powiedzieć, że WYBITNE pokolenie, które w wieku 3 lat zostawało samo w domu z niemowlętami, pracowało fizycznie w kamieniołomach i potrafiło zbudować samodzielnie czteropiętrowy blok mieszkalny zanim nauczyło się mówić wychowywuje swoje dzieci na ofermy, które tego nie potrafią? Jakim cudem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ja w wieku 5 lat zostawałam w domu sama z 3 - letnim bratem i musiałam się nim opiekować.


@mirko_anonim: Super. Masz się czym chwalić, że twoi starzy byli nieodpowiedzialni, a tobie i bratu fartem nic się nie stało. To nie samodzielność, to fuks.
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: ja to ogolnie nie moge z tych dzisiejszych dzieciakow, wychowywani pod kloszem.

Pamietam jeszcze za dawnych lat jak mialem 3 lata a moj brat piecioletni #!$%@? kielich driftujac matizem. I normalnie byl w stanie to pospawac zanim stary wrocil, jeszcze bebny z przodu wyczyscil przy okazji bo sie zacinaly.

A dzisiaj to ja nie wiem jakies #!$%@? te dzieci takie ja nie wiem no
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: niesamowita próbka do wysnuwania wniosków, czy masz swoje dzieci że tak mówisz jak typowy boomer "kiedyś było lepiej", pomimo niżu demograficznego w PL jest sporo rodzin, wiadomo, że niektóre z nich nie wychowają dziecka tak jak Ty chcesz.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): >może dzięki temu choćby jeden rodzic oprzytomnieje i zmieni swoje podejście.

Dzisiaj już widać wśród młodzieży efekty takiego wychowania: życiowe łamagi i niedojdy z zaburzeniami osobowości, problemami z samoakceptacją, nieumiejące samodzielnie zrobić czy załatwiać aboslutnie nic.


@Kogutt: a gdzie jest to pokolenie polaków które sobie radzą, nie mają problemów z samoakceptacją i zaburzeń osobowości?
Polacy jakich znasz to pokolenie zniszczone. Biedacy, którzy piją, palą, źle jedzą, źle wyglądają. Umierają przedwcześnie w imię własnej decyzji, na drugie mają autodestrukcja. Nie urodzili się tacy, takich ich uczyniono, rodzice którzy o nich nie dbali, społeczeństwo takie jak ty paskudne i
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @Tytanowy_Lucjan: a co to ma za znaczenie, ty jesteś tutaj podpisany imieniem i nazwiskiem Lucjan? I ten kradziony awatar to twoje zdjęcie? nie masz się do czego przyczepiać, jesteś tak samo anonimowy jak ja.
I odpowiadasz demotywatrem. Są też ludzie co dostali karę za przejście poza przejściem dla pieszych, a jakoś każdy z nas robi to reguralnie, Żaden dowód i zero argumentów. Na bank masz 40+
  • Odpowiedz