Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zauważyliście, że dzieci są bardzo nieporadne w dzisiejszych czasach? Spotkałam się z przyjaciółkami ostatnio i jedna śpi w jednym łóżku z 5 - letnią córką. Ja w wieku 5 lat zostawałam w domu sama z 3 - letnim bratem i musiałam się nim opiekować. Dzisiaj nie do pomyślenia.
Rodzice a w szczególności matki stały się tak nadopiekuńcze, że dzieciaki nie mogą zostać same na chwilę, bo od razu płaczą. Ja umiałam się sama bawić, a teraz dzieckiem się trzeba zajmować 24/7.
Z czego to wynika?
Widzę też, że dzieci zdecydowanie później zaczynają czytać. Moja siostrzenica skończyła 1 klasę podstawówki i niewiele dzieci umie płynnie czytać ze zrozumieniem. Ja czytałam sama książki już w zerówce, a znam dzieci, które płynnie nauczyły się czytać w przedszkolu.
Niektóre dzieci w 1 klasie podstawówki nie umieją same sobie zawiązać sznurowadeł.

Sory ale według mnie młode matki wychowują dzieci na kaleków. A gdzie jest w tym wszystkim ojciec? Nie wiem, ale widzę że ojcowie teraz i owszem, dużo zajmują się dziećmi, ale nie mają żadnego wpływu na wychowanie. Takie to "głowy rodziny".

#dzieci #zwiazki #szkola #rodzice #madki #logikarozowychpaskow #madka



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 92
  • Odpowiedz
  • 18
@mirko_anonim kiedys byly inne czasy. Dzisiaj nielegalne jest zostawienie dziecka do 7 lat beż opieki ale zgadzam się, że dzieci są nieporadne a rodzice nadopiekuńczy.
Ja mam bliźniaki więc czlowiek nie ma siły i czasy by się cackać i w szoku jestem, że moje dzieci są czasem zwinniejsze i sprytniejsze od dzieci duzo starszych.
  • Odpowiedz
@ciemnienie to może po prostu spójrz w lustro i ulżyj sobie i zrób tego belta. Jeżeli nie rozumiesz co opka napisała i tego, że nikogo tu nie poucza to już tylko Twoja wina. Być może właśnie trafiło na nadopiekuńczego rodzica i serduszko zabolało ;)
  • Odpowiedz
Zauważyliście, że dzieci są bardzo nieporadne w dzisiejszych czasach? Spotkałam się z przyjaciółkami ostatnio i jedna śpi w jednym łóżku z 5 - letnią córką. Ja w wieku 5 lat zostawałam w domu sama z 3 - letnim bratem i musiałam się nim opiekować. Dzisiaj nie do pomyślenia.

Rodzice a w szczególności matki stały się tak nadopiekuńcze, że dzieciaki nie mogą zostać same na chwilę, bo od razu płaczą. Ja umiałam się
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: bo tak jest rodzice stali się nadopiekuńczy "chodź ci chlebek ukroję/posmaruję bo się skaleczysz", "nie biegaj bo się spocisz", "nie właź bo spadniesz (na drabinki na placu zabaw)". A potem mamy wysyp kalek życiowych - nie umie zamiatać, nie umie nastawić prania, nie umie nic ugotować i przeraża zrobienie zakupów w żabce. A jak przyjedziesz do dorosłego typa po szafę z drugiej ręki to się ciebie zapyta w którą
  • Odpowiedz
@Marek_Licyniusz_Krassus: tu nie ma o czym dyskutować. 5 minut obserwacji u znajomego ani 10 minut na placu zabaw, nie legitymuje cie wysuwania opinii wychowawczych i rozojowych lub nazywania kogoś nadopiekuńczym, kompletnie bez znajomości tła.

Ja wiem, że wewnętrzne ego kusi żeby ocenic innych i się porówywac, ale zdus to w sobie. Ja się już na tym nacielam i wiem jakie to jest głupie. Moje dziecko jest zwinne i skacze po
  • Odpowiedz
  • 32
Zauważyliście, że dzieci są bardzo nieporadne w dzisiejszych czasach?


@mirko_anonim: Zauważyłem, że wykopki używają dowodów anegdotycznych żeby stawiać bardzo odważne tezy xD

Też to zauważyłeś?
  • Odpowiedz
@Marek_Licyniusz_Krassus: nie znam regularnosci tych widzen, natomiast zarzut że 5 latek spi z rodzicami, co niby świadczy o jego niesamodzielności jest kompletnie z tyłka. Takie zachowanie jest w normie rozwojowej, jeśli dziecko tego potrzebuje i pozytywnie wpływa na rozwój, choćby przez spokojniejszy sen i poczucie bezpieczeństwa a często także poprawia dobrostan rodziny, która ma okazję po prostu spac w nocy (zakładam że opka nie bywa u nich w nocy i
  • Odpowiedz
@mirko_anonim pamiętam jak miałem 5 lat to ojciec jak zabalował w sobotę to mnie w niedzielę zabierał do roboty i siadał sobie i drzemał, a ja za niego prowadziłem autobus. A teraz nie do pomyślenia, dzieciaki nawet z małą toyotą w automacie sobie nie radzą
  • Odpowiedz
nie znam regularnosci tych widzen, natomiast zarzut że 5 latek spi z rodzicami, co niby świadczy o jego niesamodzielności jest kompletnie z tyłka. Takie zachowanie jest w normie rozwojowej, jeśli dziecko tego potrzebuje i pozytywnie wpływa na rozwój, choćby przez spokojniejszy sen i poczucie bezpieczeństwa a często także poprawia dobrostan rodziny, która ma okazję po prostu spac w nocy


@ciemnienie: Ta, na pewno spanie z 5-letnim dzieckim w jednym łóżku
  • Odpowiedz