Wpis z mikrobloga

Żyłem w 5 miastach w Polsce i tylko w Warszawie jest tak dużo ludzi odklejonych od rzeczywistości xD

Piszcie swoje historie xD

1.


2.


3.


4.


5.


#heheszki #patologiazmiasta #pytanie
  • 86
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Antybuka laska 30l będąc odpowiedzialna za pracę 150 ludzi patrząc na mapę stwierdziła, że

nie wiedziałam że wojna jest tak blisko


Szukała Mariupola a trafiła na Mariampol. Który leży na Litwie. Było to jeszcze przed 2020.
  • Odpowiedz
@Antybuka: 30 lat temu jak do siostry przyjechały Holenderki na wymianę, to się dziwiły, że u nas tyle zieleni i tak ładnie jest i czysto. I tyle drzew wszędzie. Jak je rodzice zabrali na obiad i deser do odrestaurowanego pałacu (nieopodal mamy takowy) to jakby jakiegoś szoku doznały, że takie coś w ogóle może istnieć.
A kilka lat później jacyś Norwegowie też z wymiany byli zaskoczeni, że mamy tutaj asfalt
  • Odpowiedz
@Antybuka: na budowie z reguły trzeba być chociaż trochę rozgarniętym, bo to dokładna robota i można sobie zrobić krzywdę, w biurach można lecieć w kulki i to typowe, że tam łatwo trafić odklejeńców, xd ale nie spodziewałam się, że jest aż tak źle. xD
  • Odpowiedz
@Antybuka:
Do 12 roku życia mieszkałem w okolicy, gdzie część tych rzeczy to była prawda (małe miasto niecałe 80k mieszkańców, północna wlkp.), ale to były lata 91-03:
1. Srałem tam do latryny, wychodziłem z chaty w piżamce i kapciuszkach, przeciągając się przyjmowałem na ryj ciepełko letniego słoneczka 36 stopni, machałem najbliższemu sąsiadowi, którego chata była oddalona o 100m. Szedłem 10m do latrynki wbudowanej w szopę, ah piękne czasy i te upalne lata.
2. Miałem sąsiada, który jeździł takim wozem z koniem, np. siano woził, czasami z innymi dzieciakami wskakiwaliśmy i nas podwoził kawałek.
3. Miałem piec kaflowy. Ciepło go wspominam.
4. Po mleczko z metalową kanką do sąsiadki i po jajeczka. Sklepy za daleko, a ludzie
  • Odpowiedz
@Antybuka: a jak porownasz wioskę pod Białymstokiem do wioski nie wiem gdzieś po drugiej stronie Wisly to nagle się okazuje że wiekszosc podlaskich wiosek wygląda zajebiscie (wyremontowane drogi, ścieżki rowerowe z funduszy UE na Polskę wschodnia, w cholere odremontowanych, swietlic, kościołów, szkół itd) plus piekne domy i ogródki (bo połowa facetów zapierd*la na budowach za granica a druga polowa jest rolnikami z kasa) a wioska w polsce A wygląda jakby
  • Odpowiedz