Wpis z mikrobloga

Żyłem w 5 miastach w Polsce i tylko w Warszawie jest tak dużo ludzi odklejonych od rzeczywistości xD

Piszcie swoje historie xD

1.


2.


3.


4.


5.


#heheszki #patologiazmiasta #pytanie
  • 86
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Antybuka: Akurat do wawy zjeżdża dużo dziwnych ludzi z całego kraju, więc i odklejeńców nie brakuje. Z tym, że widzę, że bolą cie opinie o podlasiu? Jesteś stamtąd? Ja akurat tam bywałem trochę i muszę przyznać, że region jest bardzo specyficzny. Okazało się, że wiele stereotypów o tym regionie nie wzięło się znikąd.
  • Odpowiedz
@NieDlaWykopka Nie istnieją. Obstawiam, że @Antybuka po prostu potwornie podkoloryzował jakieś pojedyncze głosy czy kiepskie zarty. Jeśli w ogóle miało to miejsce.


@BenAli: istnieją. Serio.
Przez pół roku miałem bliski kontakt z najbardziej warszafską warszafką jaka tylko istnieje.
Jak rzuciłem temat ulubionych książek, to sobie wydrukowały w korpo na a4 Diderota czy tam Kafkę i chodziły z zakreślaczami notując złote myśli, zamiast iść do biblioteki i sobie wypożyczyć/kupić
  • Odpowiedz
@Antybuka: w takiej Warszawie to ludzie harują od rana do wieczora aby płacić ciężkie pieniądze za to, co ludzie na wsi mają za darmo. Płacą raty kredytów tylko po to, aby mieszkać w blokach blisko parku do którego chodzą "odpocząć", a w sklepach polują na zdrowe jedzenie i kraftowe warzywa w cenie X10. Na wsi to wszystko jest za darmo.
  • Odpowiedz
Swego czasu jeździłem w delegacje autem, czasami pociągiem, do Olsztyna. Fakt, to nie Podlasie. Niestety, zupełnie się nie zgodzę. Fakt, Olsztyn nie zachwycił, ale też nie było tragedii. Natomiast te mniejsze miejscowości oraz drogi to, moim zdaniem, trzeci świat. Pełno zdezelowanych domów, a przy drodze siedzące starsze kobiety na ławkach. Czy to były moje odczucia? Zupełnie nie, bo później część tych osób przyjechała do nas (Poznań) i sami mówili, że są z
  • Odpowiedz
bo to dokładna robota i można sobie zrobić krzywdę, w biurach można lecieć w kulki i to typowe, że tam łatwo trafić odklejeńców


@NieDlaWykopka: o stary ale #!$%@?, ile ja poznałem odklejeńców wśród robotników to #!$%@? głowa mała powiem szczerze 90% budowlańców obchodzi tylko małpeczka i co w sejmie powiedzą.
  • Odpowiedz
@Antybuka: jak byłem w dele w wawie i wynajmowałem mieszkanie na zamkniętym osiedlu, to gościu wjechał autem na czyjeś miejsce parkingowe - efekt ? Baba mu przez okno zrzuciła donice z kwiatem na auto. Oczywiście policja itp itd.
Albo jakaś inna wściekła baba wyrzucała przez okno rzeczy męża.
Mieszkałem 12 lat w szcz, kilka we wro, ale takie cyrki jak wyżej to widziałem tylko w wawie xD
  • Odpowiedz
@Antybuka: jestem bardziej niz przekonana, ze ci ludzie sami przyjechali ze wsi i sa sloikami, ale rzucaja takimi tekstami zeby jak najbardziej sie odizolowac od tej wsi bo im wstyd skad pochodza
  • Odpowiedz
  • 0
@Antybuka mieszkam na granicy Podlasia i Suwalszczyzny, 4km od granicy z Białorusią, psy szczekają dupami calkiem niedaleko a w lesie obok lapie sygnal komorkowy od Łukaszenki. Mam nowoczesny światłowód turbo szybki bo kładli kilka lat temu za unijne pieniądze lokalna firma. Znajomi z innych części Polski na nowoczesnych osiedlach nie mają i nie wiadomo kiedy jakiś Orange położy.
  • Odpowiedz
  • 0
@good: Akurat z tych przytoczonych historii wszyscy pochodzili z warszawy (albo masz rację i kompleks polaka im tak głęboko wszedł, że ukrywają swoje pochodzenie twierdząc że są z Warszawy i sami powielają jakieś mity o innych regionach xD)
  • Odpowiedz
@Antybuka mam dużo rodziny w zachodnio pomorskim, a sam mieszkam na Podlasiu. Kilka lat temu po wieloletniej nieobecności odwiedziły mnie dwie ciocie ze Szczecina. Były w ciężkim szoku... mówiły, że jak były u nas 15 lat wcześniej, to Podlasie było taką Ukrainą... a teraz podczas ostatniej wizyty były w szoku, bo mamy lepsze drogi (zachocnoo pomorskie ma drogi lokalne, czy powiatowe poniemieckie), niż oni i gospodarstwa na wsisch wyglądają lepiej, niż
  • Odpowiedz