Wpis z mikrobloga

#piszemmorpgwpojedynke #chwalesie #programowanie #programista15k #tibia #tibiazwykopem #gamedev

Cześć, właśnie wrzuciłem 3 post z serii wpisów gdzie omawiam cały progres tworzenia w pojedynkę gry MMORPG w stylu Tibii.
Używane technologie to Spring Webflux po stronie backendu i React + Phaser po stronie frontu. Komunikacja na WebSockecie.

https://programowanieibiznes.pl/pl/post/tworzenie-gry-mmorpg-3/

Dzisiejszy wpis jest dużo obszerniejszy. M.in omawiam architekturę kodu po stronie backendu, wprowadzam własny binarny protokół i implementuję czat.

Serdecznie zapraszam do lektury!

PS. Jeśli się Wam podoba i chcecie otrzymywać powiadomienia o kolejnych wpisach, możecie się zasubskrybować na końcu każdego wpisu. Dla mnie jest to znak, że jesteście zainteresowani kontynuacją, mam większą motywację i finalnie łatwiej mi wszystkich powiadamiać :)
hexgate - #piszemmorpgwpojedynke #chwalesie #programowanie #programista15k #tibia #ti...

źródło: mmorpg_3

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@rolling_stone_with_no_hope: Gmail też był mocno wtórny, bo usług mailowyh było wtedy pod dostatkiem. Podobnie z chyba wszystkimi produktami Atlassiana xD Ale rozumiem argument. Też tak często mam, że zrobiłbym jakąś appkę, ale już taka jest i się zniechęcam, nawet jeśli ta istniejąca jest #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz