Wpis z mikrobloga

Oczywiście należy wspierać Ukrainę w wojnie z rosją, przy czym nie wolno zapomnieć, że to niecywilizowana, szowinistyczna dzicz i podobnie jak rosji, bliżej im mentalnie do stepowych Mongołów niż do Europy, której kulturowo nigdy nie byli częścią.

#ukraina #polityka
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kopyto96 Dlaczego tak uważasz? Ciężko wskazać okres istnienia Polski kiedy nasze państwo nie obejmowałoby terenów Ukrainy, a Ukraińcy ogrywali w nim mniejszą bądź większą rolę polityczną, raz nawet sami wybraliśmy sobie ruskiego króla w postaci Michała Wiśniowieckiego. A nawet Kozacy to lud, który w znacznej części wyłonił się z Polaków, którzy postanowili zamieszkać na Dzikich Polach
  • Odpowiedz
@SoplicaTadeusz: to zwyczajny tekst z ruskiej propagandy, że niby Ukraińcy i Rosjanie jedna dzicz i żebyśmy się tutaj w Europie tym nie przejmowali, bo to nas nie dotyczy, otóż k---a dotyczy kacapki hehe
  • Odpowiedz
nie wolno zapomnieć, że to niecywilizowana, szowinistyczna dzicz i podobnie jak rosji, bliżej im mentalnie do stepowych Mongołów niż do Europy, której kulturowo nigdy nie byli częścią.


@Kopyto96: ja myślę, że Ukraina jest bardzo zróżnicowana pod tym względem. Jest taki gradient skierowany ze wschodu na zachód, gdzie zaczyna się od ruskiej swołoczy a kończy na w miarę normalnych Europejczykach. Oczywiście, tylko statystycznie, bo wiadomo, że to i tak jest mieszanka.
  • Odpowiedz
nie wolno zapomnieć, że to niecywilizowana, szowinistyczna dzicz i podobnie jak rosji,


@Kopyto96: ty to chyba tym kopytem nie raz po głowie dostałeś. Miałem łaskę z Charkowa, dwa fakultety z politechniki, błyskotliwa, zajebiste poczucie humoru itd. Jej znajomi podobnie, ludzie na poziomie, do którego nigdy nie sięgniesz, nawet jak wejdziesz staremu na barana. Szowinizm? Chyba cię bog opuścił. Pamiętasz gdy na początku ruskiej inwazji konfederuscy jęczeli wniebogłosy, że kolorowi z
  • Odpowiedz
  • 1
@Sossija: Mam koleżankę z zachodniej Ukrainy, co mowi po polsku lepiej niż 90 procent Polaków, nie ma grama akcentu, jest wykształcona, mądra i europejska.

Tylko w przeciwienstwie do ciebie nie kreuje opinii o całym narodzie na podstawie znajomego lub kilku.
  • Odpowiedz
przy czym nie wolno zapomnieć, że to niecywilizowana, szowinistyczna dzicz


@Kopyto96: Szowinistyczna dzicz? Piszesz z Rosji?
Nikt w Polsce slowo szowinizm na nacjonalistow nie uzywa, to slowo jest glownie uzywane by okreslac stosunki miedzy placiami.
Slabo towarzyszu slabo
  • Odpowiedz