Wpis z mikrobloga

  • 0
@jfrost: a to napewno. XD
Miałem napisać o betonowym złocie w długoterminowej perspektywie, bo trend jest jasny co czeka relatywnie ceny do zarobków.
Bardziej bym sie jednak martwił jak system społeczny wytrzyma taką ilość emerytów.
Bo nie wytrzyma.
  • Odpowiedz
  • 1
@Flutter_M_Shydale: realnie to ty, a konkretnie obecne młode pokolenie i kolejne będą pałaszować szczaw i mirabelki.
Demokracja. XD
Liczy się ta grupa społeczna której jest najwięcej i głosuje.
Dla władzy najważniejsze są procenty poparcia i o ich głosy się zabiega.
Problem właściwie dotyczący wszystkich krajów (słynni boomerzy), a Polski za jakieś 20 lat szczególnie przy obecnych trendach demograficznych.

Będziecie zapierd. na emerytów, lub uciekać z tego kraju, alternatywnie masowo importować
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: rodzą bogaci lub głupi, nie wiem jaką trzeba być amebą by tego nie zauważyć.

Świadomy człowiek wie, że pracuje na kolejne wakacje bogatych Januszy Biznesu oraz na patologię 800+, a sam może dostać od państwa zakazy, mieszkania na na kredyt na 30 lat, podwyżkę wieku emerytalnego, itd..

Same plusy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@konradpra: Niewiem jak będzie, ale jedyna sytuacja w której emeryci mogą żyć lepiej niż ludziom w wieku produkcyjnym jest w warunkach wysokiego bezrobocia. W scenariuszu bez imigrantów, jeśli w przyszłości młodzi będą żyć biednie to starzy będą przymierać głodem, ergo przyszli emeryci albo będą pracować do śmierci, albo uprawiać survival bijąc rekordy przeżycia za jak najniższą kwotę, albo będą się eutanazjować. Chodzi mi o to że tak, czy siak to
  • Odpowiedz