Wpis z mikrobloga

Można w ogóle jakoś oszacować czy starym amochodem dojadę bez niespodzianek ok 1500km?

Diesel z 2008r. 200k oryginalnego przebiegu. Wymieniony olej, rozrząd, nowe opony i ustawiona zbieznosc. Chyba wymienię jeszcze klocki.

#motoryzacja #samochody
#pytanie
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cotozazycie: ja właśnie szykuję 24 letni bolid do podróży 1500km.

Auto dostało nowe opony, wyważenie, w tym tygodniu jadę na zbieżność i klimę, poprawiam jakieś pierdoły związane z elektryką, płyny uzupełnione.

Zostaje tylko poziom komfortu
  • Odpowiedz
  • 1
@cotozazycie pojedź na stację żeby sprawdzili auto przed wyjazdem.
Sprawdź dobrze układ chłodniczy: wentylator, chlodnicę, termostat, nie może być żadnych wycieków.
  • Odpowiedz
Tak właśnie się zastanawiam, bo rok temu bez żadnych ostrzeżeń padł rozrusznik i skończyło się na lawecie. Teraz przynajmniej ten element jest pewny ale miałbym problem w trasie.


@cotozazycie: przecież o ile masz chłopski manual to na popych byś odpalił, jak nie sam to z jedną/dwiema osobami do pomocy. a jeśli to automat to dawno wymieniałeś olej?

Akumulator skończył właśnie 2 lata ale to jakiś tani
  • Odpowiedz
@cotozazycie: Rzuć okiem pod maskę czy jakiekolwiek przewody z jakimkolwiek płynem się nie pocą. Jak się pocą to mogą #!$%@?ąć. Wszystko inne to loteria, ale jak miesiąc w miesiąc w okół komina robisz 1-2k be: przygód, to czemu teraz miałoby być inaczej?
  • Odpowiedz
bez żadnych ostrzeżeń padł rozrusznik i skończyło się na lawecie. Teraz przynajmniej ten element jest pewny ale miałbym problem w trasie.


Akumulator skończył właśnie 2 lata ale to jakiś tani model.


@cotozazycie: Jak to manual to nawet jak rozrusznik i akumulator naraz by padly to go z popychu odpalisz i pojedziesz, a prad alternator bedzie podawac na biezaco
  • Odpowiedz
Można w ogóle jakoś oszacować czy starym amochodem dojadę bez niespodzianek ok 1500km?


Diesel z 2008r. 200k oryginalnego przebiegu.


@cotozazycie: Przecież to jest normalne auto jak na polskie warunki (nie polskie też) nie świruj.
  • Odpowiedz
@cotozazycie ja jeżdżę na codzien 26 letnim z 530 tysiecy nalotu i nie mam problemu. W pracy ciagam ciężka przyczepę 30 letnim iveco z niewiadomym przebiegiem. Mam tez lawetę która ma 700 tysięcy i normalnie jezdzi. Takze wrzuc na luz. To nie jest tak, ze auto ma x lat i x przebieg i nagle sie rozpada na kawałki.
  • Odpowiedz
@cotozazycie: jak w wóz jest zadbany to bez problemu swoim 19 latkiem sporo jeździłem bez strachu teraz dużo poruszam się 34 latkiem bez awarii zrobiłem nim w 2 lata 7000 km w za miesiąc nim w bieszczady jadę.
  • Odpowiedz
@cotozazycie 1500 w jedna stronę? Bo w dwie to niewiele. Na pewno daj do warsztatu na sprawdzenie i wymień klocki jak masz mało, szczegolnie jak planujesz jazdę przez góry. Mój brat wymienił tarcze i klocki na objazdowke PL-Es (2tygodnie) i jak wrócił do PL to już miał komplet do wymiany. Koniecznie weź ubezpieczenie bo zawsze coś może pierdyknac. Znajomi ostatnio jechali z Krakowa do Pragi (czyli trasa lajtowa), auto nowsze, honda
  • Odpowiedz