Wpis z mikrobloga

Można w ogóle jakoś oszacować czy starym amochodem dojadę bez niespodzianek ok 1500km?

Diesel z 2008r. 200k oryginalnego przebiegu. Wymieniony olej, rozrząd, nowe opony i ustawiona zbieznosc. Chyba wymienię jeszcze klocki.

#motoryzacja #samochody
#pytanie
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cotozazycie: Jeżdżę mniej więcej 4 razy w roku około 1200 km autem z 2003 roku, olej staram się częściej wymieniać niż za czasów, kiedy służył głównie do jazdy na trasach maks 200 km. Jeśli robisz przeglądy i naprawiasz wszystko na bieżąco to pojedzie, a jeśli ma coś walnąć to walnie czy to na trasie 1500 km czy na 50 km. Tego nie przewidzisz.
  • Odpowiedz
@cotozazycie mój mechanik powiedział, że 'wtedy' jeszcze robili auta, nie to co teraz ;) moje Suzuki w podobnym wieku pokonało w ub tyg podobną trasę. Tylko wymiana koła po drodze bo najechałam na coś.
  • Odpowiedz
Można w ogóle jakoś oszacować czy starym amochodem dojadę bez niespodzianek ok 1500km?


@cotozazycie: 1,5kkm to żaden dystans.

Mam focusa z 2012 r. Nalatane 220kkm. Regularnie serwisowany. Jeżdżę nim codziennie, znam jego plusy i minusy. Gdyby ktoś zapytał mnie w tym momencie, czy pojadę do Hiszpanii, wsiadłbym i pojechał. Bo wiem na czym stoję (jeżdżę).

A usterka zdarzyć może się w każdym aucie. Znajoma twarz z pracy ma dwuletnie audi
  • Odpowiedz
Można w ogóle jakoś oszacować czy starym amochodem dojadę bez niespodzianek ok 1500km?


@cotozazycie: nie. To auto ma 16 lat, naprawdę oczekujesz że ktokolwiek da Ci gwarancję tego, że 16-letnim samochodem pokonasz albo nie pokonasz 1500 km bez problemów?

Na to składa się pewnie ze 100 czynników, z czego z 80 pewnie będzie technicznych
  • Odpowiedz
@vieniasn: @cotozazycie nie wiadomo.
Dbałem, na przeglądzie pytałem zawsze co jest do zrobienia, ma dobrze sprawdzić i co?
Pełnoletni Hyundai, dwa tygodnie po przeglądzie, trasę 1000km nad morze i powrót zrobił bez problemu, a po dwóch dniach przy wyjeździe z pracy (3km!) jebnął tylny wahacz od rdzy. W pół.

Diagnosta #!$%@?! Koreańska blacha #!$%@?. Sprzedałem to ja żyletki, bo się bałem komuś innemu to opchnąć.
  • Odpowiedz
Diesel z 2008r. 200k oryginalnego przebiegu


@cotozazycie: Uwierze jeśli masz go od nowości, w przeciwnym razie to z 300k lekko. Bo tyle to mają 6 letnie diesle zazwyczaj, oczywiście nie w polsce bo tu każdy ma 200k nie zależenie czy 6 czy 15lat.
  • Odpowiedz
@cotozazycie: jak w wóz jest zadbany to bez problemu swoim 19 latkiem sporo jeździłem bez strachu teraz dużo poruszam się 34 latkiem bez awarii zrobiłem nim w 2 lata 7000 km w za miesiąc nim w bieszczady jadę.


@Lardor: 3500 rocznie to bardzo mało, ja w ostatnie 2,5 roku naklepałem 25k autem z 1998, w tym ostatnie około 5k ze ślizgającym sprzęgłem (wymieniłem 300 km temu), w większości
  • Odpowiedz
  • 0
@seniorwykopek: @Janusz_Lubikwasa

Raczej nie były "regulowany". Kupiony od znajomej, znajomego ;) która miała go od nowości z salonu w PL. Był jako drugi samochód w rodzinie. Trend kilometrów zapisywanych w cepik od 2014 do 2016 kiedy go kupiłem był proporcjonalny do zrobionych wcześniej.

W każdym razie gdy go kupiłem z 150tys km od razu dałem do wymiany rozrządu i mechanik mówił, że był nie wymieniany od nowości. Podziwiał odwagę
  • Odpowiedz
@Janusz_Lubikwasa co jest odważnego w zrobieniu trasy autem z 2004 XD
jeszcze nie tak dawno temu jeździliśmy autem z 1997 po autostradach i nic się nie działo a jechał ponad limit
ludzie mają jako jedyne passaty B5 czy golfy 4 i nic się nie dzieje ale dla niektórych trasa autem z 2004 to jest odwaga no ludzie święci
sam mam auto z 2007 i nie widzę potrzeby zmiany przez najbliższe lata
  • Odpowiedz