Wpis z mikrobloga

Rozpocząłem/am poważną naukę języka polskiego.
Dowiedziałem/am się, że w przeciwieństwie do angielskiego litera y jest samogłoską i zrozumiałem/am, dlaczego jest tak wiele zyk, cz, sz, rz. Nauczyłem/am się również, co oznaczają znaki ó, ś, ź, ń. Mam nadzieję, że za miesiąc będę mógł/mogła czytać mikroblogi na Wykopie bez użycia tłumacza.()

#nauka #porea #korea
josb515 - Rozpocząłem/am poważną naukę języka polskiego. 
Dowiedziałem/am się, że w p...

źródło: KakaoTalk_20240706_123509139

Pobierz
  • 230
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dowiedziałem/am się, że w przeciwieństwie do angielskiego litera y jest samogłoską

@josb515: 'y' w języku angielskim też może funkcjonować jako samogłoska, panie lingwista xD
  • Odpowiedz
@kishibashi: trochę głupio napisałem: nie chodzi o sam fakt posiadania koreańskiego telefonu, a lokalizację, w której jesteś. Koreańczykowi wyłączy się shutter sound w Europie, a Europejczykowi uruchomi się w Korei. Chodzi o logowanie do sieci telefonii komórkowej.
  • Odpowiedz
@josb515: myślę że jesteś super. Powodzenia w nauce!

btw. Co myślisz o jakości koreańskiego sprzętu w Polsce? Czy jest to to samo do czego przywykłeś u siebie czym może czymś się różni?

Nie mieszkam w Polsce. Mieszkam w Korei.


@josb515: lol to jak sie w ogóle zainteresowałeś Polską?
  • Odpowiedz
ale to takie proste? To czemu w Korei instalują apki do tego, a niektóre słabo działają? Bo to nie jest standardowy samsung, bo koreańskie z powodu prawa nie mają możliwości wyłączenia dźwięku aparatu.


@kishibashi: u nas też w ustawieniach nie wyłączysz dźwięku migawki (kiedyś to było). Pomaga właśnie wyciszenie całego telefonu. W Korei to nie działa czy nie pomyśleli, że tak można?
  • Odpowiedz
@josb515: przy okazji wojny na Ukrainie założyliśmy dość popularnego discorda na ktorym wymienialiśmy się newsami z wojny. Dołączył do nas w pewnym momencie kolega z Korei Południowej i opowiadał że u nich Polska jest stosunkowo popularna i relatywnie często pojawia się w mediach, co było bardzo zaskakujące
  • Odpowiedz
@mgr_rybak: w Korei to nie działa. Tam mają specjalne prawo ze względu na skalę zjawiska robienia zdjęć dziewczynom, tak jak u nas to robią pod tagiem #dupeczkizprzypadku.

Producenci telefonów więc według prawa muszą tak konfigurować telefony aby zawsze było słychać robienie zdjęcia. Ma to minimalizować skalę tego nagminnego robienia zdjęć z ukrycia kobietom.
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja: 10 lat temu był tu taki chłop który ponoć pracował z wietnamcami (albo innymi azjatami, oni byli właścicielami w każdym razie) w jakiejś knajpie z kuchnią azjatycką głównie makaronami i przyjęli taką ciamajdę krystiana - wpisy na ten temat postował pod tagiem #krystianmakaroniarz i w zasadzie każdy wpis był w gorących, dodawał normalnie zdjęcia i gify żeby uwiarygodnić te akcje co sie tam #!$%@?ły (gify bo w
malibu99 - @rudastuleja: 10 lat temu był tu taki chłop który ponoć pracował z wietnam...
  • Odpowiedz