Wpis z mikrobloga

Rozpocząłem/am poważną naukę języka polskiego.
Dowiedziałem/am się, że w przeciwieństwie do angielskiego litera y jest samogłoską i zrozumiałem/am, dlaczego jest tak wiele zyk, cz, sz, rz. Nauczyłem/am się również, co oznaczają znaki ó, ś, ź, ń. Mam nadzieję, że za miesiąc będę mógł/mogła czytać mikroblogi na Wykopie bez użycia tłumacza.()

#nauka #porea #korea
josb515 - Rozpocząłem/am poważną naukę języka polskiego. 
Dowiedziałem/am się, że w p...

źródło: KakaoTalk_20240706_123509139

Pobierz
  • 230
  • Odpowiedz
  • 23
@josb515 nie wiem czy jest trudne, ale ortografia polska nie jest na pewno łatwa, ja akurat jestem osobą, która ceni bardzo sobie ortografię w każdym języku, ale to dlatego, że pamięć wzrokowa pozwala mi zapamiętywać w pamięci wyrazy i ich pisownie, to mimowolna obsesja na punkcie poprawnej ortografii xD
  • Odpowiedz
Też się nad tym zastanawiam.

Chat GPT ciągle wstawia ukośnik (/), a ja nie wiem, która forma jest poprawna. Mogę tylko kopiować...


@josb515: Ale rozumiesz co wklejasz?

Sciagnij majtki i popatrz. Jak Ci cos odstaje to forma meskoosobowa. Czyli zrobilem, rozpoczalem, zrozumialem itp. Jak Ci z majtek nic nie odstaje to zenskoosobowa. Zrobilam,
  • Odpowiedz
  • 93
Chat gpt jest zbyt poprawny politycznie i nie wie jakich zaimkow uzywasz :)


@UnikalnyLogin @gorzki99: Dziękuję za twoje nauki. Dodałem polecenie, żeby Chat GPT przetłumaczył z perspektywy mężczyzny :)
W języku koreańskim nie ma podziału na formy męskie i żeńskie, więc zrozumienie zajęło mi trochę czasu. Dziękuję za wyjaśnienie.
  • Odpowiedz
@josb515: Prosze i powodzenia na przyszlosc :)

Powiem Ci jednak ze wybranie wykopu jako portalu na ktorym chcesz testowac swoje umiejetnisci w nauce jezyka to bardzo odwazna decyzja :)
  • Odpowiedz
  • 1129
wykopu


@gorzki99:
Z punktu widzenia miejscowego, obcokrajowiec używający slangu i słów znanych tylko tubylcom jest jednocześnie dziwny i zajebiście fajny. "Ten koleś wygląda, jakby zasługiwał na to, żeby być moim przyjacielem" – takie mam odczucia.
Chciałem być zajebiście fajny, więc wybrałem Wykop.( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz