Wpis z mikrobloga

Rozpocząłem/am poważną naukę języka polskiego.
Dowiedziałem/am się, że w przeciwieństwie do angielskiego litera y jest samogłoską i zrozumiałem/am, dlaczego jest tak wiele zyk, cz, sz, rz. Nauczyłem/am się również, co oznaczają znaki ó, ś, ź, ń. Mam nadzieję, że za miesiąc będę mógł/mogła czytać mikroblogi na Wykopie bez użycia tłumacza.()

#nauka #porea #korea
josb515 - Rozpocząłem/am poważną naukę języka polskiego. 
Dowiedziałem/am się, że w p...

źródło: KakaoTalk_20240706_123509139

Pobierz
  • 230
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@josb515: Wykop jako miejsce do nauki języka jest jak wypad do klubu nocnego w poszukiwaniu prawdziwej i niewinnej miłości. Dużo się nauczysz o życiu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czym się interesujesz? Może moge Ci pomóc w znalezieniu jakiegoś bardziej hermetycznego miejsca, ale nastawionego na twoje zainteresowania.
  • Odpowiedz
z drugiej strony będziesz mieć wypaczone spojrzenie na kwestie egzystencji w Polsce, kultury, poczucia wyższych wartości i traktowania się nawzajem


@bdg-bro: oby nie zagladal na nocna, bo tam od czytania leb sie lasuje :)
na dziennej pol biedy
  • Odpowiedz
@josb515: 안녕! 폴란드어 공부한다는 거 아주 놀랍네요~ 폴란드어 맞춤법은 폴란드인들도 잘 못할 정도로 어려워요. 외국인이 폴란드어 알고 싶어 할 때마다 나는 이해 못 하는데 아주 흐뭇해요 ㅎㅎㅎ 내가 바르샤바 한국학과를 졸업하고 한국어를 약 5년 전부터 배우고 있는데 아직도 능력이 높지 않대요... 혹시 같이 연습할 수 있는 사람이 필요하면 연락해주세요!
  • Odpowiedz
  • 0
@ShreddedCheddar: 홀리몰리... 몹시 유창하시네요. ( ͡° ͜ʖ ͡°) 폴란드어를 알고 싶은 것은 뭐 간단합니다. 그냥 폴란드를 더 잘 이해하고 싶을 뿐이예요 :) 여느 외국인처럼, 대뜸 영어부터 던지는 사람이 되긴 싫거든요. 서로 언어적 멘토가 될 수 있었으면 좋겠습니다. 아실지 모르겠지만, 한국에서는 폴란드에 대한 큰 관심이 없어서... (ㅠㅠ) 폴란드어를 배울 수 있는 기회가 굉장히 좁거든요.
  • Odpowiedz