Wpis z mikrobloga

Rozpocząłem/am poważną naukę języka polskiego.
Dowiedziałem/am się, że w przeciwieństwie do angielskiego litera y jest samogłoską i zrozumiałem/am, dlaczego jest tak wiele zyk, cz, sz, rz. Nauczyłem/am się również, co oznaczają znaki ó, ś, ź, ń. Mam nadzieję, że za miesiąc będę mógł/mogła czytać mikroblogi na Wykopie bez użycia tłumacza.()

#nauka #porea #korea
josb515 - Rozpocząłem/am poważną naukę języka polskiego. 
Dowiedziałem/am się, że w p...

źródło: KakaoTalk_20240706_123509139

Pobierz
  • 230
  • Odpowiedz
  • 1
jesteś koreanką? Moja druga połówka jest fanką Waszej kultury ()


@grzesiek23Gda: Masz bardzo uroczego małżonka :) Jeśli Twoja żona ma jakieś pytania dotyczące kultury koreańskiej, możesz zamiast tego zadać ją. W każdej chwili udzielimy Ci szczerej odpowiedzi.(ʘʘ)
  • Odpowiedz
  • 0
co o tym sądzisz?


@RomeoRozenkranc: Cześć, przyjacielu z Polski.
Powinieneś wiedzieć, że wszyscy mężczyźni w Korei odbyli służbę wojskową trwającą co najmniej 2 lata.
W koreańskim wojsku jest takie powiedzenie:
[Jeśli każą ci coś zrobić, nie zastanawiaj się, po prostu zrób to, co
  • Odpowiedz
  • 0
Wykop jako miejsce do nauki języka jest jak wypad do klubu nocnego w poszukiwaniu prawdziwej i niewinnej miłości.


@lisky: Wielu polskich przyjaciół martwi się o tę kwestię. W Korei mamy powiedzenie "끼리끼리", co oznacza, że ludzie na podobnym poziomie gromadzą się razem.

A teraz quiz.
Czy osoba pisząca ten komentarz, Porea, jest naprawdę miłym, czystym i niewinnym użytkownikiem internetu??( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
Co sądzisz o tym przepisie?


@Faenskaphet: Dobrze. Z mojego punktu widzenia w Korei wolimy udka z kurczaka od piersi z kurczaka.
A co do jednej łyżki stołowej posiekanego czosnku? Do prawdziwego koreańskiego przepisu trzeba dodać 10 łyżek stołowych! XD
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
Przydasz się nam, kolego na wykopie. U Was w Korei to baby są takie same albo jeszcze gorsze niż u nas w Polsce. Hipergamia, pogarda dla przeciętnych mężczyzn, pogarda dla własnych rodaków, itp. Podzielimy się wiedzą i doświadczeniami


@ArmageddonPrzeciwBladziom: ...Możemy porozmawiać o szczegółach na osobnym czacie. To bardzo delikatny temat.
  • Odpowiedz