Wpis z mikrobloga

Rozpocząłem/am poważną naukę języka polskiego.
Dowiedziałem/am się, że w przeciwieństwie do angielskiego litera y jest samogłoską i zrozumiałem/am, dlaczego jest tak wiele zyk, cz, sz, rz. Nauczyłem/am się również, co oznaczają znaki ó, ś, ź, ń. Mam nadzieję, że za miesiąc będę mógł/mogła czytać mikroblogi na Wykopie bez użycia tłumacza.()

#nauka #porea #korea
josb515 - Rozpocząłem/am poważną naukę języka polskiego. 
Dowiedziałem/am się, że w p...

źródło: KakaoTalk_20240706_123509139

Pobierz
  • 230
  • Odpowiedz
  • 0
Ale po angielsku też jest samogłoską.


@wstanczyk: "y" i "w" to półsamogłoski w języku angielskim, czyli spółgłoski używane jako samogłoski. W większości przypadków są one używane jako spółgłoski :)
  • Odpowiedz
  • 1
@josb515 chcieć wyjechać do Polski i zobaczyć Łódź to tak jakby chcieć wyjechać do USA i zobaczyć Detroit.
Lepiej zrób głębszy research xD
  • Odpowiedz
@josb515: W jakim słowie, na przykład? Nie kojarzę żadnego przykładu, gdzie "y" w angielskim brzmiałoby, jak spółgłoska. A jeszcze taka rada - chwalenie się wykopem po przyjeździe do Polski może być bardzo różnie odebrane. Stereotypowa opinia o użytkownikach tego portalu nie jest dobra :P
  • Odpowiedz
że za miesiąc będę mógł/mogła czytać mikroblogi na Wykopie bez użycia tłumacza

@josb515:

Współczuje

A tak naprawde to powodzenia i wytrwałości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@josb515: tylko zablokuj tag przegryw bo to co tam piszą to nie jest po polsku nic a nic. I to nie jest żart. W polskim nie dodajemy "se" nigdzie to nawet nie jest słowo ani slang tylko #!$%@? mózgowe
  • Odpowiedz
@josb515: Co żeś waćpanie uczynił, język trudny acz piękny opanować chcesz? Chrząszcza brzmiącego w trzcinie nasł#!$%@?, wszak to znak, że ze Szwecji skrzypce w skrzyni zaklęte płyną! (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
Ewentualnie się mylę i #!$%@? czat jest już faktycznie mocno cwany... Co też jako rasowemu polakowi skłania mnie do marudzenia więc nie przejmujcie się moim #!$%@? i bawcie się dobrze.


@ruda_stuleja: Moim zdaniem to jest jakiś Polak mieszkający w Korei. xD Pisze z takimi błędami, jakich nie popełnia deepl i chatGPT...
  • Odpowiedz
Co oznacza mirekz?


@josb515: Mirek to użytkownik mikrobloga: Mikroblog, slangowo nazywany Mirkoblog lub nawet Mirko. Więc użytkowników zwykle nazywa się mirkami, a w uroczej formie nawet mireczek, tak jak kolega powyżej powiedział.
Mirosław/Mirek to również polskie imię, więc ta nazwa bardzo naturalnie brzmi dla Polaków.
Wiec #mirekzkorei to mirek z Korei. ()
  • Odpowiedz
Jaką aplikację polecasz do wyciszania dźwięku migawki aparatu?( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kishibashi: definiujesz sobie procedurę wyłączającą dźwięki po włączeniu aparatu (dostępne standardowo w nowszych samsungach). Przydaje się to również jak coś filmujesz.
  • Odpowiedz
@mgr_rybak: ale to takie proste? To czemu w Korei instalują apki do tego, a niektóre słabo działają? Bo to nie jest standardowy samsung, bo koreańskie z powodu prawa nie mają możliwości wyłączenia dźwięku aparatu.
  • Odpowiedz
@kishibashi: takie prawo w Korei i Japonii. Masakrycznie ciężko to wyłączyć. Możesz podłączyć słuchawki BT żeby dźwięk szedł tamtędy, ale shutter będzie i tak z głośnika. Ja nie znalazłem sposobu żeby gówno ominąć. Jedyny sposób to trzymanie telefonu w trybie samolotowym / bez karty SIM. Jak się zgłosi do operatora to już nie ma odwrotu, zawsze będzie dźwięk. Jeżeli ktoś ma dobry sposób bez roota, to słucham.
  • Odpowiedz