Wpis z mikrobloga

Fajny glitch na unlimited food

W 2021 kupiłem 150 ząbków czosnku.
W 2022 zebrałem czosnek odłożyłem 250 ząbków na sadzenie resztę zjadłem
Od 2022 nie kupuje czosnku. Przeważnie kończy się mojej rodzinie na przełomie kwietnia i maja kiedy zaczynają się już cebule, czosnek niedźwiedzi. Od maja też zaczynamy zbierać młody czosnek i pędy czosnku

2024 ponad 230 główek czosnku zebrane. Odłożę 250 ząbków na jesienne sadzenie, a resztę będziemy jeść aż do wiosny

Odmiana Harnaś, kilka zawsze słoniowych sadzę choć średnio z nich zadowolony jestem

#ogrodnictwo #minimalizm #finanse #inwestycje
Dobry_Gospodarz - Fajny glitch na unlimited food 

W 2021 kupiłem 150 ząbków czosnku....

źródło: temp_file3703246904942834041

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
  • 17
@pjk13 @piekuo wsadzasz w listopadzie w ziemię i rośnie. Najzwyklejszy czosnki ze sklepu mogą być ale polecam jednak klasyfikowany materiał bo raz w życiu to można te 50zl wydać. Uprawa jest banalna i zajmuje bardzo mało miejsca może do kupy 3m2. Pielęgnacji w zasadzie nie ma żadnej, ja tego nawet za bardzo nie podlewam. U mnie wyżej podane ilości wystarczą na 2+2 rodzinę. Przechowuje w piwnicy
  • Odpowiedz
@Dobry_Gospodarz: i jak sie wsadzi jeden ząbek to z niego wyrośnie cała głowka z kilkoma ząbkami i wtedy jest ten unlimited food glitch, dobrze rozumiem ? Musze przetestować bo do tej pory bawiłęm sie tylko w pomidory i papryki a tu chyba z glitchowaniem jest trudniej bo trzeba nasiona suszyć i nawadniać.
Na cebule też jest jakiś glitch ? Sadzenie połówek żeby wyrosły całe albo coś podobnego ?
  • Odpowiedz
  • 9
@piekuo z jednego ząbka jest od kilku do kilkunastu ząbków. Harnaś którego uprawiam ma na spokojnie po 12. Z cebulą to nasiona zbierać ale ja tego nie robię jeszcze. Dobrze ten glitch działa jeszcze na ziemniaki truskawki i maliny
  • Odpowiedz
@Dobry_Gospodarz: jak głęboko go się wsadza do ziemi tak mniej więcej? Zbierasz go o tej porze, czy starsze zdjęcie? Ja wsadziłem 2 lata temu parę ząbków które kiełkowały ale późną wiosną, potem nie wiedziałem kiedy zebrać, zapomniałem i myślałem że przepadło, a tu w tym roku ze 20 szczypiorków wystawało- czyli powinienem już wyciągać go z ziemi?
  • Odpowiedz