Wpis z mikrobloga

Drodzy Wykopowicze, Fani wątku #assaygroup!

Chciałabym podzielić się z Wami moimi przemyśleniami o sytuacji związanej z Assay Group oraz na temat użytkownika @virgola.

Sytuacja Assay - UOKiK
W kwietniu 2023 r. Prezes UOKiK wydał ostrzeżenie konsumenckie, wskazując, że Assay ASI posługuje się wekslem w sposób sprzeczny z jego funkcją, co stwarza duże ryzyko utraty zainwestowanych przez konsumentów środków.
Assay zaskarżył postanowienie, a Sąd Okręgowy w Warszawie wydał decyzję o niewłaściwym zastosowaniu przepisów przez Prezesa UOKiK. Analiza działań Assay ASI nie wykazała negatywnych konsekwencji dla szerokiego grona konsumentów. Nie spełniono wymogów ustawowych do wydania ostrzeżenia. Sąd również zwrócił uwagę na rozróżnienie weksla od porozumienia wekslowego i uznał, że Assay nie posługiwał się wekslem w sposób sprzeczny z jego funkcją w relacjach z konsumentami!

Hyperstrange
Hyperstrange ma aktualnie problemy przejściowe, ale także duży potencjał. Spółka podejmuje działania mające na celu poprawę swojej sytuacji finansowej, wypuszcza nowe tytuły i nawiązuje współprace. Należy jednak pamiętać, że wyceny spółek zależnych są zmienne – mogą podlegać zmianom w odpowiedzi na dynamiczne warunki rynkowe oraz wewnętrzne decyzje strategiczne. Takie korekty są częścią normalnego procesu zarządzania finansowego, a nie dowodem na oszustwa czy manipulacje.

**Blokada konta*
W tym miejscu należy podkreślić, że sama decyzja o zablokowaniu konta nie oznacza automatycznie, że firma jest winna zarzucanym jej czynnościom. Jest to środek tymczasowy, który ma na celu zabezpieczenie interesów wszystkich stron do czasu wyjaśnienia sprawy. Ale nadmierne i długotrwałe blokowanie kont może być sprzeczne z założeniami postępowania zabezpieczającego, które powinno być proporcjonalne do zarzucanych czynności i opierać się na solidnych podstawach dowodowych. Blokowanie kont nie powinno prowadzić do paraliżu operacyjnego firmy (!!!), zwłaszcza na wczesnym etapie postępowania. Takie decyzje powinny być podejmowane z uwzględnieniem zarówno interesów wierzycieli, jak i możliwości dalszego funkcjonowania spółki!

Zarządzanie i restrukturyzacja
Restrukturyzacja, choć jest trudnym procesem, przyniesie wiele korzyści dla Assay ASI, w tym poprawę sytuacji finansowej, optymalizację operacyjną oraz wzmocnienie pozycji rynkowej. Dobrze przeprowadzona restrukturyzacja zapewni Assay ASI solidne podstawy do długoterminowego rozwoju, a co za tym idzie - lepsze warunki spłaty dla wierzycieli.

Krytyka a rzeczywistość
Wpisy @virgola przedstawiają Assay Group w negatywnym świetle, koncentrując się jedynie na problemach. Wiele firm i inwestorów przechodzi przez trudne okresy, które są naturalną częścią cyklu biznesowego. Podkreślanie wyłącznie negatywnych aspektów bez uwzględnienia szerszego kontekstu jest nieuczciwe i szkodzi interesom firmy oraz wierzycieli.

Analiza działań Pana @virgola
Pragnę również przypomnieć, że wobec Pana @virgola toczy się postępowanie. Zarząd spółki poinformował, że Pan @virgola może mieć powiązania polityczne. Jego działalność sięga dalej niż tylko wpisy na wykop.pl, jest wyjątkowo intensywna oraz jednostronna, co może sugerować, że działa on na zlecenie. CIEKAWOSTKA - na podstawie mojej analizy, na samym wykopie @virgola spędził ponad 550 godzin pisząc wpisy i komentarze na temat Assay Group - licząc od pierwszego wpisu 29 czerwca 2021 roku. W świetle tych informacji warto samodzielnie przemyśleć intencje osoby krytykującej restrukturyzację Assay ASI oraz nawołującej do składania zażaleń w celu nieuprawomocnienia się układu. Oczywiście wierzyciele mają prawo podejmować decyzje o dalszych krokach jak i również do zażaleń, jednakże przypominam, że większość z nas głosowała ZA układem restrukturyzacyjnym, który tak jak wspominałam wcześniej przyniesie korzyści nie tylko dla firmy, ale przede wszystkim dla wierzycieli.

Podsumowanie
Warto obiektywnie spojrzeć na sytuację Assay Group, która jest bardziej złożona niż przedstawia to @virgola w mediach społecznościowych. Zainwestowałam swoje pieniądze i informacje czerpię tylko z wiarygodnego źródła - bezpośrednio od spółki, aby lepiej zrozumieć sytuację i unikać manipulacji osób postronnych. Assay nie ma żadnego problemu z transparentnością wobec wierzycieli. Kontakt z firmą nie jest utrudniony, wręcz przeciwnie - regularnie dostarcza szczegółowe informacje i aktualizacje dotyczące sytuacji finansowej portfela oraz działań podejmowanych w odpowiedzi na zarzucane im czynności. Assay udostępnia różne kanały komunikacji, dzięki czemu wierzyciele mogą łatwo uzyskać odpowiedzi na swoje pytania i szybko wyjaśnić pojawiające się wątpliwości. Ta otwarta postawa sprawia, że absolutnie nie czuję się poszkodowana, a dodatkowo mam pewność, że firma działa w najlepszym interesie swoich wierzycieli.

Pozdrawiam,
Melanie

#assay #assaygroup
  • 24
  • Odpowiedz
@krakowiaczek7 ja znam tajny plan @virgola ! On chce przejąć Assay z tymi wszystkimi długami i spłacić wierzycieli, toż to żyła złota jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wszelkie twoje wynurzenia i pokrętne tłumaczenia nie zmienią faktu że ludzie zostali bez pieniędzy i bez perspektywy ich odzyskania. Co mi da obietnica iluzorycznego % za 18 miesięcy? Restrukturyzacja odbywa się zawsze kosztem wierzycieli którzy nie mają wyboru i
  • Odpowiedz
Zainwestowałam swoje pieniądze i informacje czerpię tylko z wiarygodnego źródła - bezpośrednio od spółki, aby lepiej zrozumieć sytuację i unikać manipulacji


@krakowiaczek7:
xD
Jak pokazać, że jest się zmanipulowanym do cna, nie mówiąc tego wprost.
  • Odpowiedz
@krakowiaczek7: Fakty! Proszę o fakty, a nie wołanie mnie do gówno wpisów. Jakieś anonimowe wysrywy, które nie są poparte konkretnymi faktami. "Sąd również zwrócił uwagę na rozróżnienie weksla od porozumienia wekslowego i uznał, że Assay nie posługiwał się wekslem w sposób sprzeczny z jego funkcją w relacjach z konsumentami!" Skoro sąd tak stwierdził to gdzie jest wyrok? Sygnatura akt? Kolejny punkt "Pragnę również przypomnieć, że wobec Pana @virgola toczy
  • Odpowiedz
@niezwykly_89: to ja odpowiem:
UOKiK - Sygn. akt XVII Amz 77/23 uzasadnienie zapewne dostępne na stronie ja otrzymałem od assay.
Virgola umie się posługiwać rejestrami dziwne, że w tym przypadku tym sie nie pochwalił.
Zapytam assay czy moge wkleić ale jak jesteś taki sprytny mądry jak Virgola to na pewno sobie poradzisz.

Odnośnie prywatnego aktu oskarżenia skierowana przeciwko Virgola spółka poinformowała o numerze sprawy XVII kz 504/24. Z tego co przekazał assay sprawa miała zostać zamknięta z racji braków formalnych ale piłka dalej w grze. Ponadto są prowadzone kolejne działania ale jakie nie
  • Odpowiedz
@agnesagi-fake: dziękuję za wklejenie sygnatur

@niezwykly_89 wyobraź sobie, że też mam swoje życie, nie siedzę tylko na wykopie, czy Facebooku tak jak szanowny Pan @virgola. Czy wpis poparty sygnaturami, które wrzucił @agnesagi-fake nadal jest gówno wpisem?

@Manden Czy według Pana rozsądne byłoby udowodnienie, że jestem wierzycielką, poprzez na przykład wklejenie mojej umowy pożyczki ze WSZYSTKIMI moimi danymi na forum publiczne? To naprawdę musi być już inny stan umysłu. Wszystkich wierzycieli odsyłam bezpośrednio
  • Odpowiedz
@agnesagi-fake: No fajne numerki... Tylko coś nie można tego wyszukać. Więc poproszę o linki lub numery decyzji oraz daty decyzji to już sobie poradzę, @krakowiaczek7 bo na ten moment dalej są to gówno wpisy, skoro wyświetla mi masę innych spraw o podobnych sygnaturach, ale tych akurat nie... Nie jestem żadnym inwestorem tylko użytkownikiem portalu, na którym się wypowiadacie, więc wiem to co mogę przeczytać i jest publicznie dostępne. A
  • Odpowiedz