Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Im jestem starszy tym mam większą pogardę do uczciwej pracy..
Klasyczny już przykład szkoły - zazwyczaj jak uczysz się dobrze, masz dobre oceny, wzorowe zachowanie to nic z tego nie masz. Bezsensowna wiedza która z reguły nie przyda ci się w życiu, tracisz najlepsze swoje lata na pierdoły, jesteś tresowany na posłusznego obywatela i pewnie trzymasz się z dala od imprez a to wszystko jeszcze się odbija, że nie masz dziewczyn. Potem zdziwienie, że wszystkie te łobuzy wyszły na tym lepiej niż ty, mają lepszą pracę, lepsze kontakty, znajomości, są bardziej przebojowi no i mają dziewczyny do których ty wzdychałeś.
Potem studia, praca - okazuje się, że za twoją ciężką pracę i ambicje dostajesz więcej zadań. Jak je zrobisz to norma, jak nie to gorsza ocena a kolega obibok jak w końcu zrobi coś łaskawie to wszyscy zachwyceni. Doszkalasz się, bierzesz udział w projektach a potem firma ci mówi, że trzeba ciąć koszty i w tym roku premii nie będzie. Na domiar złego podatki zżerają ci 40% wynagrodzenia, na rynku matrymonialnym i mieszkaniowym coraz gorzej.
Okazuje się, że lepiej w życiu wyszły patusy wracające z Norwegii, wiejski diler którego widzisz w M5 albo karyna która robi paznokcie koleżankom bez paragonu u siebie w domu. Na prawdę nie znam nikogo kto by się dorobił czegoś uczciwą pracą własnymi rękami. Zawsze ktoś kombinował, oszukiwał, robił wałki, robił coś na lewo, dostał spadek albo miał wsparcie rodziców. Czasami myślę sobie, że lepiej żyć na ryzyku ale mieć coś z tego życia, podróże, drinki, sportowe auta niż być poważnym panem w koszuli który przychodzi do pracy na etat w firmie międzynarodowej, która ma rekordowe zyski ale co roku informują o cięciu kosztów.

#przemyslenia #zycie #feels #depresja #zarobki #przegryw #antykapitalizm #podatki #doroslosc #blackpill #suicidefuel #polityka #doomer #praca #korpo #emigracja



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Im jestem starszy tym mam większą pogardę do ...

źródło: E4BTrbGVkAIj3Py

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: odkryłeś jak wygląda dzisiaj życie. Wiadomo, że dużo zależy czego oczekujesz od życia. To jest moim zdaniem problem pokolenia rodzonych w późnych latach 80. Zwykli rodzice urzędnicy, nauczyciele, robotnicy ( w każdym razie nie majętni jakoś strasznie) wmawiali żeby się uczyć, ciężko pracować a efekty przyjdą. Potem weszliśmy do uni, przyszły dofinansowania unijne, wyjazdy do pracy za granicę i okazało się że wygrał ten co w Polsce bez Uni
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: No nie wiem, ja tam nie bylem jakimś orłem. Jednak wszystkie cwaniaki i patusy z tych czasów podstawówki mają dzisiaj ciężko. Oczywiscie zawsze znajdzie się jakiś co mu się udało ale to jednostka w morzu tych którym się nie udało.
W uczeniu się, doszkalaniu itd nie chodzi o samą wiedze ale też o nawyk powtarzalności, dysypliny. I te nawyki są bardzo ważne, gdyż potem łatwiej robi Ci się rzeczy
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: w przeważającej części swojej wypowiedzi mylisz się, tu nie chodzi o to że ktoś jest dobrze wyedukowany czy wykształcony, bo wtedy będzie jedynie dobrym wyrobnikiem, a patus bez głowy na karku prędzej zapije się na śmierć niż coś osiągnie.
Kluczem do sukcesu jest "szukanie rozwiązań" i kombinowanie "co zrobić żeby zarobić a się nie narobić". W moim otoczeniu najlepsi uczniowie zostali pracownikami, a ci "zdolni ale leniwi" się rozkręcili...
  • Odpowiedz
@mirko_anonim błąd przeżywalności. Większość patusów albo siedzi albo zostaje bardzo brutalnie traktowana (zasrani, wyruchani w dupe itd.). Po drugie jak nie umiesz postawić na swoim to twój problem, każdy myśli o sobie i ty też powinieneś
  • Odpowiedz