Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko136
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

612

Firefox 149 z silnikiem do blokowania reklam i trackerów od Brave

Firefox 149 z silnikiem do blokowania reklam i trackerów od Brave

Firefox 149 otrzymał adblock-rust, silnik do blokowania reklam i trackerów znany z przeglądarki Brave. Na razie nie jest aktywny domyślnie i wymaga ręcznej konfiguracji, ale obsługuje listy filtrów.

matixrr
matixrr
z
antyweb.pl
dodany: 28.04.2026, 16:44:45
  • #
    firefox
  • #
    brave
  • #
    adblock
  • #
    ublock
  • #
    internet
  • #
    informatyka
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Jak włączyć
trv61866
z shivankaul.com
  • 1

Komentarze (76)

najlepsze

Aperitiff
Aperitiff
29.04.2026, 04:40:20 via Wykop
  • 90
Ja tam nadal trzymam ublocka.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

makrofag74
makrofag74
28.04.2026, 16:50:18 via Wykop
  • 65
W wersji 151 VPN (konto Mozilla wymagane, limit 50 GB) będzie wybór kilku lokalizacji serwerów.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SzymonSays
SzymonSays
29.04.2026, 20:36:55 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
makrofag74
makrofag74
29.04.2026, 20:58:30 via Wykop
  • 0
@bialy100k: Tak, ale w nowej wersji dodadzą kilka wyborów lokalizacji. W starej nie ma.
  • Odpowiedz
jacek-slawatycki
jacek-slawatycki
jacek-slawatycki
29.04.2026, 08:11:35 via Wykop
  • 56
Chrome to jedyna sensowna przeglądarka. Co prawda uBlock nie działa i reklamy zalewają cały ekran, ale przynajmniej zużywa w ch... dużo RAM-u. Nie zapraszam do dyskusji.
jacek-slawatycki - Chrome to jedyna sensowna przeglądarka. Co prawda uBlock nie dział...

źródło: maxresdefault

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Peter_Sinclair
Peter_Sinclair
Peter_Sinclair
29.04.2026, 10:35:58 via Wykop
  • 4
@pawelo81: A widzisz, że to wersja Lite? Normalna nie działa.
  • Odpowiedz
MaciekW911
MaciekW911
29.04.2026, 19:22:32 via Wypiek
  • 1
@jacek-slawatycki już dawno nie korzystam z Chrome
  • Odpowiedz
KingaM
KingaM
29.04.2026, 06:12:17 via Wykop
  • 24
brave był dobry do blokowania reklam ale przy okazji wciskali ludziom te swoje śmieszne tokeny BAT, krypto-portfele i inne zbędne badziewie bez sensu jest strasznie instalujesz przeglądarkę na Chromium (czyli i tak wspierasz monopol Google) a jednocześnie krzyczysz o privacy, śmiech na sali.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

magisterskie-rlip
magisterskie-rlip
magisterskie-rlip
29.04.2026, 06:54:04 via Wykop
  • 12
@KingaM: przeciez mozna to wylaczyc w opcjach. Juz chyba wszystkie wieksze przegladarki oferuja swoje chmury-smury i inne badziewia, ktorych nikt nie uzywa.
  • Odpowiedz
Nygusekkk
Nygusekkk
Nygusekkk
29.04.2026, 11:02:26 via Wykop
  • 5
@KingaM: Przecież kompletnie nic nie musisz robić z tokenami i portfelem.
  • Odpowiedz
jcob1001
jcob1001
29.04.2026, 04:36:30 via Wykop
  • 13
Już zapomnieli w Mozilli że twórca Brava swoje pieniądze daje na organizację anty aborcyjne bo jak dobrze pamiętam za to go zwolnili
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

c.....z
c.....z
konto usunięte 29.04.2026, 06:18:42 via Wykop
  • 24
@jcob1001:
Gdy ideolo wejdzie za mocno i zamiast skupić się na przeglądarce cisną swoje poglądy. ¯\(ツ)/¯
Podobny trend obserujwe w fundacji od lektur, skoro tam umieścili tomiki poezji Kapeli.

Ewidentnie sojowe late leje się hektolitrami w takich miejscach.
  • Odpowiedz
PepikPL
PepikPL
PepikPL
29.04.2026, 07:52:05 via Wykop
  • 9
@jcob1001: Nie, przelał tysiaka z prywatnych pieniędzy na "2008 California Proposition 8", które chciało zbanowania małżeństw jednopłciowych w Kaliforni.

@cuceusz: Ogólnie to cały FOSS przesiąkł elgiebetami i doszło do takich absurdów, że systemd łamiący filozofię Uniksa na wszystkie możliwe sposoby i będący obiektywnie słabym rozwiązaniem to mniejsze zmartwienie niż DHH (twórca Omarchy i Ruby on Rails) będący "faszystą" (czyt. "powiedział, że Londyn mocno się zmienił" XD) A jak
  • Odpowiedz
fizyk20
fizyk20
28.04.2026, 22:28:58 via Wykop
  • 5
Hm, to ciekawe, bo chyba jakoś od tej wersji Firefoxa AdNauseam zaczęło mi raz na jakiś czas przepuszczać reklamy. Coś mi się wydaje, że dodając tę funkcję, mogli popsuć coś z czego korzystają tradycyjne adblockery.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

JaFranek
JaFranek
29.04.2026, 08:39:30 via Wykop
  • 0
@fizyk20: u mnie ad block ultimate zaczął zużywać bardzo dużo zasobów.
  • Odpowiedz
majkelunio
majkelunio
29.04.2026, 05:48:23 via Wykop
  • 4
To ogólnie ciekawe bo korzystam z liska, kompletnie zapomniałem o blokowaniu reklam a tu się okazuje, że lisek sam blokuje reklamy.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

maresun
maresun
maresun
29.04.2026, 15:32:52 via Wykop
  • 2
białkova to i tak nie powstrzyma
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

adam128256
adam128256
29.04.2026, 05:31:02 via Wykop
  • 2
Fajnie byłoby, gdyby wprowadzili adblocka do mobilnej wersji na iOS. Zawsze byłaby to jakaś alternatywa dla Brave na iPhone’y.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fervi
fervi
29.04.2026, 06:25:21 via Wykop
  • 7
@adam128256: Ewentualnie zaktualizuj iOS do Androida ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
adam128256
adam128256
29.04.2026, 07:16:04 via Wykop
  • 1
@PepikPL: Wiem, kiedyś sprawdzałem Oriona, ale korzystam z funkcji synchronizacji w przeglądarkach, więc gdybym miał czegoś używać, to raczej którejś z tej dwójki, czyli Brave’a lub Firefoksa.
  • Odpowiedz
lukecz
lukecz
lukecz
30.04.2026, 07:06:09 via Wykop
  • 1
Z jakich dodatków korzystacie w FF, chcę rozeznać co jeszcze może się przydać?
Ja Bitwarden, Livemarks, uBlock
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4472
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3255
Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok
Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok
2086
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2057
Dogadali się, by nie podnosić ludziom pensji. Naloty UOKiK i policji na Śląsku
Dogadali się, by nie podnosić ludziom pensji. Naloty UOKiK i policji na Śląsku
1908
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #chrome
  • #przegladarki
  • #internet
  • #komputery
  • #pytanie
  • #youtube
  • #opera
  • #mozilla
  • #android
  • #informatyka
  • #linux
  • #kiciochpyta
  • #windows
  • #google
  • #ublock

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking