Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#programowanie #it #mibm #studbaza #praca
Na ile wykonalne jest zrobienie magisterki z informatyki po ukończeniu inżynierskich z mibm? Zakładając rok czasu na nadrobienie materiału jest to wykonalne? Czy może lepiej zacząć od 1 stopnia? Cel to oczywiście przebranżowienie, z żałosnej posady konstruktora.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: chcesz się teraz wbić bez expa w it przy tylu chętnych już z expem? ;> chyba, że nie programowanie, a jakiś prosty helpdesk na początek żeby przeskoczyć do admina/sieci/bazodanowca potem, ale to też nie takie proste bo wiedzy trzeba dużej i expa
  • Odpowiedz
Cel to oczywiście przebranżowienie, z żałosnej posady konstruktora.


@mirko_anonim: a to ciekawe, bo spodziewam się, że jak mnie wywalą to już nie znajdę nowej pracy, więc szukam alternatyw i rozważałem pozycję konstruktora ( ͡° ͜ʖ ͡°)

trawa zawsze bardziej zielona u sąsiada, w mechanice praca chociaż jest, nawet jeśli taka sobie
  • Odpowiedz
@Milo900: sto razy łatwiej zostać programistą od 0 niż konstruktorem po studiach, mało tego w it praktycznie na każdym stanowisku jest mniejsza odpowiedzialność. Skończyłem studia z mibm w 2022 i zacząłem od razu drugą inżynierkę z it bo branża mechaniczna jest patologiczna. To co w it jest kryzysem w innych dziedzinach to byłoby rajem xD
  • Odpowiedz
@BrakWolnegoLoginu tez konczylem studia inzynierskie i masz troche racji, tez sie przebranzawialem. Ale generalnie jak gadam ze znajomymi to im zarobki teraz poszly w gore, bo powoli biznes sie ogarnia ze niektorzy zarabiali psie poeniadze pod wzgledem aktualnej minumalnej krajowjej. A teraz biorac pod uwage sytuacje w IT, gdzie masz 300-500 ludzi na jedno miejsce. Moze sie okazac ze ktos przeznaczy w c--j czasu a nawet na staz sie nie dostanie
  • Odpowiedz
@Milo900: ludzie z branży konstruktorskiej dostają po 5-6k netto po 10 latach pracy i to w sumie jest sufit, powtarzam: to co w it jest kryzysem w innych branżach byłoby rajem. W mechanice też masz dużo chętnych na jedno miejsce, to nadal jeden z popularniejszych kierunków technicznych w PL, więc praktycznie nie widzę plusów pracy jako konstruktor, chyba że ktoś to lubi (ja lubiłem i zrezygnowałem po 4 latach, bo
  • Odpowiedz
@BrakWolnegoLoginu czy ty czytasz co ja pisze?
Albo coś piłeś ?

Zrozum, ze w 2022 bylo znacznie latwiej znalezc prace czy staz niz dzisiaj. Gdzie i tak w 2022 bylo bardzo trudno.

A dzis jest jeszcze trudniej. Firmy IT majac tyle kandydatow szukaja ludzi ze statusem studenta bo do okreslonego wieku ktorzy maja studia informatyczne skonczone albo sa w
  • Odpowiedz
@Milo900: no widac wlasnie, ze to Ty nie masz pojecia o czym piszesz xD nie ma sensu z toba gadac. Tlumaczy sie Tobie, ze wciaz latwiej I bardziej oplacalnie w it niz w mibm, a Ty dalej o tym co bylo w 2022. Lec na czarno chlopie Bo szkoda mojego czasu
  • Odpowiedz
@BrakWolnegoLoginu no widzisz i taka dyskusja z tobą, ktos ci daje racjonalne argumenty, ale nie zgadzają sie z tym co sobie wysraleś w swoje bani i dajesz na czarną. Musisz być zajebistym typem w pracy z takim podejsciem

I kolejna sprawa. Co z tego ze zarobki sa wieksze w IT jak sa male szanse zeby sie dostac , a tak naprawde zaczynajac od 0 to moze potrwac kilka lat zanim beda
  • Odpowiedz
@Milo900: ale ty nie rozumiesz, że mibm kończy kilka tysięcy ludzi rocznie a pracy dla juniorów jest mniej niż 1k, a w it masz kilkanaście tysięcy ludzi rocznie, i kilka tysięcy ogłoszeń o pracę? Masz mniejsze szanse na robote jako konstruktor, większą odpowiedzialność i mniejszą kasę. Robiłem tu i tu ale ty oczywiście wiesz lepiej, mądrujesz się i jeszcze próbujesz obrażać rozmówcę. Polecam się zastanowić nad sobą
  • Odpowiedz
@BrakWolnegoLoginu ale zrozum ze ja tez konczylem studia inzynierskie, nie pracowalem jako konsturktor ale mam kilku znajomych w tej profesji, sam pracowalem jako pm. I wiem jakie stawki mieli slabe kilka lat temu, a teraz maja o wiele lepiej. Pojawily sie lepsze systemy premiowe, ale moze nie wszedzie sie to tak wyrównało.

Ogolnie sorki ze obrazilem wczesniej, za mocno sie wkrecilem w ten temat. Pozdro
  • Odpowiedz
@BrakWolnegoLoginu dobrze to przechodzimy do Twojego przykladu, wszedlem teraz na just join it, jest wg ich licznika 440 ofert dla juniorow. Ale wiele z tych ofert jest zdublowanych bo jak jest ogloszona rekrutacja w kazdym miescie to sie licznik podbija wiec realnie to bedzie okolo 150 ofert na juniora. W Polsce rocznie konczy informatyke 40 tysiecy ludzi. Nie wspominam o przebranzawiaczach i samokuach. Tak wiem ze just join it to nie
  • Odpowiedz
@Milo900: ale dlaczego zmyślasz dane? Jakie 40 tysięcy ludzi kończących informatykę w Polsce? Najwięcej w historii informatykę w Polsce ukończyło ~17.000 osób w 2006 roku. Obecnie 40 tysięcy ludzi informatykę studiuje, z czego pewnie 50% na pierwszym roku, więc pewnie nawet jej nie skończy. Wracając do twojego przykładu z justjoinit - na pracuj.pl znalazłem 141 ofert pracy dla konstruktora mechanika - realnie ogłoszenia pewnie są zdublowane (jak sam twierdzisz) więc
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Ja się w zupełności zgadzam, to co w it jest kryzysem, w mibm byłoby rajem. Zarobki na start 4k, sufit na 6k, w większym mieście może do 7k. Liczba ofert dramatycznie niska. Jedyny zalążek to, że coraz mniej jest chętnych na dymanie, to może za kilka lat braki trochę przycisną. Warto też wspomnieć o różnicy w wieku konstruktorów i programistów. Taki konstruktor mógł kończyć studia w latach 80,
  • Odpowiedz