Wpis z mikrobloga

@gharman: ale północne Włochy nie są aż tak drogie, jeżdżę bardzo często i jest taniej, nawet w miejscowościach mega turystycznych zjesz gałkę loda z 6 zł i wypijesz aperola za 5€ (przystawki w cenie!), zjedziesz z głównej arterii do mniejszej miejscowości i zjesz pyszną pizzę od 5€ do 10€. Raz w ciągu swojego dorosłego życia byłem nad polskim morzem i nigdy więcej, ja naiwny wziąłem hotel z wyżywieniem, a wyżywienie
  • Odpowiedz
@Czekolatka: Laski z IT czy marketingu szukają męża wśród lekarzy, jak się jakiś doktor da zakręcić i kupi zaręczynowy to skaczą z radości, marzą o facecie, który jeździ Teslą, o cechach charakteru raczej nie dyskutują.

Powiedz, że masz 16 lat i wiedzę o świecie bierzesz z wykopów, nie mówiąc że masz 16 lat i wiedzę o świecie bierzesz z wykopów
  • Odpowiedz
@gharman Artykuł w jednej z francuskich gazet:

Polska.
Oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20 lat. Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niż zarabia, gdzie przeciętna
  • Odpowiedz
ludzie wolą pieniądze i #!$%@? zamiast czasu wolnego


@Czekolatka: kuhwa to ja się obracam wśród dziwaków. Wszyscy moi znajomi, którzy są na stanowisku specjalisty w dowolnej branży chcą odwalić 8 godzin i wyjść z kołchozu/wyłączyć laptopa i w dupie mają dodatkowy hajs. I nie mówię o jakichś mitycznych programistach 30k, a o zakupowcach, obsłudze klienta, R&D czy innej logistyce.
  • Odpowiedz
Wczasy nad polskim morzem droższe niż Teneryfa.


@gharman: xD sprawdź najpierw ile kosztuje bilet na Teneryfe lowcostem z bagażem, a potem dolicz pobyt.

Nocleg w polskich górach na poziomie kosztów północnych włoch


Nieprawda. Niedawno robiłem tripa Mediolan, Bergamo, Garda (Riva del Garda) i Verona. Teraz jadę w góry i jest taniej. Wziąłem nocleg z tygodniowym wyprzedzeniem, mieszkanie.
  • Odpowiedz
@NoMercyIncluded: nie spisek, tylko #!$%@? glupot. Nie jeden juz mi pisal ze w Europe taniej, Polska najdrozsza etc, tylko jak przychodzilo co do czego to zadnych twardych dowodow nie potrafili pokazac. Zagranica tez juz sie nie zarabia x raxy wiecej, srednia w Anglii w moim regionie to 31kola co na reke daje Ci okolo 2.2k a to ledwo starcza na przezycie jak wynajem kawalerki kosztuje 1.3k na miesiac. (Takiej ze
  • Odpowiedz
Burger w Warszawie droższy niż w USA.


@gharman: Co proszę? xD Biorę knajpy z burgerami w NY i Miami, które mają najwięcej recenzji i dobre oceny porównując z bardzo dobrą warszawską (Bydło i powidło):

NY: 5 Napkin Burger - kanapka 5 Napkin Burger $21.50 + napiwek (obowiązkowy w USA albo zostaniesz zbesztany)
Miami: duzo opcji - weźmy nawet sieciówkę Five Guys (przeciez to klasa nieco wyzej od mcdonalds) - najtańsza kanapka 6.19$. Obejrzyj sobie film ksiazula z Miami to oczy Ci wyjda z glowy ile tam kosztuje żarcie w restauracjach
  • Odpowiedz
  • 0
@PfefferWerfer:

W sklepie nie pytają czy mam bezpieczne zatrudnienie albo czy martwię się o swoją emeryturę/chorobowe


Co ma do tego sklep? Jak chcesz porównywać zarobki między krajami to wypada porównywać to samo, na etacie w Polsce też zapłacisz dużo więcej i zostanie max 40 parę procent
  • Odpowiedz