Wpis z mikrobloga

Nocleg w polskich górach na poziomie kosztów północnych Włoch

@gharman: Co proszę? Byłem w Turynie oraz Trydencie (+Padwa, Wenecja) i do polskiego poziomu drożyzny nawet się tam nie zbliżyli.
Może zakwaterowanie mamy droższe, ale za to jedzenie góralskie też droższe, hej!
  • Odpowiedz
Co tu się dzieje?


@gharman: kolonia jest wyzyskiwana przez swoich panów. Droga energia, wysokie podatki, skomplikowane prawo, drogie nieruchomości.

Ktoś kto prowadzi firmę musi dużo zapłacić za energię (najdroższą w Europe), musi opłacić wysokie podatki, musi opłacić księgowych którzy jakkolwiek rozumieją zagmatwane prawo. To wszystko kosztuje, ale poza tym nie ma dużej konkurencji. Ludzie którzy chcieliby otworzyć konkurencyjny biznes i obniżyć ceny, w większości się tego nie podejmują, bo koszty wejścia są bardzo wysokie, prawo jest skomplikowane i pełne jakichś durnych przepisów (polskich oraz unijnych), a na każdym kroku czeka na nich urzędnik, aby wlepić karę.
Więc ta garstka ludzi, którzy w miarę sobie radzi w tym chorym systemie może żerować
  • Odpowiedz
@gharman: Znów to samo #!$%@?, że w polsce jest drożej niż w X kraju, otóż nie jest. Każdy z kim pracuje, a nie pracuje w polsce mówi mi, że Warszawka tania jak barszcz.
  • Odpowiedz
@gharman: A jednak miejsc mało i ktoś to wykupuje. Prawda jest taka, że oficjalne statystyki płacowe z UoPa są o kant dupy potłuc. Idziesz do fizjoterapeuty czy mechanika i kasuja Cie 200zł/h * 160h jak maja caly czas klientów i kasa się robi. Zarobki 20-30k na miesiac, podatki niskie, a w statystykach ich nie ma. Auta w leasingach/wynajmach etc. Tylko Ty gnij sobie na etacie za 5k brutto. O jakis
  • Odpowiedz
ludzi stac skoro kupuja. Poza tym co do tych zarobkow to jezeli opierasz swoje stwierdzenie na danych GUS to sie bardzo mylisz - w Polsce sa tysiace osob, ktore zarabiaja duzoooo wiecej niz ta srednia GUS i ich wynagrodzen sie nie liczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@majkel88: to akurat pobożne brednie, przejdź się po miejscowościach turystycznych w szczycie sezonu, uważasz, że 90% ludzi tam to tacy
  • Odpowiedz
Co proszę? Byłem w Turynie oraz Trydencie (+Padwa, Wenecja) i do polskiego poziomu drożyzny nawet się tam nie zbliżyli.

Może zakwaterowanie mamy droższe, ale za to jedzenie góralskie też droższe, hej!


@NoMercyIncluded: wszystko przez tego papieża, co góry kochał.
  • Odpowiedz
@woj_st: no jak ktos jest debilem i bierze kredyty na wakacje to nie mam pytan. Ja pisalem o ludziach ktorych autentycznie stac, ale nie wiem czy oni nie wola wydac tej kasy za granica. Pewnie wola z tego co patrze po znajomych
  • Odpowiedz
@gharman: co Ty #!$%@? chlopie, jade do wloch I w polskie gory chyba nie wiesz co piszesz.
Edit spojrzalem na Twoj profil, w dupie byles gowno widziales ale ciagle komentarze na zachodzie to I tamto ;) nie byles nie wiesz jak jest ;)
  • Odpowiedz
p0lak to istota nie rozumiejąca takich pojęć jak inwestycja (no chyba że w beton) albo poduszka finansowa, wszystko idzie na bieżącą konsumpcje niezależnie od aktualnych cen, polecam sobie porównać przeciętny majątek człowieka z zachodu i p0laka


@OddajButa123: porównaj granice bloku wschodniego i zachodniego, bo dziwnie się to pokrywa z majątkiem(σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
  • 1
@OddajButa123 nie chcę Ci psuć narracji ale na zachodzie to bogactwo to chyba też w dużej mierze pochodzi chyba z nieruchomości. Brytyjczyk który kupił dom dwie dekady temu za £50k może ma teraz na papierze majątek o wartości £250k bo były chore wzrostu, tylko co z tego jak większość ludzi go nigdy nie spienięży i będzie też żył od wypłaty do wypłaty. Może jego dzieci będą mieć z tego kiedyś profit
  • Odpowiedz