Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci to co sie dzieje to katastrofa dla mlodych ludzi. Stare pokolenia r&chaja mlodych bez mydla mimo ze jest mlodych 2x mniej praktycznie. Na kazdym kroku dymanko Zetek i Milenialsow. Idziesz do sklepu chycesz cos kupic - wyr^chany na ilosci i jakosci, idziesz do pracy wy%uchany na wyplacie, idziesz do lekarza - olany, idziesz po mieszkanie zakredytowany na 40lat. Mam wrazenie, ze pokolenie boomersow stworzylo narzedzie z ktorego nie potrafi wyjsc - inflacje napedzana kredytem. Jesli ktos mysli ze to jakas tajne ugrupowanie zlowrogie sprowadza murzynow do Europy to jest zwyczajnei idota. To boomersi ktorzy musza miec ludzi ktorzy beda splacac to kredytowe szalenstwo, wiec chodzi o to by nasprowadzac ludzi ktorzy niebedzie stac na kredyt i to oni cale zycie w formie niewolnika maja splacac czyjs kredyt. Jesli myslales ze ludzkosc bedzie zyc w futurystycznym balansie to sie grubo pomyliles, stare dziadki z pieluchomajtkami sprowadzaja setki tysiecy murzynow zeby ich wizja swiata sie nie zawalila. Maja przyjechac ludzie ktorzy jezdzili po osranych ulicach, maja wynajmowac u landlordow i tyrac do konca swojego marnego zycia, landlorda nigdy nie zobacza bo to juz nie jedna osoba to cala rodzina ktora utrzymuje 30 pracownikow na etacie XD.
  • 34
  • Odpowiedz
@Windows98: DOS i Norton Commander z tej strony. Niestety tak to wygląda. Już w czasach, gdy ja wchodziłem w tzw. dorosłość było trudno dostać się na studia, bo było nas ekstremalnie dużo. Moja podstawówka miała 2100 uczniów chodzących niemal w 3 zmianowym trybie, dziesiątki kandydatów na jedno miejsce na studia, ekstremalnie drogie mieszkania w porównaniu do biedy po latach 90 na koncie (jeśli ktoś się odpowiednio nie ustawił) i trudności
  • Odpowiedz
@Windows98: boomerskie pier$olenie bo napisał, że niektóre rzeczy są dalej tak samo przewalone dla zetek i millenialsów ale są i takie gdzie millenialsi mieli jeszcze gorzej z racji na wyż i sytuację gospodarczą pierwszej dekady 2k? gość Ci wtóruje, a Ty już wrzucasz do boomerów bo rozwinął zdanie, meh
  • Odpowiedz
@Windows98: Żeby to ujarzmić, wystarczy trzymać inflację w granicy 1-2%, uciąć wszelki socjal dla zdrowych ludzi. Nagle się okaże że rzeczy tanieją, spirala płacowo cenowa się zatrzymuje, a gospodarka powoli w zdrowym tempie się rozwija. Wystarczy przywrócić zdrowe prawo najmu. Chronić najmujących przed patusiarnią, aby Ci uwolnili puste mieszkania na rynek. Więcej mieszkań = większa konkurencja => niższa cena. Wystarczy wycofać wszelkie plusy i dać je jako zwolnienie z podatku.
  • Odpowiedz
@tom_w: Też pamiętam te czasy, ale jednak w inny sposób, bo dotyczył roczników przede mną xd. Pamiętam jak w starszych klasach były dosłownie tłumy, nikt dzieci nie szanował, a nawet na filozofię było po kilku chętnych xd. O normalnej pracy zapomnij, za bramą czeka 10 chętnych na 5 zł za godzinę xd. Aktualnie lepsze warunki pracy to zawdzięczamy jedynie nizowi demograficznemu. Dlatego pewnie wszędzie te nawoływania żeby robić więcej niewolników
  • Odpowiedz
Niestety tak to wygląda. Już w czasach, gdy ja wchodziłem w tzw. dorosłość było trudno dostać się na studia, bo było nas ekstremalnie dużo.


@tom_w: przynajmniej jak już na te studia szedłeś to z ludźmi raczej w miarę bystrymi - where wady? Ja zaczynałem studia w 2014 i to ile dzbanów spotkałem to gdyby ode mnie zależało to w życiu bym ich nie wpuścił na wyższą uczelnię i to niby
  • Odpowiedz
@Windows98: XD. Stare pokolenie dające radę w czasach bezrobocia 20% wychowująca jeszcze 2 dzieci w czasach gdzie koszulka kosztowała 30 zł przy zarobkach 1200, posyłając je na studia i osiągając emeryturę 4-5 tys rucha milenialsow którzy mają na utrzymaniu kota z Palucha, którzy w czasach bezrobocia 3% k koszulki w cenie 15 zł przy zarobkach 4500 czują że przegrali życie bo nie strać ich na mieszkanie na Saskiej Kępie. #!$%@?!
  • Odpowiedz
@Windows98: zapomniałeś o podatkach, i jeszcze o tym że trzeba płacić za coś co się chce mieć bo przecież boomersi to za darmo wszystko dostali, żyli w dobrobycie i splendorze lat 90, mieli wszystko pod nos podstawione nie to co teraz
Młodzież odkrywa dorosły czas, rozdział kolejny.
xD
  • Odpowiedz
@2-aminopirydyna: teraz jest super trudno bo płacą za chodzenie na studia, kiedyś było łatwiej bo trzeba było brać kredyt żeby móc się na studiach utrzymać i wynajmować kwaterę bo akademik był dla bezrekich sierot lub bogatych z układami
  • Odpowiedz