Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci to co sie dzieje to katastrofa dla mlodych ludzi. Stare pokolenia r&chaja mlodych bez mydla mimo ze jest mlodych 2x mniej praktycznie. Na kazdym kroku dymanko Zetek i Milenialsow. Idziesz do sklepu chycesz cos kupic - wyr^chany na ilosci i jakosci, idziesz do pracy wy%uchany na wyplacie, idziesz do lekarza - olany, idziesz po mieszkanie zakredytowany na 40lat. Mam wrazenie, ze pokolenie boomersow stworzylo narzedzie z ktorego nie potrafi wyjsc - inflacje napedzana kredytem. Jesli ktos mysli ze to jakas tajne ugrupowanie zlowrogie sprowadza murzynow do Europy to jest zwyczajnei idota. To boomersi ktorzy musza miec ludzi ktorzy beda splacac to kredytowe szalenstwo, wiec chodzi o to by nasprowadzac ludzi ktorzy niebedzie stac na kredyt i to oni cale zycie w formie niewolnika maja splacac czyjs kredyt. Jesli myslales ze ludzkosc bedzie zyc w futurystycznym balansie to sie grubo pomyliles, stare dziadki z pieluchomajtkami sprowadzaja setki tysiecy murzynow zeby ich wizja swiata sie nie zawalila. Maja przyjechac ludzie ktorzy jezdzili po osranych ulicach, maja wynajmowac u landlordow i tyrac do konca swojego marnego zycia, landlorda nigdy nie zobacza bo to juz nie jedna osoba to cala rodzina ktora utrzymuje 30 pracownikow na etacie XD.
  • 34
  • Odpowiedz
@Windows98: nikt nikogo nie wyr#chal. To naturalna kolej rzeczy, ze dobra typu ziemia i nieruchomosci musza byc drogie w krajach rozwinietych. Mlodzi musza sie pogodzic, ze beda wynajmowac do konca zycia i to jest ok. Jak ktos jest kumaty to sobie zarobi, ale przecietna zetka bedzie w zebach przynosic czynsz panu do konca swojego zywota ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kapitan-zbik-90: Łatwiej jest o zaspokojenie potrzeb typu elektronika, ubrania etc. (z tym, że też bardzo często z niską ceną idzie niska jakość, jak i bardzo często brak możliwości naprawiania). Drożeją znacznie potrzeby mieszkaniowe, edukacja, usługi, jak i nawet żarcie; wiadomo minęło też 30 lat więc w innych perspektywach się na to patrzy, część jest mocno nadmuchana przez korpo -> reklamy -> influ, no ale nie wszystko jest wyciągnięte z palca.
  • Odpowiedz
sam w 2008 #!$%@? w Hiszpanii na wakacjach przez dwa miesiące

i brałem kredyt studencki żeby się utrzymać. Mieszkanie oczywiście w pokoju.


@kapitan-zbik-90:

teraz jest super trudno bo płacą za chodzenie na studia, kiedyś było łatwiej bo trzeba było brać kredyt żeby móc się na studiach utrzymać i wynajmować kwaterę bo akademik był dla bezrekich sierot lub bogatych
  • Odpowiedz
  • 0
@gharman: na argumenty Opa odpowiedziałem swoimi, nikt nie mówi że musi być łatwiej ale mówi że jest trudniej co moim zdaniem nie jest prawdą chociażby z powodów które wymieniłem, wskazuje także brak po prostu rozeznania Opa w rzeczywistości
  • Odpowiedz
  • 0
@Windows98: lepiej nie produkować i liczyć że coś się dostanie za to że się istnieje i ma się potrzeby xD
Produkcja zła, praca zła, oczekiwania dobre, rzeczywistość liczy się wcale
  • Odpowiedz