Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Post o zarobkach. Pracuję jakbym miał umowę o pracę, ale jestem na umowie zlecenie. Mała firma z bramami segmentowymi, w pracy jestem ich monterem i serwisantem, pracownikiem hali (składanie bram od zera).
Wypłata wygląda tak, że około 500 zł dostaję na konto a resztę do ręki - przepracowane godziny mnożone przez 25,40 zł, żadnych płatnych urlopów.
Czyli razem z tym na koncie zarabiam między 3300 - 3800. Moje pytanie brzmi, ile szef na mnie oszczędza płacąc trochę na konto, resztę do ręki zamiast dać umowę o pracę choćby za najniższą krajową?
Wkurzam się, bo popełniłem błąd zatrudniając się w tej firmie, a zawodu (elektryka) uczę się dopiero teraz blisko 30 rż, wcześniej studiowałem gunwostudia, wiem że mogłem wcześniej ogarnąć się życiowo.
Mieszkam w polsce B, mniejsze miasto, alternatywy dla mnie to praca na produkcji, mało podobnych firm.
W pracy montujemy nie tylko małe bramy ale i te duże przemysły do których są potrzebne zwyżki, używam ich bez uprawnień ofc.
Może ktoś wie ile się zarabia przy tym w Polsce.

#pracbaza #prawo #pytaniedoeksperta #praca #przedsiebiorczosc #biznes #bramy



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Post o zarobkach. Pracuję jakbym miał umowę o...

źródło: 167-486

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: czyli dostajesz 700 brutto + 3000-3100 do ręki, razem 3700.

Powiększone brutto na minimalnej to ponad 4800, czyli janusz oszczędza 1000-1100 zł miesięcznie na samej wypłacie. Do tego dochodzi 200 zł ekwiwalentu za każdy dzień urlopu razy 26 dni w roku.

@mielonkazdzika nie każdy jest programistą 15k. Przypominam, że 3 lata temu REALNA mediana (nie gusowska, która jest fikcyjna) to było 2326 zł na rękę... Tyle lub mniej
  • Odpowiedz
@SolarisYob: ja pisalem o monterze drzwi:
"Miesięczne wynagrodzenie całkowite (mediana*) na tym stanowisku wynosi 5 280 PLN brutto. Co drugi monter drzwi otrzymuje pensję od 4 520 PLN do 6 480 PLN. 25% najgorzej wynagradzanych monterów drzwi zarabia poniżej 4 520 PLN brutto".

A sytuacja ze ktos placi "na reke" wedlug mnie jest skandaliczna.
  • Odpowiedz
Przypominam, że 3 lata temu REALNA mediana (nie gusowska, która jest fikcyjna) to było 2326 zł na rękę... Tyle lub mniej zarabiała POŁOWA Polaków.


@SolarisYob: REALNA, czyli wyjęta z dupy wykopka. Przeczytałeś chociaż to co podlinkowałeś? Są tam uwzględnione nie tylko wypłaty, ale też emerytury i renty, a co najlepsze później średnia jest wyliczona tylko z dochodów w pierwszym progu podatkowym czyli poniżej 85 tys. zł rocznie. I tak wychodzi
  • Odpowiedz
@mirko_anonim ciesz się że wgl masz jeszcze pracę bo z takim fachem jesteś pierwszy do #!$%@? jak Janusz będzie potrzebował kosztów i zamiast w nowego mercedesa wejdzie w końcu w maszyny i automatyzacje zakładu
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP):
@mexxl:

Piszesz że na magazynie bedzie mu lepiej, a prawda może być o wiele inna, magazyny to najcześciej korpo gułagi gonione przez polaczka gdzie będzie miał zapi$rdol fizyczyny i mobing i wyjdzie na to samo albo gorzej bo jeszcze zdrowie podupadnie w
  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_anonim mam i znajomych i w rodzinie ludzi, którzy pracują na magazynie czy produkcji. Na rękę plus minus najmniej 5000 zł, stałe godziny pracy, dodatkowe świadczenia w tym prywatna opieka medyczna, o emeryturze czy innych składkach ZUS nie wspomnę, no i urlop płatny. Mobbing, to był w latach minionych teraz szanuje się pracownika, wiadomo czasem, że ktoś chce przygwiazdorzyć z kierownictwa, ale to wszystko. Praca fizyczna na magazynie czy produkcji to
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @mexxl:

Zależy jaka produkcja i magazyn, ale tutaj i tutaj musisz zasuwać jak robot bardzo często jesteś podłączony do systemu i każdą twoją czynność rejestruje i oblicza czas komputer, jesteś non stop na liczniku kierownika czy innego gestapo, dostaniesz sraczki to będzie od razu to w systemie widoczne i zaraz pojawi przydupas pytający kiedy można spodziewać się zatwardzenia albo każący ci wypełnić pismo w którym będziesz
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: rąbie Cię w #!$%@? koncertowo i tu nie kasa jest największym problemem. Póki jest dobrze to jest dobrze, ale zrobisz sobie albo komuś krzywdę w pracy to zaczną się duże problemy, nie tylko dla januszexu ale też dla Ciebie. O takich sprawach jak urlopy czy emerytury to już nie wspominam bo to podejście mocno indywidualne.
  • Odpowiedz