Wpis z mikrobloga

Czeka mnie dziś dość spora trasa do rodziny. Nie lubię takich podróży, więc trochę tym żyje od kilku dni. Trasa to około 120 km, a w poniedziałek powrót, więc łącznie niecałe 250 km.

Sprawdziłem generalnie wszystko w aucie, byłem na przeglądzie, ale jedno nie daje mi spokoju, jak sprawdzić czy w kole zapasowym jest odpowiednio powietrza, gdybym w razie czego złapał „kapcia” i musiał zmieniać?

Czy po prostu jechać na stację i dopompować profilaktycznie?

Samochod to Dacia Duster z 2018 roku.

#motoryzacja #samochody #pytanie #pytaniedoeksperta #zalesie
  • 96
  • Odpowiedz
@tojapaweu: wiadomo że heheszki ale we wpisie jest nieścisłość. Skoro pytasz jak sprawdzić powietrze w oponach to na pewno nie będziesz umiał zmienić koła :p wpis do poprawy
  • Odpowiedz
jak sprawdzić czy w kole zapasowym jest odpowiednio powietrza


@tojapaweu: podjedź na stacje do kompresora i podłącz.
jak masz auto z 2018 to pewnie opona w zapasie jest w 2018 albo nawet z 2017, guma pewnie sparciała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tojapaweu: na strzała #!$%@?łem raz 1200km, jedno zero więcej

da sie także wsiadaj i po prostu jedź. 120km to 2 i pół godzinki i będziesz na miejscu
  • Odpowiedz
Trasa to około 120 km, a w poniedziałek powrót, więc łącznie niecałe 250 km.


@tojapaweu: koniecznie zrób sobie kanapki, kawę do termosu, dużo energoli i w razie co zatrzymuj się na przerwy na każdej stacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tojapaweu: jprdl... W poniedziałek zrobiłem trasę Wołomin-Kuźnica-Wołomin i nie miałem takiej rozkminy.


120km to 2 i pół godzinki i będziesz na miejscu


@LZBNZ: 2 i pół? Chyba z obiadem po drodze.
  • Odpowiedz
@sphinxxx: nie 2 - 2.5 bara tylko tyle ile jest napisane na oponie ( ͡° ͜ʖ ͡°), we wszystkich samochodach w których jeździłem zwykle były to okolice 4-4.5 bara dla dojazdówki
  • Odpowiedz
niestety gaz nie działa aż tak szybko

@SpasticInk: Nawet na filmiku jest jakieś 15-20 sekund od momentu psiknięcia. Dla mnie to bardzo szybko. Gdyby dziewczyna pobiegła zygzakiem to by jej nie złapał, ale zawsze jak ktoś ucieka to po linii prostej( ͡º ͜ʖ͡º) Co do gazu to osobiście widziałem jak skutecznie i szybko temperował agresorów. Stąd taka moja opinia( ͡ ͜ʖ ͡)

Sądzę, że wiele osób które myśli, że zaatakowane, mogą szybko załatwić napastnika gazem, może się przeliczyć.
  • Odpowiedz
@tojapaweu: Zrób tak. Najpierw rozgrzewka ale taka na pełnej, żeby się mięśnie dobrze przepaliły i wjechał testosteron z jąder, bo na drodze klasy S lub nie daj boże autostradzie bez podwyższonego teścia umarł w butach. Weź namiot, śpiwory, karimaty, kuchenkę gazową i kurtkę puchówkę w razie gdyby trzeba dłużej czekać na auto-holowanie. Żarcie - polecam racje MRE. Baniak z wodą.
Koniecznie ogól nogi i strefę bikini. Będą mniejsze opory powietrza.
  • Odpowiedz