Wpis z mikrobloga

Czeka mnie dziś dość spora trasa do rodziny. Nie lubię takich podróży, więc trochę tym żyje od kilku dni. Trasa to około 120 km, a w poniedziałek powrót, więc łącznie niecałe 250 km.

Sprawdziłem generalnie wszystko w aucie, byłem na przeglądzie, ale jedno nie daje mi spokoju, jak sprawdzić czy w kole zapasowym jest odpowiednio powietrza, gdybym w razie czego złapał „kapcia” i musiał zmieniać?

Czy po prostu jechać na stację i dopompować profilaktycznie?

Samochod to Dacia Duster z 2018 roku.

#motoryzacja #samochody #pytanie #pytaniedoeksperta #zalesie
  • 98
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tojapaweu: tak jak mówią eksperci, taki dystans daje małe prawdopodobieństwo uszkodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale jak masz dustera, to pewnie będą jakieś bezdroża. Tam jest koło od spodu? Jeśli masz tam dostęp, to bez zdejmowania powinno się udać sprawdzić miernikiem ciśnienia, albo dopompować. Poza tym warto ze sobą wozić kompresor, albo pompkę. Często na zadupiach ciężko znaleźć działający kompresor na stacji. Można się też wyposażyć
  • Odpowiedz
@tojapaweu coraz więcej amatorów się pcha w kierowanie autem… taką trasę to robi się 3 dni w jedną stronę, nie ma co się spieszyć. Dodatkowo powinieneś już dawno zadzwonić do stacji benzynowych po drodze i zamówić butle z azotem do napełniania opon, oprócz benzyny czekającej specjalnie na Ciebie w wężu dystrybutora. Daj znać jak będziesz gotowy, na dzisiaj to już wiem, że będę słyszał o tobie w wiadomościach… amatorzy!
  • Odpowiedz
@tojapaweu
To że bait to wiadomo ale ja kiedyś przed covidem jechałem 120 km po Ukrainie. I w życiu nie byłem tak #!$%@? trasa jak w tedy. Dziury, brak asfaltu szuter itd. Średnia z trasy wyszła ok 25km/h.
  • Odpowiedz
@tojapaweu: Sam sporo podróżuję autem. Może nie robię aż takich długich tras jak Ty, ale zdarzały się i takie po 90km. Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że lepiej zatrzymać się w połowie trasy na nockę w hotelu, niż ryzykować swoje zdrowie i życie jadąc całą trasę bez snu. Nie warto.
  • Odpowiedz
@piteross a daleko gdzieś byłeś też jestem ciekaw Ukrainy bym pojechał na urlop tylko planuje busem jechać . A ciężko mi do niego zmieścić system Patriot tak na wszelki wypadek aby nic na głowę nie spadło.
  • Odpowiedz
@tojapaweu:
Opieee.... teraz pomyśl tak... masz 4 koła i TYLKO 1 zapasowe, a co jak jebną ci 4 koła naraz? []
Ja na twoim miejscu wziąłbym zapas zimówek ( ͡° ͜ʖ ͡°)-\
  • Odpowiedz