Wpis z mikrobloga

Czeka mnie dziś dość spora trasa do rodziny. Nie lubię takich podróży, więc trochę tym żyje od kilku dni. Trasa to około 120 km, a w poniedziałek powrót, więc łącznie niecałe 250 km.

Sprawdziłem generalnie wszystko w aucie, byłem na przeglądzie, ale jedno nie daje mi spokoju, jak sprawdzić czy w kole zapasowym jest odpowiednio powietrza, gdybym w razie czego złapał „kapcia” i musiał zmieniać?

Czy po prostu jechać na stację i dopompować profilaktycznie?

Samochod to Dacia Duster z 2018 roku.

#motoryzacja #samochody #pytanie #pytaniedoeksperta #zalesie
  • 98
  • Odpowiedz
@tojapaweu: nie wiesz jak sprawdzić ciśnienie w kole i pchasz się w taką trasę? Najlepiej zdjąć oponę i potwierdzić dodatkowo szczelność. Weź też zapasowe koło zapasowe. Jeśli to tereny górskie to obligatoryjnie opony zimowe bo pogoda w górach szybko się zmienia. Poczytaj fora surwiwalowe. Dobrze, że jedziesz autem typowo terenowym.
  • Odpowiedz
@tojapaweu ja bym jeszcze pamiętał o przerwie na przysiady. Trzeba pamiętać że jak się dlugo siedzi to mogą się zrobić skrzepy w tętnicach. A wtedy już niedługa droga do zawału.
  • Odpowiedz
  • 0
@tojapaweu: a ja na poważnie
protip - żeby podpompować to wyjmij zapas z wnęki - bo jeśli jest przykręcony i go napompujesz to już nie odkręcisz
  • Odpowiedz