Wpis z mikrobloga

Czeka mnie dziś dość spora trasa do rodziny. Nie lubię takich podróży, więc trochę tym żyje od kilku dni. Trasa to około 120 km, a w poniedziałek powrót, więc łącznie niecałe 250 km.

Sprawdziłem generalnie wszystko w aucie, byłem na przeglądzie, ale jedno nie daje mi spokoju, jak sprawdzić czy w kole zapasowym jest odpowiednio powietrza, gdybym w razie czego złapał „kapcia” i musiał zmieniać?

Czy po prostu jechać na stację i dopompować profilaktycznie?

Samochod to Dacia Duster z 2018 roku.

#motoryzacja #samochody #pytanie #pytaniedoeksperta #zalesie
  • 98
  • Odpowiedz
@tojapaweu spota trasa? Miras, ja 80 to robię jadąc na kawę do matki xD nic nie peniaj, jak myślisz o opinie zapasowej, to na bank masz wykokszone Asisstance. Użyj go chociaż xd
  • Odpowiedz
Dacia Duster z 2018 roku


Stary grat

Trasa to około 120 km, a w poniedziałek powrót, więc łącznie niecałe 250 km.


długa
  • Odpowiedz
@tojapaweu: ja nie wiem po cholere ta ewolucja pozwoliła mózgowi na odwalanie takich schiz. Nadmierna obawa to zło. A teraz na spokojnie, masz auto, które ma 6 lat, to mniej niż polowa sredniej wieku samochodów w Polsce. Jeździsz nim na codzień zapewne i wiesz czy ma jakieś mankamenty, jak nie ma (typu nie gaśnie jak sie nagrzeje, czy też nie dymi nadmiernie) to wsiadaj i jedź. Jak coś walnie to
  • Odpowiedz
@tojapaweu: pamietaj aby się rozprostować..nie zaszkodzi lekka rozgrzewka na postoju przed powrotem za "kolko"

jeżeli zonajedzie z tobą, daj jej zadanie obserwacji ciebie, czy nie zasypiasz za "kółkiem"

mam nadzieje ze mapę papierowa masz ze soba ? telefony mogą padnac w każdej
  • Odpowiedz
@tojapaweu: Nie zapomnij krzesiwa, noża myśliwskiego, czapki i ciepłych ciuchów. Do tego dobrze mieć trochę suchego prowiantu, dzięki czemu nie będziesz zmuszony polować na dzień dobry, gdyby Ci np. zabrakło piwa po drodze. Sprawdź dokładnie mapę i zwróć uwagę na to gdzie masz dostęp do płynącej wody. Dobrze zaplanuj sobie postoje. Weź sobie ogarnij jakiś filtr do wody bo picie prosto z rzeki może być niebezpieczne.
Ogólnie to #!$%@? auto
  • Odpowiedz